Spermiyogram testi yaptıranlar hamile kalabilir miyim şimdi

• Konbuyu başlatan Soruisareti
  • Başlangıç tarihi
S

Soruisareti

Forum Okuru
Spermiyogram testi yaptıranlar hamile kalabilir miyim şimdi

Spermiyogram testi yaptıranlar Spermiyogram testi neden yapılır nerelerde yapılır bilgi

Arkadaşlar merhaba size bı sorum olacaktı benim nişanlımin canlı sperm hücresi hiç yokmuş spermiyogram testi yaptırmış ve bi testisini aldırmak zorunda kalmış tumor olduğu için canlı sperm hücresinin hiç bulunmamis olmasının anlamo asla gebe kalamicagim anlamına gelir mi böyle bişey yaşayan daha sonra çocuğu olan var mı

Moderatör tarafında düzenlendi:
Selamlar, bu durumda en iyi bilgiyi sizlere doktorunuz verecektir. Öncelikle geçmiş olsun. Bir testi tümörden dolayı alınmış olabilir ama diğeri sağlam duruyordur ve onda canlı sperm üretimi vardır diye düşünüyorum. durum nedir birini aldırmış onda tümör var diye canlı spermler olmaz ama peki ya diğeri ? Onunla ilgili doktor ne demiş acaba ?

Selamlar, bu durumda en iyi bilgiyi sizlere doktorunuz verecektir. Öncelikle geçmiş olsun. Bir testi tümörden dolayı alınmış olabilir ama diğeri sağlam duruyordur ve onda canlı sperm üretimi vardır diye düşünüyorum. durum nedir birini aldırmış onda tümör var diye canlı spermler olmaz ama peki ya diğeri ? Onunla ilgili doktor ne demiş acaba ?
Açıkçası kendisi çok üstünde durmuyor benim çocuğum olmaz diyor bende pek bilgili değilim bu konuda geçen gün üroloji de sperm testi verdi ve sonuçta canlı sperm hücresi bulunamamaktadır yaziyo

Yani hayatım zor bir durum olsa da üstesinden bu durumun gelecek ilaçlar ve tedavi yöntemleri kesinlikle bulunmakta tabiki onun buna ikna olarak doktora gitmesi gerekiyor. Yani tavsiyemiz bu yöndedir ama canlı sperm hücresi yok ise çocuk olmaz hayatım. Tedavi malesef şart. Geçmiş olsun.

Yani hayatım zor bir durum olsa da üstesinden bu durumun gelecek ilaçlar ve tedavi yöntemleri kesinlikle bulunmakta tabiki onun buna ikna olarak doktora gitmesi gerekiyor. Yani tavsiyemiz bu yöndedir ama canlı sperm hücresi yok ise çocuk olmaz hayatım. Tedavi malesef şart. Geçmiş olsun.
Tedaviyle olma ihtimali var mı peki abla @SadmiN

Yani doktor değilim ama tam olarak tetkiklerin yapılması gerekiyor. İhtimal dahilinde diye düşünüyorum. Ama kendisinin de doktora gitmesi gerekiyor. Bakılmadan bir şey söylemek çok zor geçmiş olsun.

Geri