Sonbahara giriş rehberi

fırtına

Yeni Üye
Üye
Sonbahara giriş rehberi
Sonbahar, ne giyeceğimizi kestirmenin en zor olduğu mevsim. Havalar bir sıcak, bir soğuk. Yağmur, rüzgar derken mevsime uygun giyinmek bir çileye dönüşebiliyor. Havalar henüz sıcak ama baharlıklar vitrine çıktı, yeni sezon alışverişi yavaş yavaş başladı. Raflara her ay yeni ürünler çıkarma yarışındaki markalar, artık yaz sonu, sonbahar öncesi gibi koleksiyonlar da sunuyor. Biz de hem sonbaharın süprizlerine hazırlıklı olmak, hem de yeni sezon trendlerini takip etmek için ünlü modacılardan tüyolar aldık. Yine romantizm... Tüm kadınları, 1950’lerin film yıldızlarına dönüştüren romantizm bu kış da başrolde. Bu eğilimin olmazsa olmazları; masum ama kadınsı çizgiler, minik detayları olan sade elbiseler. Danteller, satenler ve işlemelerle romantik bir kış bizi beklese de, gotik tarzın etkisi de hissediliyor. Sonbahar koleksiyonlarında sıcak renkler var ama bu kış her şey siyah olacak. Yeşilin, bordonun, turuncunun en koyu tonları ve siyah-beyaz kombinasyonları çok popüler. Yazbukey’in tasarımcı kardeşlerinden Emel Kurhan, ‘Bu sezon ne alırsanız alın siyah olanını alın’ diyor. Kurhan’a göre, dantel çorap, balon kollu üst, siyah asker ceket, şeffaf dantelli bluz ve kürklü şapkalar, gotik trendin sinyallerini verdiği sezonun olmazsa olmazları. Peki ama bu değişken havalarda sokağa nasıl çıkmalıyız? Dice Kayek, sonbaharda uzun kollu penye tişörtleri, minik hırka ve dar kesimli ceketleri sonbaharın temel parçaları olarak sayıyor. Dice Kayek’in yaratıcıları Ayşe ve Ece Ege, bolero ve aksesuvarlarla süslenmiş minik hırkaların, bermuda pantolon, pötikare ve ekoseli her şeyin çok moda olduğunu söylüyor. Ayrıca, uçuşan şifon elbise ve diz altı etekler truvakar kollu ceketler, ipek-saten-dantel gibi kadınsı kumaşlardan yapılan bluzlar, siyah pardösüler, önümüzdeki
aylarda sıkça giyilecek. Bunlarla birlikte dantelli broşlar, yünlü yaka gülleri, nakışlı, boncuklu aksesuvarlar kullanabilirsiniz.

Özellikle mont, yünlü etek ve pantolonlarda İskoç deseni sıkça kullanılıyor. Yeşilli, kırmızılı pötikareler veya kocaman ekoselerin bulunduğu her şey çok moda. Machka, Koton, Mango, Mudo gibi popüler markalarda ekoseli pantolon ve etekler bulunabilir. Adidas ve FCUK’in daha spor tarzda ekoselileri var. Lacoste da klasik havasını ekose modasına uydurmuş.

1950’ler modasını en iyi yansıtan dantelli üstler, elbise ve etekler yine çok giyilecek. Özellikle koyu renkli şeffaf bluzlarda, saten, ipek gibi lüks görünümlü elbiselerin yaka ve eteklerinde mutlaka dantel var. Dantel çoraplar da geri dönüyor, her rengi çok moda.

Sonbahar için pamuklu ve kanvas, kış için ekoseli veya keçe görünümlü, yıkanabilir yün ve gabardin kumaştan bermudalardan mutlaka bir tane edinmelisiz.

Manşetleri ve yakası işli, nakışlı, pullu, canlı renklerde ince hırkalar çok popüler. Değişken havalarda çok işinize yarayacak. Petrol yeşili, parlak sarı, kahve ve turuncu olanları tercih edin. Diz altı eteklerle birlikte giyip, romantik tarza uyum sağlayabilirsiniz. Her yerde bulunabilir ama Mango, Machka, Roman, Park Bravo, Koton, River Island’da bolca çeşit var.

SONBAHARIN EN MODA 5’İ

Minik hırka ve süslü ince triko

Bermuda pantolon

İskoç deseni

Dantelli bluz, elbise

kaynak:devtürkler
 
Geri
Üst