Söz Çiçeği ve Önemi

ßeLeN

ßeLeN

Paylaşımcı Melek
Üye
Söz Çiçeği ve Önemi
söz çiçeği
söz çiçeği, söz çiçeği alırken dikkat edilmesi gerekenler, söz çiçeği nedir, söz çiçeğinin önemi, söz çiçeği neden alınmalıdır
Söz çiçeği kız isteme töreninin önemli unsurlarından biridir. O yüzden melekler çiçek seçiminde dikkatli olmak gerekir.

Genel olarak kırmızı güllerinde içinde olduğu bir demet şeçilir. Demetin içindeki kırmızı güllerin tek sayı olması gelin adayına sen dünyada bir teksin anlamına gelen bir mesaj iletir. 9 veya 11 gül seçilebilir. Tek bir kırmızı gül aşkı temsil eder. Bir demet kırmızı gül ise seni seviyorum anlamındadır. Söz çiçeği eve girerken damat adayı tarafından gelin adayına verilebilir. Gelinin annesine de bir demet çiçek yaptırılması ince bir davranış olabilir.
Söz çiçeğinin yıllarca dayanması ve saklanmasını düşünerek kuru veya yapay çiçekleri de tercih edebilirsiniz fakat taze çiçekler daha çok tercih edilenlerdir. Zaten kurutup saklamakta gelin âdetleri arasında çoktan yerini almıştır.
Eğer gelin adayının çok sevdiğini bildiğiniz başka çiçekler varsa gül yerine onları da almaktan çekinmemenizi tavsiye ederiz. Örneğin orkide sevdiğini biliyorsanız, orkide çiçeklerinden çok güzel bir buket yaptırabilirsiniz. Buketi yaptırırken çok fazla müdahele etmek yerine, işi çiçekçinize bırakmak daha güzel bir sonuç doğuracaktır.
 

Benzer İçerikler

M
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
Misafir
M
PaSikA
Cevaplar
13
Görüntüleme
24K
Kayıtsız Üye
K
T
Cevaplar
0
Görüntüleme
3K
TİTAN
T
Üst