gebe
 1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  34.322
  Beğenilen Mesajlar:
  2.275
  Ödül Puanları:
  113

  Şömine Temizliği Nasıl Yapılır?

  Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  şömine temizliği, şömine bacası nasıl temizlenir, şöminenin temizliği nasıl yapılır Özellikle yaylalık ve bazı yazlık evlerde bulunan şömineler günümüz de modern binalarda ve villa tipi evlerde de oldukça yaygınlaşmaya başlayarak kış ayların da hem odayı ısıtan hemde görsel bir şıklık katan detay olarak yer almaya devam ediyor.
  Şöminelerin nasıl temizlenmesi konusun da bilgi sahibi olmak isteyenler için sizlere en pratik şekil de şömine temizliği bilgilerini bu yazımız da paylaşıyoruz.
  < Konu Resmi..>

  Şömine Bacası Nasıl Temizlenir?

  Yangından korunmak, çevreyi kirletmemek ve zehirlenmemek için baca temizliğine dikkat edilmelidir.

  Şömine ilk tutuşturulduğunda yanma olayı kuvvetli bir vakum oluşturur. Bu vakum sayesinde bacada birikmiş kurumlar dışarı atılır. Baca çapı geniş olduğu için ve şömine sürekli yanmadığı için kurum tutma oranı normal sobalara göre daha azdır. Ancak şömine bacasının ağzı açık olduğu için, pek çok etkiye açıktır.

  Baca temizliği için bu konuda profesyonel hizmet veren şirketlerden yardım almanızı tavsiye ederiz. Şömine bacasını çelik fırçalarla temizleyen ekipler, ardından vakumlu kurum makinesi yardımıyla şömine içine düşen vakumları temizlerler. Kuşların yuva yapmalarına müsait olan baca üstlerinin gerekirse tamir ve tadilatını gerçekleştirirler.

  Baca temizliği, dikkat, titizlik ve özen isteyen bir iştir. Düzgün temizlik yapılmadığı zaman istenilmeyen ciddi durumlarla karşılaşılabilir.
  Şömine Camı Nasıl Temizlenir?

  Şömine önüne konan vitro seramik camlar, ısıya oldukça dayanıklıdır. Cam yerine pirinç delikli levhalar da tercih edilmektedir.

  Şömine camının temizliği, şömine yakış sıklığına göre değişir.

  Şömine haznesinin dizaynından dolayı bu camların is tutması kolay gerçekleşmez. Çünkü haznede bulunan hava deliklerinden hazne içerisine giren hava, cam ile alev arasında bir perde vazifesi görür.

  Camı temizleme ihtiyacı duyduğunuzda hazne içerisinde biriken küllere batıracağınız hafif nemli bir bezle camı silebilirsiniz.
  Şömine Haznesi Nasıl Temizlenir?

  Şömine haznesini temizlerken öncelikle tüm külleri haznenin içine düşürün.

  Küllüğü çekip çıkarın ve içindeki külleri boşaltın.

  Hazne içinde kalan külleri kesinlikle su ile temas ettirmeden temizleyin. Bunun için elektrik süpürgesi kullanabilirsiniz.

  Hazne içerisinde bir miktar kül kalması, tutuşmayı kolaylaştırır. Ancak şöminenin hiç yanmayacağı ilkbahar-yaz döneminde hazneyi su ile temizleyebilirsiniz.

  Şömine haznesinin dış kısmını silerken, haznenin demir olan pik döküm yapısında paslanmaya sebep olmamak için kuru bez kullanın.

  Hazneye yanıcı ve ateşe dayanıksız boyalar sürmeyin.

  Sürekli yanan hazneler içerisinde oluşan beyaz ve kalıcı tortu tabakayı temizlemeye çalışmayın. Bu tortu tabakası tamamen doğal ve zararsızdır.

   
Şömine Temizliği Nasıl Yapılır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Ütü Temizliği Nasıl Yapılır ?

  Ütü Temizliği Nasıl Yapılır ?

  ütü temizliği ütü temizliği nasıl yapılır Sevgili melekler, ev hanımlarının en çok yaptığı ve en hoşlanmadığı ev işlerinin başında ütü yapmak gelir. Ne kadar biriktirsek, sürekli ertelesek te ütü yapmak zorundayız. Bu yazımızda da daha iyi perforömasnla çalıştırabileceğimiz ütülerimizin temizliği ile ilgili bilgiler vermek istiyor ve ütü temizliği nasıl yapılır diye merak eden meleklerimiz...
 2. Duvar Temizliği Nasıl Yapılır?

  Duvar Temizliği Nasıl Yapılır?

  bu konu duvar temizliği hakkında bilgilere yer vermektedir. Bahar temizilğine eminim ki çoğu bayan başlamıştır. Özellikle evde küçük çocuğu olanların en büyük sıkıntılarından biride duvara bulaşan kirlerdir. Çocuklar ellerini duvarlara gelişigüzel dokunup sürdükleri için çoğu zaman duvarlarda inatçı lekeler oluşabilir. Duvar temizliği için sizlere işinizi en kolaşlaştıracak yöntemleri...
 3. Mermer Temizliği Nasıl Yapılır?

  Mermer Temizliği Nasıl Yapılır?

  Bu sayfa, Mermer Temizliği Nasıl Yapılır konusu hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, ev temizliği kadınların bazen istemeyerek de olsa yaptığı bir iştir. Herkes temizlik yapmayı sevmeyebilir ancak bulunduğumuz ortamı temiz tutmak zorundayızdır. Eğer temizlik yapmayı sevmiyorsak temzilikle ilgili bazı pratik öneriler işimize yarayacaktır. İşte onlardan biri mermerlerin pratik bir...
 4. Pırlanta Temizliği Nasıl Yapılır?

  Pırlanta Temizliği Nasıl Yapılır?

  pırlanta nasıl temizlenir, pırlanta temizliği bilgileri, pırlantalar nasıl temizlenir Sevgili Melekler mekanı üyeleri ve ziyaretçileri bu yazımız da sizlere pırlanta temizliğinin nasıl yapılması gerektiğine dair merak ettiğiniz faydalı bilgileri sunarak pırlanta temizliğini pratik bir hale dönüştürüyoruz. Pırlanta temizliğinin nasıl yapıldığını merak edenler için gereken bilgileri...
 5. Ütü Temizliği Nasıl Yapılır?

  Ütü Temizliği Nasıl Yapılır?

  ütü temizliği, ütü nasıl temizlenir, ütü tabanı temizliği nasıl yapılır Bazen istenmeyen bir şekil de ütü yaparken ütünün tabanı ütülediğiniz giysiye yapıyarak taban kısmında kumaş ve yanık izleri oluşur. Her bayanın canını sıkacak olan bu durum karşısın da ne yapabileceğiniz konusun da sizlere gereken işinize yarayacak ütü temizliği bilgilerini bu yazımız da paylaşıyoruz. Ütü tabanı...

Sayfayı Paylaş