Etiketler:
 1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Sotheby's'de Türk Modern Sanat Eserleri

  Konu, 'Kültürel ve Sanatsal Etkinlikler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Londra'da ilk kez Türk Modern Sanat Eserleri müzayedesi düzenlendi. Müzayede kuruluşu Sotheby's'in ilk kez düzenlediği Türk Modern Sanat Eserleri müzayedesi İngiltere'nin başkenti Londra'da yapıldı.

  Müzayedede ressam Mübin Orhon'un isimsiz tablosu 193 bin 250 sterline alıcı buldu. Tablonun tahmini fiyatı, katalogda 60-80 bin sterlin olarak duyurulmuştu.

  Aralarında Türkiye'nin Londra Büyükelçisi Yiğit Alpogan'ın eşi Bernev Alpogan, ressam Bedri Baykam, Çiğdem Simavi gibi isimlerin de bulunduğu kalabalık bir topluluğun katıldığı müzayedenin en pahalı ikinci parçası, Fahrelnisa Zeid'in Le Minautore (Minatör) adlı tablosu oldu. Tablo, 85 bin 250 sterline satıldı. Tablo için biçilen tahmini değer 50-70 bin sterlin civarıydı.

  Taner Ceylan'ın "Ruhani" adlı çalışması ise 30-40 bin sterlin tahmini fiyat biçilen müzayedede, 70 bin 850 sterline satıldı.


  Mübin Orhon'un isimsiz bir tablosu 61 bin 250, isimsiz bir diğer tablosu da 37 bin 250 sterlin fiyatla alıcı buldu.
  Sotheby's müzayede kuruluşu, 73 parçanın satışa çıkarıldığı ve 20 eserin satılmadığı bugünkü müzayededen toplam 1 milyon 349 bin 300 sterlin ciro yaptı.

  Müzayedenin diğer parçaları arasında bulunan, Mustafa Hulusi'nin "Üzümler I" adlı çalışması, vergi ve komisyonlar hariç 15 bin sterline satılırken, Mehmet Güleryüz'ün "Crated Monkey" adlı çalışması, vergi ve komisyonlar hariç 38 bin sterlin fiyat getirdi.

  Müzayedede hazır bulunan ressam Bedri Baykam'ın "The Ultimate Dejeuner" adlı tablosu, vergi ve komisyonlar hariç 28 bin sterline, "Graffiti Guy Posing in Front of His Work" adlı tablosu da vergi ve komisyonlar hariç 40 bin sterline alıcı buldu.


   
Sotheby's'de Türk Modern Sanat Eserleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. sanat eseri lambalar

  sanat eseri lambalar

  Sanat eserlerini andıran lambalar aydınlık verecek Hayattakı hemen her şeyde olduğu gibi evlerin aydınlatmasında da trendler hızla değişiyor. Önümüzdeki yılın aydınlatma trendlerinde ise minimalist avizeler ve sanat eserlerini andıran lambalar ön plana çıkıyor.. Geçtiğimiz hafta düzenlenen 6. Interlight İstanbul 2008 Fuarı, aydınlatmada yeni trendleri gözler önüne serdi... LED...
 2. Modern sanat tablolari

  Modern sanat tablolari

  modern art Renklerin karışımı bulunacakları ortama hakimiyetini garantiliyor..
 3. Karpuz sanatı ve karpuzdan eserler

  Karpuz sanatı ve karpuzdan eserler

  karpuz dünyanın en büyük karpuzu en büyük karpuz resimleri resmi Karpu sanatı, nedir, nasıl yapılır, nelerdir hakkında bilgi alalım arkadaşlar. Karpuz diyince hepimiz yazı ve sıcağı getiririz aklımıza belki. Biz karpuzu yemek için kullanırız ama herkes öyle değil arkadaşlar Ama bu karpuzlar yemek için değil sana için yapılmış gibi melekler :)

Sayfayı Paylaş