sorun : eşimin ailesi ...

PİNKİ

PİNKİ

Yeni Üye
Üye
sorun : eşimin ailesi ...
yok canim o zaman kocanla aran aciliyor... yada o senin ailene soguk davraniyor... o yüzden sen Allah dan iste. Rabbim her kalbi istedigi yöne cevirir. tabi bazi anlar hersey iyi gidiyor diye tembellik edip okumadigimda oluyor... Mesela bende hep Ya Vedud okurum sürekli ... ve hersey cok güzel gidiyor diye birakirim.. sonra aradan bir hafta gecmeden esimi tanimaz hale gelirim... baslarim okumaya... esim beni el üstünde tutar... Valla bak... mesela okumadigimda bos bos konusuyorsun sen küfürü hak ediyorsunda ediyorum sana der.... ama okudugum zaman benim melegim, ben ne yaptimda senin gibi bir meleki hak ettim der. Rabbime sükürler olsunki benim esimsin benimsin der... Inan yer gök du üzerine... Ve su bir gercekki her animiz bir imtihan e o zaman imtihanimiz zikirle gecirim hayatimizi güzel yasayalim ögle degilmi...

?

...

Forum Okuru
merhaba.eminimki cogu kişinin sorunudur bu.ama ben daha 5 aylık evliyim ve gercekten bu konu benim için cok büyük bi sorun.eşimin ailesine yakın oturuyoruz benim ailem başka semtte.ve sürekli onlardayız zırt pırt bizi çağırıolar.tabi doğal olarak eşimde gelemeyiz demez.gidiyoruz oturuyoruz bi görümcem var bekar.ve herşeye karışır laf yetiştirir sivri dillidir.sürekli laf yetiştirir bize.ayrıca eşimin babası beni deli ediyo.aslında insan olarak iyi birisi yardımsever cana yakın bi adam.ama bizim özel hayatımıza saygısı sıfır.izinli günlerimizde sabahın köründe bizi arar ve zorla kendini kahvaltıya cagırttırır yani sürekli onlarla vakit gecirmek zorudaymısız gibi davranıyolar.zaten annesi oglunu maksimum 2 gün görmüyo ondada gördüğü zaman yanaklarına yapışıyo oğlum seni cok özledim falan sanki senelerdir görmüyolar birbirlerini.a ben napim 3 haftada bi görüyorum.ya kısacası daha şimdiden bıktım onlardan.eşime bu konuyu actıgımda sen onlardan nefret ediyosun falan diyo ve tartışma cıkıyo.yani düzgün konusamıyoruz bile.ben ne yapmalıyım araya mesafe koymak için ? eşimle aramı bozmadan tabi... :(
AYNI DURUM BİZDEDE VAR BEN UZAGIM AMA ELTİM YAKIM SENİN SORUNUN İKİ KATINI YAŞIYORUZ VE BU HİÇ BİTMİYECEK 2 YILDIR BEN BU SORUNLA CEBELLEŞİYORUM

G

Gecekusumsi

Üye
Üye
AYNI DURUM BİZDEDE VAR BEN UZAGIM AMA ELTİM YAKIM SENİN SORUNUN İKİ KATINI YAŞIYORUZ VE BU HİÇ BİTMİYECEK 2 YILDIR BEN BU SORUNLA CEBELLEŞİYORUM
Offf bende de aynı dert ve biz daha evlenmedk yani düşünün. 5,5 ay sonra düğünümüz var ama kaynanam beni delirtiyooo. Nişanlım evim ve hatta sülalenin tek erkeği haliyle bütün ilgi onda. Başta bana batmıyordu fakat teyzeleri halaları hatta anne babası bile beni oğullarına layık görmüyo. Saygısızlık yapmadım bu zamana kadar hiç onlar da bariz belli etmedi ama insan anlıyor işte :( evlenmeden başladı benim işkencemmm

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Offf bende de aynı dert ve biz daha evlenmedk yani düşünün. 5,5 ay sonra düğünümüz var ama kaynanam beni delirtiyooo. Nişanlım evim ve hatta sülalenin tek erkeği haliyle bütün ilgi onda. Başta bana batmıyordu fakat teyzeleri halaları hatta anne babası bile beni oğullarına layık görmüyo. Saygısızlık yapmadım bu zamana kadar hiç onlar da bariz belli etmedi ama insan anlıyor işte :( evlenmeden başladı benim işkencemmm
Selamlar, yani işiniz baya bi zor tek sülalenin tek erkeği abowwww :D:D

G

Gecekusumsi

Üye
Üye
Selamlar, yani işiniz baya bi zor tek sülalenin tek erkeği abowwww :D:D
Hem de çok zorr. Tek erkek torun yani anlamıyorum bu kadar ayırım yapmalarını. Akşam yemeğe çıkıyoruz baş başa yani daha evlenmemişiz birlikte vakit geçiriyoruz amcası geliyor babasıyla yani ne alaka surat falan da yapamıyorum. Annesi desen benim bir tane evladım var sizinle yaşıcam oğlumsan başka kimsen yok diyo. İstemiyorum onlarla yaşamak evi bir kere bile boş görmedim ben yani nasıl ömür geçer onlarla.

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Hem de çok zorr. Tek erkek torun yani anlamıyorum bu kadar ayırım yapmalarını. Akşam yemeğe çıkıyoruz baş başa yani daha evlenmemişiz birlikte vakit geçiriyoruz amcası geliyor babasıyla yani ne alaka surat falan da yapamıyorum. Annesi desen benim bir tane evladım var sizinle yaşıcam oğlumsan başka kimsen yok diyo. İstemiyorum onlarla yaşamak evi bir kere bile boş görmedim ben yani nasıl ömür geçer onlarla.
Vallahi tek erkek evlatlı bir evde olmak gerçekten de zordur, düşünün sıkıntı yaşayacaksınız hoop bütün sülalenin dilindesiniz özeliniz yok bişeyiniz yok yani siz bunları bile isteye evleneceksiniz mecburen de sineye çekeceksiniz. Şimdi eşinizi inanılmaz el bebek gül bebek yetiştirmişlerdir dediği dedik ya da annesinin dediği dediktir işiniz gerçekten ama gerçekten zor böyle tabiki bir ömür geçmez. Ama bu karar tamamen sizi bağlayaaktır. Uzaklaştırmak adına şimdi nişanlınıza ayrı ev deyin bakın ortalık nasıl karışıyor. Gerçekten de çok zor durumlar sizleri bekliyor. Yani bunun inşAllah maşallah ile alakası yok. Görünen köy yakında... Sevgiler. Umarım güzel günler sizi bekliyordur. En azından ben öyle diliyorum...

Sevimli cadı

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Bende ailemin tek kız evladıyım. Ayrıca ilk torunum . El bebek gül bebek sefa içinde büyüdüm. Bir dediğimi Ailem ikilemezdi. Evlenince işler değişti. Darlık , zorluk, akraba olduğumuz halde kültür farklılıkları vs maddi manevi çok sıkıntı yaşadım. Sonuç olarak psikolojim bozuldu sağlığım elden gitti. Uyku hapı almadan uyuyamıyorum ,sakinleştirici almadan günü geçiremiyorum. Şimdi sizin durumunuza bakıyorum da bir yandan işiniz zor bir yandan da tek erkek evladın eşi olmak güzel. Zorluğu özeliniz olmayacak eşiniz aşırı pof poflandığından sizden sürekli ilgi isteyecek. Güzel tarafı eşiniz tek olduğundan sizde tek gelin olucaksınız ilgi odağı olabilirsiniz. El üstünde tutula bilirsiniz. Aslında bütün iş nişanlınızda bitiyor. Onunla iyi geçinmeye bakın. Ben olsam ne yapardım diye düşündümde vallahi ayrılırdım.

Likapam

Likapam

Üye
Üye
Allah sana kolaylık versin canım işin çok zor

G

Gecekusumsi

Üye
Üye
Bende ailemin tek kız evladıyım. Ayrıca ilk torunum . El bebek gül bebek sefa içinde büyüdüm. Bir dediğimi Ailem ikilemezdi. Evlenince işler değişti. Darlık , zorluk, akraba olduğumuz halde kültür farklılıkları vs maddi manevi çok sıkıntı yaşadım. Sonuç olarak psikolojim bozuldu sağlığım elden gitti. Uyku hapı almadan uyuyamıyorum ,sakinleştirici almadan günü geçiremiyorum. Şimdi sizin durumunuza bakıyorum da bir yandan işiniz zor bir yandan da tek erkek evladın eşi olmak güzel. Zorluğu özeliniz olmayacak eşiniz aşırı pof poflandığından sizden sürekli ilgi isteyecek. Güzel tarafı eşiniz tek olduğundan sizde tek gelin olucaksınız ilgi odağı olabilirsiniz. El üstünde tutula bilirsiniz. Aslında bütün iş nişanlınızda bitiyor. Onunla iyi geçinmeye bakın. Ben olsam ne yapardım diye düşündümde vallahi ayrılırdım.
Ayrılamam nasıl ayrılayım, çok seviyorum liseden beri evlilik hayalleri kuruyoruz 5,5 ay kaldı 7 senedir ailelerimiz de tanıdı birbirlerini çok zıt kültürleri olan anlaşamayan aileler değiliz ama işte bana karşı tavırları daha farklı. Bunu önceden hissetmiyordum ama bu evlilik aşamasına gelmemizle her işe burnunu sokmaya başlamaları bir oldu. Kayınvalide yapar anlarım alışkınız buna ama ben amcasının karısını çekmek mi zorundayım. Kaynanamın elitleri bide yaşça çok büyükler ben daha 24 yaşındayım açıktan ünv bitirmeye çalışıyorum. Nişanlım çalışıyor, bu bile sorun oluyor. Tüm harcamalar erkek tarafından çıkıyormuş. Ama inanın durum böyle değil benim ailem ben okuduğum için bana düşen tüm masrafları karşılıyor. Nişanlımın cebinden çıkıyor ama ucu kaynanama dokunuyo valla evlenmesen bezdirdiler beni.
Ev düzmeye başlayamadık daha eşyalar alındı ortada ev yok nerede oturacağımıza bile karar veremedik.

sorun eşim hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Gelin kaynana ilişkisi nasıl olmalı ? Gelin kaynana ilişkisi nasıl olmalı ?
Gelin kaynana çekişmeleri her Ailede olan bir durum. Ben daha kaynanasını seven tek gelin görmedim :D Hep sorarım acaba bu çekişmenin nedeni nedir ? Bence karşılıklı saygı ve sevgidir. Her iki tarafın da birbirine karşı saygılı...
Dert Köşesi 0
Ayrildigim esimle sorun var Ayrildigim esimle sorun var
Evet arkadaslar ben 48 yasinda dul bayanim boyunca cocuklarim var eski esimin evinde kaliyorum cocuklarimla maddi durumum olmadigi icin gecici olarak burda kaliyorum ayri eve cikicak durumum yok eski esimin durumu benden daha kotu bir durumda...
Dert Köşesi 2
eşimle ilgili çok huzursuzum... lütfen yardım!!! eşimle ilgili çok huzursuzum... lütfen yardım!!!
Merhaba kızlar... Uzun süredir içimi kemiren sorunlarım var. Ben mi kuruntu yapıorm yoksa gerçekten birer problem mi bunlar bilmiyorum. Eşimle büyük bir aşkla evlendik. Onu gerçekten çok sevdim ve onun da beni sevdiğine inandım. Ben çalışmaya...
Dert Köşesi 5
soru,merak,yardım soru,merak,yardım
lavanta çiçeği ve kırkilit otu zayıflamak için kullanır mı kullanana avr mı varsa ansıl kullnadığı hakkında beni bilgilendirebilir mi ?
Dert Köşesi 3
sorun eşim sorun eşim
eşimle çok tartışıyoruz bıktım artık hiç birşey yokken kavga yeterr
Dert Köşesi 12