1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.674
  Beğenilen Mesajlar:
  2.421
  Ödül Puanları:
  113

  Sperm sayısını ve hareketliliğini artıran otlar ve nelerdir ?

  Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  sperm sayısını çoğaltan bitkiler,sperm sayısını artıran otlar,sperm sayısını çoğaltmak için ne yemeli,sperm sayısını çoğaltmak için nasıl beslenmeli,sperm sayısını artırmanın yolları hakkında bilgiler
  Günümüzde erkeklerin sperm sayılarının her geçen azaldığı belirtilmektedir. Özellikle çevresel faktörler nedeniyle sperm sayıları etkilenen ve azalan erkekler, çeşitli yiyecekler yardımı ile sperm sayılarında artış sağlayabilmektedir. Şimdi sperm sayısını yükselten yiyecekler neler? bunları daha yakındn inceleyelim.
  Sperm sayısını artıran yiyecekler nelerdir?
  Sperm sayısında önemli oranda artış meydana getiren yiyecekler arasında ilk olarak karşımıza çilek çıkmaktadır. Çilek, bünyesinde yer alan E vtamini ile sğerm sayısını yükseltme imkanına sahiptir. Aynı zamanda cinsel organda kan dolaşımını hızlandırarak etkili bir cinsel ilişki yaşanmasında çilek oldukça önemli bir konumda yer almaktadır.

  < Konu Resmi..>

  Diğer yandan sperm sayısında yükselme sağlayan başka bir yiyecek ise avokado olarka karşımıza çıkmaktadır. Bu bitki içerisinde yağ asitleri ve antioksidanlar bulundurmakta ve **** gücünün artmasına yardımcı olmaktadır. Avokadonun sperm sayısı ve hareketliliği konusunda da oldukça etkili sonuçlar ön plana çıkardığını söylemek mümkündür.
  Çilek ve avokadonun yanı sıra sperm sayısının çoğalmasında olumlu etkiler sunan diğer yiyecekler arasında zencefil, domates, muz, incir ve havuç bulunmaktadır. Ayrıca keçiboynuzu ve incir kürü de sperm sayısının yükselmesinde etken rol oynamaktadır. Yine sperm artırıcı macun karışımları olması gereken şekilde hazırlandığında istenen oranda sperm sayısının artmasına olanak sağlamaktadır.
  Eğer siz de sperm sayısı konusunda birtakım sıkıntılar yaşıyorsanız ve sperm sayınız önemli ölçüde az ise yukarıda bahsetmiş olduğumuz yiyecekleri bol bol yemenizi ve bu yiyecekleri günlük yaşantınıza katmanızı tavsiye ediyoruz.Ginseng: Geleneksel Çin tıbbında cinsel gücü artırmak üzere kullanılan bir bitkidir. Bununla beraber testis bölgesine giden kan akımını artırarak sperm beslenmesini dolaylı yoldan artırır, yararlıdır.
  Çakşır otu : Yüzyıllardır cinsel gücü artırıcı özelliğinden dolayı kullanılan bu bitkinin son yıllarda tesadüfen bulunan bir etkisi de sperm sayısını artırmasıdır. Türkiye'de güney illerimizde bolca yetişir. Bu bitkinin meyvelerini bölgede bolca yiyen keçi ve koyunlar; bol miktarda ikiz ve üçüz doğurduğu bilinmektedir.

  Ayrıca Keçiboynuzu, Zerdeçal, C vitamini, Magnezyum, Yeşil Çay, Dong Quai, E vitamini , L-Karnitin, Çinko, B6 vitamini, arginin, B12 vitamini, Folik asit, Selenyum da sperm üretimini artıran bitki ve maddelerdir.


  Bunlardan özellikle vitamin C ve E, folik asit,çinko ve selenyum çok önemlidir. Vitamin C ve E spermi dış zararlı etkenlerden yani oksidanlardan koruyan antioksidanlardır.
  Çinko, B vitaminlerinin emilimi ve fonksiyonları için gereklidir. Testosteronu başka bir forma dönüşmesini engelleyerek prostat büyümesini önler. Testosteron ve sperm miktarını arttırır. Çinko eksikliğinde **** dürtüsü azalır.
  Baklagiller, et, karaciğer, pekmez, bira mayası, tavuk yüreği, istiridye, süt ve süt ürünleri, yumurta sarısı, yer fıstığı, susam, soya fasulyesi, ay çekirdeği ve kabak çekirdeği bol çinko içerir bu nedenle en basitinden her gün en az bir avuç kabak çekirdeği tüketin.
  Keçiboynuzu : Bol miktarda A, B, B1, B2, B3, B6, D vitamini ile kalsiyum, demir, potasyum, magnezyum, mangan içerir. Ayrıca fiber ile pektini bol ve sodyumu azdır. Sperm üretimini artırır, kilo vermeye yardım eder.


  Arginin normalde vücutta bulunan bir aminoasittir. Vücutta önemli görevleri vardır. Hücre bölünmesi, yara iyileşmesi, bağışılık sistemi,vücuttan amonyağın atılması. Sperm hücreleri argininden zengin olduğundan, sperm sayısı az olan kişilerde arginin takviyesi ile sperm sayısınının arttığı gösterilmiştir. Et,nohut,somon balığı,fıstık,ceviz,susam,çukulata,kuru üzüm, mısır, badem, yumurta ve süt zengin arginin kaynaklarıdır. Bu nedenle bu besinleri de sağlıklı sperm üretimi için almalısınız.


   
Sperm sayısını ve hareketliliğini artıran otlar ve nelerdir ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Sperm Sayısını Ve Sperm Üretimini Olumsuz Etkileyen Faktörler

  Sperm Sayısını Ve Sperm Üretimini Olumsuz Etkileyen Faktörler

  sperm sayısı neden düşer,sperm sayısını düşüren etkenler,sperm sayım az nedeni nedir,sperm sayısı neden düşer,sperm üretimi etkileyen sebepler hakında bilgiler Vücudun tüm hücreleri dış etkenlerden etkileniyor. Erkeklerde ise spermler dış etkenlerden en kolay etkilenen hücreler arasında yer alıyor. sperm kalitesini olumsuz etkileyen pek çok faktör hayatımıza girdi ve girmeye devam ediyor....
 2. Yumurta sayısını ve kalitesini artıran kürler

  Yumurta sayısını ve kalitesini artıran kürler

  yumurta sayısını artıran bitkiler,yumurta sayısını artırmak için ne yapmalı,yumurta kalitesini artıran besinler,yumurta kalitesini artıran bitkisel kürler hakkında bilgiler Kadınlarda üremenin gerçekleşmesi ve neslin bir sonraki kuşağa sağlıklı iletilmesi için döllenecek yumurta sayısının ve kalitesinin belli bir standartta olması gerekir. Bu standartı tutturmak ve sağlıklı nesiller...
 3. Sperm sayısını artıran bitkiler yiyecekler nelerdir?

  Sperm sayısını artıran bitkiler yiyecekler nelerdir?

  sperm sayısı nasıl artırılır,sperm azlığına ne iyi gelir,sperm çoğaltan besinler,sperm çoğaltan bitkiler,sperm azlığına iyi gelen bitkiler hakkında bilgiler Sperm sayısının belli bir düzeyde olması bir erkeğin çocuk sahibi olmasını ve sağlıklı olup olmadığını anlamamızı sağlar. En son yapılan bilimsel çalışmalara göre bir erkeğin bebek sahibi olabilmesi için sperm sayısının 20-30 milyon...
 4. Sperm kalitesini artıran besinler nelerdir?

  Sperm kalitesini artıran besinler nelerdir?

  sperm kalitesi nasıl artırılır,sperm kalitesini hangi besinler sağlar,sperm kalitesine iyi gelen besinler,spermi çoğaltan besinler hakkında bilgiler Hamilelik olasılığını arttırmak sadece kadın vücudunun değil erkek vücudunun desteklenmesiyle mümkündür. Erkeğin kalbine giden yol midesinden geçer. Ancak yedikleri besinler sadece kalbini etkilemiyor. Alınan besin maddelerindeki vitamin...
 5. Sperm sayısını artıran kürler ve besinler

  Sperm sayısını artıran kürler ve besinler

  Erkeklerde cinsel hayata ilişkin iktidarsızlık, testis problemleri ve spermlerle ilgili birçok sorun bulunmaktadır. Ailelerin çocuk sahibi olamamalarına yada kısırlığın aslan payını alan nedenlerinden biri erkeklerde spermlerdeki yetersizliklerdir. Sperm sayısındaki yetersizlikler önlem alındığında kişinin üreme potansiyeli korunabilmektedir. Kişinin üreme potansiyeline sahip olması normal...

Sayfayı Paylaş