sperm de geç sıvılaşma sorunu

kızılsaç

Üye
Üye
sperm de geç sıvılaşma sorunu
bu sorunla ilgili düzgün bilgi bulamadım. bilgili arkadaşlardan yorum istiyorum.bir çözümü var mı küçük bir sorun mu?tahlilde çıkıyo

Sperminlerin belli bir düzeyde akışkan olması gerekir.Bu akışkanlık derecesi fazla yada az ise dölleme yeteneğinde azalmaya yol açar.Spermin çok sıvı akışkan olması dölleme yeteneği üzrinde olumsuz etki göstermektedir..Mutlaka bunun altında bir problem vardır.Araştırılması ve tedavi edilmesi gerekir.Meni normalde jel gibidir. Genellikle 15-30 dakika içinde sıvılaşır. Çok geç sıvılaşma infertilite nedeni olabilir. Sıvılaşma olmaması da tedavi edilmesi gereken bir durumdur.

Sperminlerin belli bir düzeyde akışkan olması gerekir.Bu akışkanlık derecesi fazla yada az ise dölleme yeteneğinde azalmaya yol açar.Spermin çok sıvı akışkan olması dölleme yeteneği üzrinde olumsuz etki göstermektedir..Mutlaka bunun altında bir problem vardır.Araştırılması ve tedavi edilmesi gerekir.Meni normalde jel gibidir. Genellikle 15-30 dakika içinde sıvılaşır. Çok geç sıvılaşma infertilite nedeni olabilir. Sıvılaşma olmaması da tedavi edilmesi gereken bir durumdur.
tedavisi var diyorsunuz hım. onu üroloğa danışayım ben kendim için tahlile gittiğimde.diyelim ürolog bu sonucu gördü. işte iş benim için ondan sonra başlıyo güç bela yaptırdığımız bu testi yenilemek ölüm gibi eşimin hastane fobisi var. tahlil veremiyo. dr. tedavi etmeye kalksa düzeldiğini anlamak için nasıl test yapacak bilmiyorum inanın :(

Geri