1. HaYaL

  HaYaL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  1 Şubat 2009
  Mesajlar:
  10.562
  Beğenilen Mesajlar:
  227
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Şehr-i HaYaL

  Şömine Süslemeleri

  Konu, 'Evim ve BEn & Ev Genel Bilgiler' kısmında HaYaL tarafından paylaşıldı.

  Şömineler evlere değişik buğulu ve romatik bir hava katar.Hepimiz severiz ve evimizde olsun isteriz...
  Ayna
  Şömine üzerine ayna asmak çok klasik bir uygulama. Klasik çözümlerden şaşmam diyorsanız, eski bir Venedik aynasınıya da kıvrımlı çerçevesini parlak kırmızıya boyadığınız 1940'lara ait bi aynayı tercih edin Şimdi onlar konuşuyor...  Antika parçalar
  Modem bir mimari kahuk içinde az sayıda antika obje kullanımı günümüz dekorasyon tarzları arasında listebaşı seçeneklerden biri. Bu çizgide bir düzenleme, yine modern bir şömine tasarımını kabul eder. Böylece antika parçalar ön planda kalır. Yalın şömine duvarına mekâna uyan antika hir parça asabilir ya da tezat yaratan teknolojik bir cihaz yerleştirebilirsiniz. Az sayıda çerçeve ve aplikler de çözümün bir parçası olabilir.

  Nişin içindeki raflar
  Evinizde doğal doku ve malzemeler ön plandaysa ve hatta bu evin konumu da Güney'de, bahçe içindeyse, çeşitli köşelerde toprakaltı koleksiyonları, midyeler, anısı onlan objeler vardır. Peki onlar için, tam da şöminenizin iki yanında, simetrik tasarlanmış, ham ahşap raflı, sakin bir sergileme alanı yaptırmaya ne dersiniz?

  Beton farkı
  Taş zeminler, sıva duvarlar ve içi ateş tuğlası eski bir şömine... Burada önemli olan ilgiyi şömine formuna vermek olmalı. Kalabalık olmayan, yalın form ve doğal renklerdeki az sayıda objeyle şöminenizin çevresi ve üzerini düzenleyebilirsiniz.

  Romantik ışık
  Şöminenizin üst rafı, burada sergileyeceğiniz ürünleri seçerken adet belirlemek açısından önemli. Kısıtlı bir alanda az sayıda ürünle istediğiniz etkiyi vermenizde mümkün. Hoş ışık veren bir abajur, kara kalem tablo, beyaz bir ayna ve çiçeklerle, huzurlu bir şömine köşesine kavuşursunuz. Renklerde aşırıya kaçmamak şartıyla.

  Mum ışıklar
  Evde verdiğiniz özel davetlerde size önerimiz, şöminenizin üzerindeki tüm objeleri kaldırıp, bu alanı aldığı kadar çok mumla doldurmak. Şömineyi yakmasanız bile, bu ışıl ışıl görüntü göz alacaktır.

  Çarpıcı bir fikir
  Bu uygulama oldukça yaratıcı ve farklı bır fikir olsa da yapcak cesur yürekler zor bulunabilir. Yüksek tavanlı, süprizli bir eviniz varsa, kendi çizdiginiz bir formu alçıpan firmasına uygulatarak bu tarz bir şömineye sahip olabilirsiniz. Ya da sevdiginiz bir heykeltraşla anlaşabilirsiniz.

  Mevsimsel değişim
  Şöminenin üzerindeki rafta yaptığınız kompozisyonu mevsime göre değiştirin. Yazın doğal pastel renkli ürünlere, kışınsa toprak tonlarını koyabilirsiniz. Böylece evinizin dinamik yapısını dekorasyona da yansıtmış olursunuz.


   
Şömine Süslemeleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Şömine

  Şömine

  Can derdi demektir. Kötü bir olay, moralinizi bozacak, sizi çok üzecek demektir. Eğer şöminede ateş yanıyorsa, bu şansınızın iyi olacağına açılacağına ve işlerinizin yoluna gireceğine yorumlanır. Rüyada şömine görmek, can sıkıntısı demektir. Kötü bir olay canınızın sıkılmasına neden olacak.Can sıkıntısı demektir. Kötü bir olay, canınızın sıkılmasına neden olacak. Eğer şöminede ateş yanıyorsa,...
 2. Perde Süslemeleri

  Perde Süslemeleri

  perde süsleri perde süsleri yapımı el yapımı evde süsleme evde tül süsleme Perdelerimizi ister alalade bırakalım ister şekil verelim.Bu bizim tarzımızdır.Ama süslemek daha güzel değil mi:)) Perde süslemeleri, kullanmış olduğunuz perdelerinizin üzerinde ufak oynamalarla görüntülerini tamamen değiştiren kumaştan yapılmış efektlerdir. Perdelerinizin klasik ve modern görüntülerini...
 3. Cam şömine

  Cam şömine

  cam şömine Şömine deyince hep çok romantik dakikalar aklıma gelir hiç yaşamamış olsamda şömeni karşısında oturup birşeyler yeyip içmek kimin hoşuna gitmezki işte buda biraz değişik cam bir şömine kızlar:)
 4. Şömine modelleri

  Şömine modelleri

  Kim istemez şöyle karşısında soğuk kış gün ve gecelerinde çıtır çıtır yanan bir ateşin karşısında oturup o alevlerin güzelliğini söyrederken iliklerine kadar ısınmayı=)Eğer eviniz müsaitse ve şöminelerden hoşlanıyorsanız işte modern şömine modelleri
 5. Yeni yila özel şömine süslemeleri

  Yeni yila özel şömine süslemeleri

  ŞÖMİNESİ OLANLAR İÇİN GEÇERLİ BİR DURUM BU TABİİKİ :) BENIM YOK ŞAHSEN YILBAŞI GELİNCEDE OLANLAR SÜSLEYECEKTİR BÜYÜK İHTİMAL YARDIMCI FİKİR OLMASI İÇİN SİZLERE BİRKAÇ MODEL ....

Sayfayı Paylaş