Son Bizans İmparatoru Konstantinos Dragasis Nasil Öldü?

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Son Bizans İmparatoru Konstantinos Dragasis Nasil Öldü?
Bu Konu Hakkinda Cesitli Rivayetler Var Ve Kesin Bir Aciklamaya Rastlayamadim, Bu Söylentileri Yaziyorum Konu Hakkinda Bilgiye Sahip Arkadaslari Katilima Bekliyorum Sizde Görüslerinizi ve Bildiklerinizi Yazin Seviyeli Bir Sekilde Birlikte Paylasalim...

- 'Osmânlı 'askerlerinin Topkapı'dan içeri girmekte olduklarını görünce atından inerek, yanındakilerle birlikte sokak savaşında ölmüştür.

- Sokak savaşında bir 'Osmânlı 'askeri imparatoru yere yıkmış, imparator kalkmaya çalışmışsa da ikinci bir vuruştan sonra bir daha kalkamamıştır.

- İmparator, surlardan kaçan Romalı 'askerlerin ayakları altında ezilmiştir.

- 'Osmânlı 'askerleri arasında savaşarak ölmüştür.

- Sokak savaşı sırasında iki 'Osmânlı 'askeri tarafından tanınarak öldürülmüş ve başı kesilerek gösterilmiştir.

- Kesik baş II. Mehmed'e getirilmiş, Roma 'askerlerine teşhis ettirildikten sonra II. Mehmed onun bahadırlığını takdir etmiş ve onu patrikhâneye göndermiştir.

- Kesik baş gümüş bir kutu içinde Ayasofya mihrâbının dibine gömülmüş ve bedeni ayrı bir yere gömülmüştür.

- Cesedi ölüler arasında giydiği elbiselerden tanınmış ve II. Mehmed tarafından törenlegömdürülmüştür.

Geri