Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  sorgu meleklerinin soruları

  Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  sorgu meleklerinin soruları kabir meleklerinin sordukları sorular

  Merhaba Sevgili Melek'ler bizi ziyaret eden sevgili misafirler, sizlere bu yazımızda Kabir meleklerinin sorduğu sorular hakkında bilgiler sunuyor ve diyoruz kii, Rab cümlemize hayırlı ameller nasip eylesin.

  < Konu Resmi..>


  Sorgu sual yapmaya gelen Münker Nekir isimlerini taşıyan meleklerdir. Münker ve Nekir Meleklerinin çehreleri siyah ve gözlerinin mavi olduğu söylenmektedir. Kişiye sordukları sorular ise şöyle.


  Ebu Hüreyre’den; Hz. Peygamber (s.a.s.) şöyle buyurduğu rivayet edilmiştir:
  “Ölü defnedildiğinde, ona gök gözlü simsiyah iki melek gelir. Bunlardan birine Münker diğerine de Nekir denir. Ölüye: “Bu adam (Rasûlüllah) hakkında ne diyorsun?” diye sorarlar. O da hayatta iken söylemekte olduğu; “O, Allah’ın kulu ve Resûlüdür. Allah’tan başka Allah olmadığına, Muhammed(s.a.s.)in O’nun kulu ve elçisi olduğuna şahadet ederim”sözlerini söyler. Melekler; “Biz de bunu söylediğini biliyorduk zaten” derler. Sonra kabri yetmiş çarpı yetmiş zira’ kadar genişletilir ve aydınlatılır. Sonra ona “Yat!” denir. “Aileme dönüp onlara haber versem mi?” diye sorar. Onlar da; “Akrabalarından en çok sevdiği kimseden başkası kendisini uyandırmayan, güveğinin uyuması gibi uyu!” derler. Böylece, yatlığı yerden, Cenab-ı Allah onu tekrar diriltinceye kadar uyur.


   
sorgu meleklerinin soruları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. gebelik yaşamak isteyenler melekler mekanında sorularına cevap buluyor

  gebelik yaşamak isteyenler melekler mekanında sorularına cevap buluyor

  gebelik slm ben yeni katıldım benim reglim 6 gün gecti testlerde cıkmıyo hamilemiyimdır karnımda batmalar kasıklarımda ağrıda var:nazar:
 2. sorular

  sorular

  b i ü d b a bundan sonra hangi harf gelecek
 3. Sorgu meleklerinin sorduğu sorular nelerdir ?

  Sorgu meleklerinin sorduğu sorular nelerdir ?

  Öldüğümüzde sağ omuzumuzdaki ve sol omuzumuzda bulunan melekler var onları biliyorum birde sorgu melekleri varmış bize ilk olarak neleri soracaklar ?
 4. Einsteinin zeka soruları burada melekler

  Einsteinin zeka soruları burada melekler

  einsteinin zeka soruları Albert Einstein zeka testi http://www.meleklermekani.com/ki-isel-geli-im/198526-iste-einstein-dan-10-hayat-dersi.html paylaşımımızdan sonra şimdi de sizlere biraz zeka egzersizi yapmanızı sağlayacak Albert Einstein zeka soruları sunuyoruz Melek'ler:) Zekasına güvenen tüm arkadaşlar buyrun Albert Einstein zeka testi sizi bekler:) Bu sınav Albert Einstein...
 5. Münker Nekir melekleri kabirde hangi soruları soruyorlar ?

  Münker Nekir melekleri kabirde hangi soruları soruyorlar ?

  Selamlar. Benim merak ettiğim Münker Nekir meleklerinin soruları. Kabirde bu melekler hangi soruları soracaklar ?

Sayfayı Paylaş