Etiketler:
 1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  Soya Ve Bira Doğumu Engelliyor!

  Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  biraları topla erkeği soy bira topla erkek soy 1.Soya yiyen kadınlar hamile kalma imkanlarını kaybedebiliyor…
  2.Bira, erkeklerde kısırlık meydana getiriyor…

  1. İngiltere’de King’s College’de Üretim Biyolojisi alanında çalışmalar yapan Prof. Dr. Lynn Fraser, çocuk sahibi olmak isteyen ve hamile kalmaya çalışan kadınları soya ve yan ürünleri konusunda uyardı.

  King's College, London araştırmacılarından Prof. Lynn Fraser’in açıklamasına göre; soya ağırlıklı gıdalar yiyen kadınlar hamile kalabilme şanslarını azaltmaktadırlar. Bu sebeple bilhassa ay içinde hamile kalabilmenin en verimli günlerinde bu gıdalardan uzak durmalıdırlar.

  Prof.Lynn Fraser, soyada bulunan “genistein” maddesi ile temas içerisine girerse erkek sperminin buluşma noktasından hızla geçip gittiğini tesbit ettiğini belirtiyor.

  Laboratuar testleri soyanın, kadının yumurtaları ile spermi buluşturmaya izin veren mekanizmanın kimyasal yok oluşunu doğal olarak meydana getirdiğini teyid etmektedir. Ekip soya diyetine tabi tutulan fareleri çiftleştirerek teoriyi test etmektedir.

  Bu durumdaki kadınların soya sosu, soya sütü ve benzeri ürünler tüketmemesi gerektiğini belirten Prof. Dr. Fraser, bu ürünlerin kadının doğurganlığını olumsuz etkilediğini kaydetti.

  Soya fasulyesinin içinde bulunan “genistein” adlı bir maddenin spermlerin yumurtayı döllemesini engellediğini belirten Prof. Dr. Fraser, deneyleri sırasında insan spermlerinin küçük dozda genistein maddesi içinde bir saat bekletildiklerinde, yumurtaya girmelerini sağlayan başlıklarını kaybettiklerini tespit ettiğini bildirdi.

  Bu nedenle anne olmak isteyen kadınlara, soya bazlı besinlerden uzak durulması tavsiyesinde bulunan Prof. Dr. Lynn Fraser, özellikle de hamile kalma olasılığının arttığı dönemlerde soya tüketmemeleri gerektiğini önerdi.

  Johns Hopkins Children's Center and the Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health’deki bir diğer araştırma gurubunun yayınladığı rapora göre, anneleri “genistein” içeren soya dieti ile beslenmiş erkek farelerde anormal genital organlar meydana geldiği ve ergen emsalleri gibi seksüel fonksiyonu gösteremedikleri bildirilmektedir.

  Ülkemizde Amerikan kaynaklı reklam ve propağandalarla Amerikalı firmaların kontrolunda ithalatı ve çeşitli ürünlerle birlikte tüketimi teşvik edilmeye çalışılan soyanın ortaya çıkan bu özelliği acaba gizli bir nüfus planlanması gayesi ile, bilinerek mi teşvik ediliyordu?

  Bazı açıkgöz gıda üreticisi de sırf haksız kazanç uğruna köfte, döner vs gibi gıda ürünlerinde et görüntüsü verdiği ve daha ucuz olduğu için soyayı kullanmaktadırlar.

  2. Yine Prof. Lynn Fraser’in gerçekleştirdiği araştırmaya göre: Biradaki östrojen, spermi etkileyerek etkisini zayıflatıyor; erkeklerin dölleme yeteneğini azaltıyor.

  Sakıncaları açısından bugüne kadar sadece yaptığı göbekle gündeme gelen biranın erkek kısırlığında da önemli rol oynadığı ortaya çıktı. İngiliz bilim adamları biranın erkeklerin dölleme yeteneğini azalttığını saptadı.

  Londra’daki King’s College bilim adamlarından Profesör Lynn Fraser’ın gerçekleştirdiği araştırmaya göre, bira, böcek ilacı ve boya gibi maddelerde bulunan östrojen, spermin kadın vücudu içindeki davranışlarını değiştiriyor. Buna göre, söz konusu östrojenden etkilenen spermler, zamanından önce < Konu Resmi..>
  olgunlaşarak< Konu Resmi..>
  etkisini yitiriyor.

  Spermler yumurtaya ulaşıp temasa geçtikleri an, yumurta duvarını delebilmek için bazı < Konu Resmi..>
  delici< Konu Resmi..>
  enzimler salgılıyor.

  Biradaki östrojen, spermlerin daha yumurtaya ulaşamadan söz konusu enzimleri salgılamasına neden oluyor. Bu da delici enzimden yoksun kalan spermin yumurtayı dölleme gücünü kaybetmesine sebep oluyor.

  Ülkemizde alkollü içeceklerin yıllık tüketimi 1 milyar litreye dayanmışken, bu gurupta biranın payı 885 milyon litreye ulaşmaktadır. Yukarıdaki bilgilerle bu tüketim rakamını yan yana koyduğumuz zaman genç neslimizin ne denli tehlikelere maruz kaldığı ortaya çıkmaktadır.


   
Soya Ve Bira Doğumu Engelliyor! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bira ve şaraptan elektrik

  Bira ve şaraptan elektrik

  Dünyada yeni enerji kaynaklarının bulunması için arayışlar sürüyor. İşte bu çalışmalardan biri de Avustralya’da gerçekleşti. Bilim insanları bira ve şaraptan elde edilen atık suyla elektrik üretmeyi başardı. Avustralyalı bilim insanları yeni bir buluşa imza attı. Queensland Üniversitesi’nden bilimadamları, şarap ve bira atığını tekrar işleyerek elektrik üretiminde kullanılan suya dönüştürmeyi...
 2. Doğum sonu depresyonu nedir

  Doğum sonu depresyonu nedir

  Doğum sonu depresyonu Postportum depresyon; doğum sonu depresyon yani çökkünlük demektir. Her ne kadar "doğum sonu" denmekte ise de, doğum öncesi ve sırasında da ortaya çıkabilir. Depresyonun tipik belirtileri olan üzüntü, moralsizlik, kendine güven de azalma, kötümserlik, ağlama, yakınma şikayetleri ortaya çıkar. Bunlar başlangıçta dikkati çekmeyebilir. Fakat bu duygu durumunun...
 3. Bira

  Bira

  Sırları açıklamaya; hastalığa; zorlukla ya da birinin arzusu hilafına gelecek rızka; sevgiliye kavuşmaya yahut yanındaki adamlarından gelecek faydaya, Bira üreticisi öğretmene ya da ustaya, Biracı görmek salih kimse için hayra, fasık kimse için günaha, BBirahane halkın ayak takımına ve fasık insanlara, oraya girip bira içmek haram işlemeye delalet eder.Rüyada bira içtiğini görmek,...
 4. Bira ve kısırlık

  Bira ve kısırlık

  İngiliz bilim adamlarının gerçekleştirdiği araştırmaya göre: Biradaki östrojen, spermi etkileyerek etkisini zayıflatıyor; erkeklerin döllenme yeteneğini azaltıyor.Sakıncaları açısından bugüne kadar sadece yaptığı göbekle gündeme gelen biranın erkek kısırlığında da önemli rol oynadığı ortaya çıktı. İngiliz bilim adamları biranın erkeklerin dölleme yeteneğini azalttığını saptadı.Londradaki Kings...
 5. Doğum sonu psikolojik rahatsızlıklar

  Doğum sonu psikolojik rahatsızlıklar

  Bu ruhsal dengedeki değişiklikler çok sık olmayarak klinik psikiyatrik tablolara dönüşebilmektedir. Hamilelikteki hormonal değişiklikler, bedensel görünüm değişikliği, alevlenen bilinç dışı çatışmalar ve annelik duygusunun kabul edilmemesi en önemli faktörlerdir. Bu faktörlerin etkisi altındaki anne adayında değişik boyutta ruhsal bozukluklara rastlanabilmektedir. Doğum sonu psikoz insidansı %...

Sayfayı Paylaş