1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  Şöhretten trajediye!!!Geçimini çöp toplayarak sağlıyor

  Konu, 'Kadın Haberleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  Herkes, çöp toplayarak hayatını kazanan Serpil Örümcer'i konuşuyor
  < Konu Resmi..>
  Bir zamanlar milyonları peşinden koşturuyordu. ünvanı da 'Bayan Bacak'tı...

  Hürriyet gazetesinde Fatma Aksu'nun haberine göre; Ünlü şarkıcı Berkant’la mutlu giden evliliğini, annesinin baskıları ve eşinin alkol düşkünlüğü yüzünden bozmuş, ikinci evliliğinde ise cilt kanserine yakalanmıştı. İsmi Serpil Örümcer’di. Türkiye onu düzenlenen gece ve Hürriyet’in haberi ile yeniden hatırladı.

  Son on yıldır önünü karanlık gören ve "Tutunacak hiçbir dalım" yok diyen Serpil Örümcer, 1990 yılından beri beş parasız olduğunu söylüyor. Berkant’dan olan kızı Fulya ve iki torununa bakabilmek için sokaklardan çöp toplayıp satan, simitçilik yapabilmek için çaldığı belediye başkanlarının kapısından eli boş dönen Örümcer şunları söyledi:

  "1990’larda param bitti. İkinci evliliğimde yaşadığım sıkıntılar yüzünden cilt kanserine yakalandım. Malım mülküm, bütün param gitti. Kendimi bir anda sokaklarda buldum. Annem Trabzon huzur evinde öldü. Berkant kızımın öz babası. Onun nüfusuna kayıtlı. Kızım babasının fotokopisi gibi. Çocuğumu evliğim sırasında yaptım. İnkar etmedi. Berkant’ çok içki içtiği için ayrıldım. Biz Berkant’la güzellik yarışmasını girerken bir arkadaşımnız vasıtasıyla tanışmıştık. Tanıştıktan sonra bana rahat vermedi. Bir sürü kısmetim vardı. Berkant’ın yüzünden onlar da kaçtı. Dört sene flört ettik. Annem, ’Berkant’ı istemiyorum, sen bir genç kızsın. Sen daha iyi insanlara layıksın’ dedi. Çok haksız da sayılmazdı. Onu çok seviyordum ama o benimle evliyken çapkınlık yaptı. Hamileydim, iki gün eve gelmedi. Doğuma giderken bir kadının yanından kalmış gelmişti. Bütün bunlar üst üste binince Fulya sekiz aylıkken boşandım."

  Kocaları yüzünden

  Serpil Örümcer, Berkant’tan sonra yaptığı ve ancak iki sene süren evliliğini ise şu sözlerle anlattı: "1989’da ikinci evlilik yaptım. Yeni kocam Kayseri’de emniyet amiri idi, müdürlük bekliyordu. Onunla evlendikten sonra beni uçuruma sürükledi. Rütbelerini attı. Evlendiği zaman istifayı bastı. Yalvardık yapma diye. Dinlemedi bizi. Meğer paramda malımda gözü varmış. Baktım mallar mülkler gitmeye başladı. Sat sat nereye kadar. O da kanserden öldü. Kimsenin ahı kimsede kalmıyor."

  Peki ya sonra? Sonra beş sene Marmaris’te yaşıyor Örümcer. İstanbul’da ise bar ve gazino sahibidir. Zaten annesi ile kızı İstanbul’dadır. Bir süre bütün bunlar da gidecektir elinden. Bir gün iş için Batman yolunda bulur kendisini. Batman’da ise üçüncü kocasını bulacaktır:

  "Sonra bir günlüğüne iş için Batman’a gitmiştim. İş bir günlüktü, 10 günlüğe döndü. Üçüncü eşim, ben Batman’dan İstanbul’a dönerken, giderken seni de bırakayım arabayla’ dedi ve benimle İstanbul’a geldi. Meğer niyeti evimi öğrenmekmiş. Evimi öğrendikten sonra peşimi bırakmadı. Bir evim vardı. Ondan kurtulmak için, evi satıp kaçmaya karar verdim. Ama evi satınca da kaldım ortada. Peşimden Çorum’lara kadar geldi. Tehdit ediyordu, başımızda kimse yoktu. Ev tuttum dedi, nikáh yapıp götürdü. Sonra işkence yaptı. Reha Muhtar kurtardı elinden beni, yoksa ölmüştük."

  Bütün bunlardan sonra simitçilik dahil her işi yapmaya soyunur Serpil Örümcer. Ama kimse oralı olmayacaktır. Seda Sayan’a umut bağlar ama ondan da ses çıkmaz. Bakırköy Gönüllü Çevreciler Sosyal Yardımlaşma Derneği’nin desteğiyle düzenlenen geceden gelen birkaç milyar biraz nefes alacaktır. Tek umudu, daha geniş katılımlı bir gece yapılması ve eski dostlarının bir araya gelmesi.

  Belki o zaman belini biraz doğrultabileceğine dair küçük bir umudu var...

  Şöhretten trajediye

  Bir zamanlar bacaklarıyla Türkiye’nin gündeminde olan Serpil Örümcer, şimdi trajik hayatıyla gündemde.


  Allah yardımcısı olsun ne diyelim bir kadın için çok zor bir durum...
  Kimse yarına ne olacağını bilemez o yüzden şu andaki elimizdekilerin kıymetini bilmek gerekiyor bana göre

   
Şöhretten trajediye!!!Geçimini çöp toplayarak sağlıyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Çöp Şiş

  Çöp Şiş

  çöp şiş ile yapılan tasarımlar Malzemeler: Terbiyeli et için: 1 kg kuşbaşı kuzu eti 2 kuru soğanın rendesi 1 baş sarımsak karabiber kekik tuz 2 kaşık salça 1 çay bardağı zeytinyağı Şişte etlerin aralarına dizmek isterseniz: Domates, patlıcan, biber ( şişlere takılacak büyüklukte doğranmış) Yapılışı: Eti soğuk su ile yıka ve süz. Bir geniş kabın içinde tüm malzemeleri karıştır. Etide içine...
 2. Trajedi

  Trajedi

  Trajedi (Tragedya): Bu sözcük Yunanca tragoidia’dan gelir; tragos (keçi) ve oidie (türkü) sözcüklerinin birleşmesiyle "keçilerin türküsü" anlamına kullanılır. Dionysos şenliklerinde koro, tanrının ona bağlı kölelerini simgeliyordu. Tanrının çevresinde hep doğanın yabancı güçlerini temsil eden teke ayaklı satyrler bulunduğu için ilk başlarda, koro da satyrlerin biçimine giriyordu; ilk...
 3. Çöp

  Çöp

  süprüntü görmek bayağı işler yapan kimse için hayra, yoksul için zenginliğe, zenginler için yöneticiliğe, mal ve eşya çokluğuna; Çöp, herkes için izzet ve şerefe delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Çöplük, Toz.)İş hayatında başarısızlığa ve adınızın bazı kötü olaylara karışacağınıza işarettir. Kadınlar için bu rüya, aşk hayatında sıkıntı demektir. İş hayatında başarısızlığa ve adınızın bazı kötü...
 4. Şöhret

  Şöhret

  Kendini şöhretli bir kimse olarak görmek, davranışlarınızda dikkatli olmalısınız, aksi halde hem siz hem de çevrenizdeki insanlar çok üzülecek demektir. Kendini şöhretli bir kimse olarak görmek, davranışlarınızda dikkatli olmalısınız, aksi halde hem siz hem de çevrenizdeki insanlar çok üzülecek demektir. Rüyada ünlü bir kimseyi görüp onunla tanismak, is hayatinda düsünemeyecegi nispette bir...
 5. Çöp:

  Çöp:

  Çöp: Çöpler için çöp öğütücüsü kullanılması tavsiye olunur. Bu sayede çöp kutusuna sadece öğütülmeyen çöpler atılır. Çöp öğütücüsünün bulunmadığı durumlarda birden fazla çöp kutusu bulunmalıdır. Biri gündelik çöpler için diğeri de geri dönüşümlüler için kullanılabilir.

Sayfayı Paylaş