Sorusu bile kadınları korkutmaya yetti

MEÇHUL

MEÇHUL

Daimi Üye
Üye
Sorusu bile kadınları korkutmaya yetti
Şiddet!!1bu kelimeyi duymam bile tüylerimi diken diken ediyor.Buyrunuz haberimiz...


Şanlıurfa'da kadınların yaşadığı sorunların tespiti için yapılan ankette "Şiddet görüyor musunuz?" sorusu bile kadınları korkutmaya yetti.
Şanlıurfa'da kurulu Yaşamevi Kadın Dayanışma Derneği'nin kadınların yaşadığı sorunların tespiti için yapılan ankette "Şiddet görüyor musunuz?" sorusu bile kadınları korkutmaya yetti.
Şiddet gördüğü saptanan kadınların da bu soruya "Hayır" yanıtı verdiği öne sürüldü. 670 kadının katıldığı ankette 210 kadın şiddete maruz kaldığını itiraf ederken 460 kadın şiddet görmediğini bildirdi.
Anket sonucuna şaşırdıklarını belirten Dernek Başkanı Yeliz Melik "Hiçbir kadından isim sormadık. Tamamı evli kadınlara çeşitli sorular yönelttik. Ancak şiddet sorusunun adı bile anlaşılan kadınları korkutmaya yetmiş. Çünkü derneğimiz Bağlarbaşı Mahallesi'ndeki Eğitim ve Psikolojik Destek Evi'nde kadınların güçlendirilmesi bilinçlendirilmesi için bir yılda 390 kadına psikolojik destek ve rehabilitasyon eğitimi verdi. Ankette en azından bu 390 kadının şiddet gördüğünü bildirmesini beklerdik. Maalesef kenar semtlerdeki kadınların yüzde 90'ı şiddete maruz kalıyor" dedi
 

Benzer İçerikler

MEÇHUL
Cevaplar
1
Görüntüleme
935
juju
meleğim_rüzgarım
Cevaplar
4
Görüntüleme
853
*GüMüŞ*
*GüMüŞ*
Üst