sokak çocukları

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
sokak çocukları
okula gidemeyen çocuklar sokak çocukları resimleri sokak çocukları
003wq3kd0mn8kq217awvz6.jpg

Türkiye’de kentlerin sokaklarında yaşayan ve çalışan çocuk sayısı son dönemde gözle görülür biçimde artmıştır

• Pek çok çocuk anne-babaları tarafından sokakta çalışıp aile geçimine destek vermeye zorlanmaktadır.
  • İstismar eden ailelerden gelen çocukların bazıları kurtuluşu sokaklarda aramaktadırlar.
  • Birçok zaman okula gidemeyen, gitse bile ev ödevlerini yapacak zamanı bulamayan bu çocukların bir çoğu eğitim sisteminin dışında kalmakta, bu da vasıflı işler için gerekli olan ilköğretim diplomalarını alma şanslarını sınırlamaktadır.
  • Çocukların çoğu sokaktayken kötü muameleye, fiziksel ve/veya cinsel istismara, hastalıklara ve yetersiz beslenmeye maruz kalmakta, madde bağımlısı haline gelmektedir.
cp8.jpg

793.jpg

sokak%20%C3%A7ocuklar%C4%B1.jpg

sokak_ocuklar2.jpg

YOK OLMUŞ HAYALLER

collage512bw9.jpg

kalpagrisi_02at9.jpg

kalpagrisi_max14_jpg.jpg

Çocuklar için sokakta varolmanın yolu tiner kullanmaktan geçiyor çünkü o her şeyi unutturuyor

ca1999sc0023010tx5.jpg

161.jpg

Cevap: sokak çocukları

içim acıyorr ..çok üzülüyorumm....
halime binlerce şükür ediyorum.....
hayat herkese adaletli diill .. birinin yuuzne gülerken ;bi başkaları kötü durumda...
anlının yazısı mı böyleee..... yoksa kader mii diyelim.....

paylaşım için teşekkürler.. hayatı göstermişsin bizee....

Cevap: sokak çocukları

Allah yardımcıları olsun evet hayat herzaman herkese adil davranmıyor ne yazıkki.ama bu durumda olan bilhassa çocuklar olunca insanın hakkaten içi çok acıyor.yaşıtları gülüp oynarken okula gidip gezerken onların düştükleri durum içler acısı...

Geri