1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Sözleşmeli kadın personele müjde!

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Sözleşmeli kadın personele doğumdan önce sonra toplam 16 hafta ücretli izin verilecek. Sözleşmeli kadın personele doğumdan önce sekiz hafta, doğumdan sonra sekiz hafta olmak üzere toplam on altı hafta süre ile ücretli doğum izni verilecek. Ayrıca, sözleşmeli personel askerlik dönüşü yeniden işe alınabilecek.

  Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslara ilişkin Bakanlar Kurulu Kararı Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre, sözleşmeli kadın personele, doğumdan önce sekiz, doğumdan sonra sekiz hafta olmak üzere toplam on altı hafta süre ile ücretli doğum izni verilecek. Doğum izni sebebiyle Sosyal Güvenlik Kurumu’nca ödenen geçici iş göremezlik ödeneği ücretinden düşülecek.

  KURUMDA YENİDEN ÇALIŞABİLME ŞARTLARI


  Doğum ve askerlik sebebiyle hizmet sözleşmesi feshedilen sözleşmeli personelin pozisyonu saklı tutulacak ve istekleri halinde bu personel ayrıldığı kurumunda yeniden hizmete alınabilecek. Ancak yeniden hizmete alınacak sözleşmeli personelin, sözleşmesinin feshi sebebiyle iş sonu tazminatı almamış olması, doğum sebebiyle hizmet sözleşmesini feshedenlerin, doğum izninin bitiminden itibaren en geç bir yıl, askerlik sebebiyle hizmet sözleşmesi feshedilenlerin ise terhis tarihinden itibaren en geç 30 gün içinde yeniden istihdam edilmek üzere ayrıldığı kurumuna yazılı talepte bulunması gerekecek. Yeniden istihdam edilecek personel ile yapılacak sözleşme eski sözleşmenin devamı niteliğinde olacak. Hizmet sözleşmelerini kendi istekleri ile feshedenler, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe ayrıldıkları kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarına yeniden atanamayacaklar.

  SINAV ŞARTI ARANMAYACAK

  Kamu kurum ve kuruluşlarının yurtdışı teşkilatlarında istihdam edilecek personel, yabancı uyruklular ve yükseköğretim kurumlarının gemiadamı pozisyonları ile araştırma-geliştirme projelerinde proje süreleri ile sınırlı olmak üzere istihdam edecekleri personellerde sözleşmeli personel pozisyonları için sınav şartı aranmayacak. Sözleşmeli personelin kurumlar arası yer değişikliği yapılamayacak.
   
Sözleşmeli kadın personele müjde! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. beyler müjde kadın dırdırı bitio

  beyler müjde kadın dırdırı bitio

  :melek::cry::m0rphine::yo::hmm::angel:Birlikte olduğunuz kadını seviyorsunuz... Çünkü, o güzel, kültürlü, başarılı, dürüst ve size deliler gibi aşık... Ah bir de dırdırcılığı olmasa! Peki bu durumda ne yapılabilir? Her zaman kadınların geveze oldukları, vıdı vıdı yaparak erkeklerin hayatını kararttıkları ve küçücük bir sorunun üzerine saatlerce söylendikleri iddia edilir. Ama hiçbir kadın,...
 2. 2011 sağlık bakanlığı sözleşmeli personel tercihleri var mı

  2011 sağlık bakanlığı sözleşmeli personel tercihleri var mı

  2011 Kpss Sağlık Bakanlığı Tercihleri, 2011 Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı 2011 KPSS/8 Tercih işlemleri başlamış bununla ilgili elibizde bir bilgi varsa paylaşırsanız sevinecem.
 3. Sağlık bakanlığı sözleşmeli personel alımı ile ilgili bilgi

  Sağlık bakanlığı sözleşmeli personel alımı ile ilgili bilgi

  Merhaba, sağlık bakanlığı sözleşmeli personel alımı ile ilgili bilg rica ediyorum, acil yalnız !
 4. 2012 Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Duyurusu

  2012 Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Duyurusu

  sağlık bakanlığı sözleşmeli personel alımı sağlık bakanlığı sözleşmeli personel alımı ne zaman Sevgili melekler, Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı ile ilgili kılavuzun ÖSYM sitesinde yayınlanacağını bildirdi. 6-11 Haziran tarihleri arasında yayınlanacağı söylenen Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı ile ilgili sizlerle paylaşacağımız bilgiler şöyle... Sağlık Bakanlığı,...
 5. 2013 Adalet Bakanlığı Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Sınavı Hakkında Bilgiler

  2013 Adalet Bakanlığı Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Sınavı Hakkında Bilgiler

  adalet bakanlığı kadrolu sözleşmeli personel alımı 2013 adalet bakanlığı sözleşöeli personel alımı 2013 adalet bakanlığı kadrolu personel alımı 2013 Sevgili melekler, Adalet Bakanlığı Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Sınavı hakkındaki bilgiler açıklandı. Buna göre, Ceza infaz kurumu katibi ve şoförler için uygulama sınav tarihi: 12 Haziran 2013 ve devam eden günler, Sözlü sınav tarihi: 14...

Sayfayı Paylaş