Son dakika whatsapp yeni güncelleme özellikleri

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Son dakika whatsapp yeni güncelleme özellikleri
İnterneti ve akıllı telefonu olup da sanırım whatsapp kullanmayan yoktur. Hayatımızın bir parçası haline gelen sosyal medya ve uygulamalar doğru ve bilinçli kullanıldığı takdir de yaşamı kolaylaştıran ve iletişimle birlikte bilgilenmemizi sağlayan önemli bir ihtiyaçtır.

Akıllı telefon uygulamalarından biri olan whatsapp, kişilerle sesli, görüntülü ve mesaj yolu ile iletişim kurulmasını sağlayan ve çok beğenilen bir uygulama.. Bildiğiniz üzere bir süre önce yine dünyanın en çok kullanılan sosyal paylaşım ağı olan facebook whatsappı satın alarak uygulamaya kullanıcıların da beğeneceği özellikler katarak whatsappı daha kullanışlı bir hale getirdi.

Son gelen whatsapp özellikleri uygulamayı daha bir vazgeçilmez hale getiriyor.

Son gelen güncellemeler ile yeni gelen whatsapp özellikleri şunlar;

whatsapp.jpg


Grup katılımcı listesin de arama

Whatsapp da bulunduğunuz grup da artık istediğiniz kişiyi kolay bir şekil de arayp bulabiliyorsunuz. Son güncelleme ile gelen özelliklerden biri olan bu yenilikle katılımcı listesinde arama yapılabilecek.

Çıkartmalar

İşte belkide en çok beğenilen özellik bu olsa gerek;) Millet olarak fotoğraf paylaşmayı çok seviyoruz. Resimlerinize farklı bir görüntü katmak için artık whatsapp da uygulayabileceğiniz birbirinden güzel çıkartmaları bulabilirsiniz.

Ayrıca bu çıkartmaları fotoğraf ve video düzenlerken veya konum çıkartmaları ile daha renkli bir hale getirebilirsiniz.

Spam uyarısı

Kullanıcıları spam mesajlardan korumak için birçok önlem alan WhatsApp, bir özelliği daha etkin kılarak spam mesajlara dur demenin yolunu arayacak. Yeni güncellemeyle eklenecek olan spam uyarısı özelliğiyle, sık sık spam mesajı gönderen bir kullanıcı artık şikayet edilebilecek. Böylece spam mesaj gönderen kullanıcılar, kişi tarafından rapor edilebilecek.

Kullanıcı Veri Raporu


WhatsApp, AB Genel Veri Koruma Yönetmeliği kapsamında kullanıcılara bir veri raporu indirebilmesine olanak sağlayacak. Sunucularından bir veri raporu indirilmesine olanak sağlayacak olan WhatsApp, uygulamadaki Hesap Ayarları kısmına bit "Verilerimi İndir" adlı buton ekleyecek ve böylece rapor derlendiğinde kullanıcılara indirilmeye hazır olduğuna dair bir bilgi mesajı gönderilecek.

Grup sesli arama özelliği

Whatsapp da yer alan gruplara artık sesli arama özelliği geliyor. Yeni bir arama olduğun da ekran da arama logosu görülerek kişiye bildirim geliyor.

Bu yeni özellikler ilk olarak ios kullanıcılara dağıtılıcağını da belirtmek isteriz.

Yakın da bu yeni whatsapp özellikleri birçok kullanıcı tarafından kullanılmaya başlanacak. Önümüzde ki günler de yepyeni özellikleri whatsapp uygulamasın da göreceğimizden emin olabilirsiniz...
 
Üst