Spermisit sperm öldüren doğum kontrol yöntemleri

Uzman SühaN

Administrator
Spermisit sperm öldüren doğum kontrol yöntemleri
Spermisit, sperm hareketini durduran kimyasallar içeren bir doğum kontrolü yöntemidir. Spermisitler, kremler, film, köpükler, j eller ve süpozituvarlar gibi farklı formlarda bulunur. Spermisit tek başına kullanılabilir veya onları daha etkili kılmak için diğer doğum kontrol yöntemleriyle birlikte kullanılabilir.Spermisit,spermisit nedir,spermisit etkilimi,sperm öldürme,sperm öldürücü , spermisit ile ilgili tüm ayrıntıları makalemizin devamın da bulabilirsiniz.

Spermist (sperm öldürme ) Nedir ?spermisid.jpgEn Yeni Doğum Kontrol Yöntemleri
Acil doğum kontrol yöntemleri nasıl etki eder?
Kadınlarda kızlarda doğum kontrol ve korunma yöntemleri


Doğum kontrolünün bariyer yöntemleri, erkeğin sperminin kadının yumurtasına ulaşmasını engellemek için engel oluşturmaktadır .Spermisit, spermi inaktive eden bir kimyasaldır. Vajinal spermisitler kontraseptif bir maddedir (doğum kontrolü). Bu ürünler herhangi bir cinsel temasa başlamadan veya cinsel ilişki başlamadan önce vajina içine sokulur. Vajinada ki sperme zarar vererek öldürürler. Bu nedenle, sperm vajinadan döllenmenin gerçekleştiği uterus ve fallop tüplerine geçemez. Spermisitler, spermleri öldüren veya yavaşlatan bir kimyasal bariyer oluşturarak çalışırlar; Tıpkı diğer herhangi bir doğum kontrol türü gibi, etkili olabilmeleri için spermisidleri doğru şekilde kullanmanız gerekir.


Spermicidein cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı hiç koruma sağlamadığını unutmayın . Gerçekten de, cinsel yolla bulaşan hastalıklara yakalanma riskinizi arttırabilirler,spermidal kimyasallar cildinizi tahriş edebilir ve sizi enfeksiyona karşı daha savunmasız bırakabilir.

Gebelik

Birçok çalışma vajinal spermisit kullanımının doğum kusurları veya düşük yapma riskini arttırmadığını göstermiştir.

Emzirme

Vajinal spermisitlerin insanlarda anne sütüne girip girmediği bilinmemektedir. Bu yüzden tedbirli davranmakta fayda vardır. Emziren anneler başka bir doğum kntrol yöntemini tercih edebilir.

Spermisit kullanımı

Etkinlik, bir doğum kontrol yöntemi seçerken önemli ve ortak bir endişedir.
Her bir spermisid ürünü ile birlikte verilen talimatları dikkatle okuduğunuzdan ve takip ettiğinizden emin olun. Her ürünün kullanımı için farklı yönergeler olabilir. Talimatlar, ne kadar kullanılacağını, cinsel ilişki den n önce ne kadar beklemeniz gerektiğini ve cinsel ilişkiden sonra vajinaya ne kadar bırakmanız gerektiğini anlatır.Spermisid ürünleri sadece vajinal kullanım içindir ve rektal (anal) kullanım için değildir.

Kondom Diafram Spermisit Korunma YöntemleriÇoğu kadın sperm öldürücüyü güvenle kullanabilir. Bazı insanlar spermisidlere alerjiktirler ve ciltte tahriş söz konusu olabilir. Bir sperm öldürücü vajinenizi veya eşinizin penisini tahriş ediyorsa, markaları değiştirmeyi deneyebilirsiniz.


Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse en kısa sürede doktorunuza danışın:

KADINLAR VE ERKEKLER IÇIN

Kısa süre içinde kaybolmayan cilt kızarıklığı, tahriş veya kaşıntı
Kadınlar da
Bulanık veya kanlı idrar
Idrara çıkma sıklığı
Mesane veya alt karında ağrı
Vajinal tahriş, kızarıklık, döküntü, kuruluk veya beyazımsı akıntı
Genellikle tıbbi müdahaleye ihtiyaç duymayan bazı yan etkiler olabilir. Vücudunuz ilaca uyum sağladığı taktide bu yan etkiler görülmeyebilir.

Spermisit, sperm öldürerek gebeliği önler. Bu, spermlerin bir yumurta ile birleşmesini engeller. Yalnız kullanılan vajinal spermisitler yaklaşık% 78 etkilidir.Spermisidler bir prezervatifle birlikte kullanıldığında, kombine etkinlik doğum kontrol haplarının etkinliği ile ilgili olarak% 95 veya daha fazladır.Spermisidler cinsel ilişkiden 1 saat önce uygulanabilir ve her cinsel ilişki ile tekrar uygulanmalıdır.
 
Geri
Üst