1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  15.164
  Beğenilen Mesajlar:
  2.277
  Ödül Puanları:
  113

  Sperm kalitesini artıran besinler nelerdir?

  Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  sperm kalitesi nasıl artırılır,sperm kalitesini hangi besinler sağlar,sperm kalitesine iyi gelen besinler,spermi çoğaltan besinler hakkında bilgiler < Konu Resmi..>  Hamilelik olasılığını arttırmak sadece kadın vücudunun değil erkek vücudunun desteklenmesiyle mümkündür.

  Erkeğin kalbine giden yol midesinden geçer. Ancak yedikleri besinler sadece kalbini etkilemiyor. Alınan besin maddelerindeki vitamin ve mineraller sperm kalitesini ve üreme şansını arttırıyor.

  Folik asit: Folik asit hamilelik öncesinde kadınların alması gereken bir mineraldir. Ancak sperm kalitesi ve DNA üretimi için erkekler de bu maddeye ihtiyaç duyar. Koyu yeşil yapraklı sebzeler folik asit açısından zengindir.

  Kuruyemişler: Selenyum açısından zengin kuruyemişler sperm sayısını arttırıyor ve güçlü yüzücüler haline gelmelerini sağlıyor.

  Domates: Araştırmalar domatesin içerisindeki likopenin prostat sağlığına iyi geldiğini gösteriyor.Asitli meyveler: C vitamini açısından zengin kivi ve portakal gibi meyveler spermlerin işlevini arttırır.

  Yağlı balıklar: Omega 3 açısından zengin balıklar erkek cinsel organların sağlığı için önemlidir. Ayrıca spermlerin güçlü olmasını da sağlar.

  Protein: Et ve yumurta gibi protein açısından zengin yiyecekler spermlerin yüzmesini sağlayan kuyruklarının güçlenmesini sağlar.

  Sıvılar: Sıvı tüketimi hayati önem taşır. Susuz vücutta güçlü spermler üretilemez. Spermlerin sağlıklı, etkili ve uzun ömürlü olması için bol sıvı tüketmek gerekir. Ancak kafein ve alkol vücudun susuz kalmasına neden olduğu için daha az tüketilmelidir.

  Besin takviyeleri: Çinko, selenyum ve folik asit takviyeleri üreme şansını arttırdığı için doktor kontrolünde tercih edilebilir.

   
Sperm kalitesini artıran besinler nelerdir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Havuç Sperm Kalitesini Arttırıyor!

  Havuç Sperm Kalitesini Arttırıyor!

  sperm kalitesi, sperm kalitesini arttırmak için, havucun faydaları Sevgili melekler, gün geçmiyor ki birbirinden kıymetli sebze ve meyvelerin insan sağlığına yepyeni bir faydası daha ortaya çıkmasın. Yapılan araştırmalar havucun sperm kalitesini arttırdığını ortaya çıkardı! İşte "Fertility and Sterility" dergisinde de yayımlanan bu çok önemli bulgu hakkında bilgiler.......
 2. Sperm sayısını artıran bitkiler yiyecekler nelerdir?

  Sperm sayısını artıran bitkiler yiyecekler nelerdir?

  sperm sayısı nasıl artırılır,sperm azlığına ne iyi gelir,sperm çoğaltan besinler,sperm çoğaltan bitkiler,sperm azlığına iyi gelen bitkiler hakkında bilgiler Sperm sayısının belli bir düzeyde olması bir erkeğin çocuk sahibi olmasını ve sağlıklı olup olmadığını anlamamızı sağlar. En son yapılan bilimsel çalışmalara göre bir erkeğin bebek sahibi olabilmesi için sperm sayısının 20-30 milyon...
 3. Sperm Kalitesini Düşüren Faktörler

  Sperm Kalitesini Düşüren Faktörler

  sperm kalitesi nedir,sperm kalitesini etkileyen faktörler nelerdir,,sperm kalitesini neler düşürür,sperm kalitesi hakkında bilgiler Spermler vücudun dış etkenlerden en çabuk etkilenen hücreleri Vücudun tüm hücreleri dış etkenlerden etkileniyor. Ancak bazı hücreler daha dayanıklıyken bazıları çok daha hassaslar. Kadında yumurtalıklar, erkeklerde ise spermler dış...
 4. Sperm sayısını ve hareketliliğini artıran otlar ve nelerdir ?

  Sperm sayısını ve hareketliliğini artıran otlar ve nelerdir ?

  sperm sayısını çoğaltan bitkiler,sperm sayısını artıran otlar,sperm sayısını çoğaltmak için ne yemeli,sperm sayısını çoğaltmak için nasıl beslenmeli,sperm sayısını artırmanın yolları hakkında bilgiler Günümüzde erkeklerin sperm sayılarının her geçen azaldığı belirtilmektedir. Özellikle çevresel faktörler nedeniyle sperm sayıları etkilenen ve azalan erkekler, çeşitli yiyecekler yardımı ile...
 5. Sperm sayısını artıran kürler ve besinler

  Sperm sayısını artıran kürler ve besinler

  Erkeklerde cinsel hayata ilişkin iktidarsızlık, testis problemleri ve spermlerle ilgili birçok sorun bulunmaktadır. Ailelerin çocuk sahibi olamamalarına yada kısırlığın aslan payını alan nedenlerinden biri erkeklerde spermlerdeki yetersizliklerdir. Sperm sayısındaki yetersizlikler önlem alındığında kişinin üreme potansiyeli korunabilmektedir. Kişinin üreme potansiyeline sahip olması normal...

Sayfayı Paylaş