1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  Spor Yapacak Kişilerin Dikkate Alması Gereken Uyarılar

  Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  spora başlarken spora nasıl başlanmalı
  spor yaparken dikkat edilmesi gerekenler


  Sağlıklı bir yaşamın kaynağı düzenli bir beslenme ve spordan geçer. Uzun süre spor yapmayan kişiler ilk zamanlar da çok büyük zorluk ve hamlık yaşarlar. Uzmanlar spora başlayacak olan kişilerin işine yarayacak önemli bilgileri açıkladı. Spor yapacak kişiler bu uyarılar doğrultusun da spor yaparlarsa kendilerinin sağlığı açısından fayda sağlayacaktır.

  < Konu Resmi..>


  Uzun zamandan beri spor yapma*yan insanlar şüphesiz iyice hamlaşmıştır. Birden bire uzun bir yürüyüş yapacak olurlarsa her taraflarının ağ*rıdığını, bacak aralarında pişikler meydana geldiğini ve ayaklarının vu*ruklardan dolayı şişip su topladığını görür ve hemen bundan vazgeçerler. Bu bakımdan -İyi bir ayakkabı ile yü*rüyünüz. İlk günler 1 km’yi geçmeyi*niz ve bunu 15-20 dakika arasında yü*rüyünüz. tik günler mümkün merte*be serin zamanlarda ve yerlerde yü*rüyünüz.


  Birkaç gün sonra bu mesafeyi yo*rulmadan daha kısa zamanda alaca*ğınızı göreceksiniz. Yavaş yavaş me*safeyi arttırmaya başlayınız. Alışkan*lığınız arttıkça zayıflama da buna ek*lenince daha uzun ve daha kolay yü*rümeye başladığınızı göreceksiniz. Hiçbir zaman 40 yaşını geçmiş olan*lar bir saatte altı kilometreden daha süratli (10 dakikada bir kilometre) yürümemelidirler.

  Bu yürüyüşler mümkün mertebe aralıksız ve her gün yapılmalıdır. Va*kit yokluğu ya da havanın iyi olma*ması bir bahane teşkil etmemelidir.

  Yürüyüş için özel bir yer ve zaman aramak hem faydasız hem de imkan*sızdır. Şartlara göre evden sabah ya*rım saat daha erken çıkarak daha iler*lerdeki dolmuş veya otobüs durağına yürümek, şayet iş yerine 30-40 daki*kada varılabilecek gibi ise hiçbir za*man vasıtaya binmemek en doğru ola*nıdır.


   
Spor Yapacak Kişilerin Dikkate Alması Gereken Uyarılar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kadınların ve erkeklerin alması gereken seminerler

  Kadınların ve erkeklerin alması gereken seminerler

  Erkeklerin alması gereken seminerler Orta düzey renk bilgisi ve iki şey arasındaki farkı bulma, Tuveaet kağıdını değiştirme denen fenomen, Araba kullanma psikozuna giriş a) İktidarım sollamama bağlı değildir (Grup terapi) b) Araba kullanırken bilinci yerinde tutabilme teknikleri c) Sağım-Solum (Work Shop) Toplum içinde organ düzeltme sanatı (burun karıştırma ve geğirme - akupunktur...
 2. Yaz Aylarında Doğum Yapacaklar İçin Uyarılar

  Yaz Aylarında Doğum Yapacaklar İçin Uyarılar

  Hamiş melekler önümüz yaz ve yaz aylarında minik meleğine kavuşacaklar hamişler mutlaka okumalısınız :tik: Yaz ayları, hamileliğinin sekizinci ve dokuzuncu aylarına gelmiş anneler için çeşitli zorlukları da beraberinde getiriyor Özellikle de hamilelik için hekimlerin önerdiği sağlıklı kilonun üzerindeki anne adayları sıcaklar, vücutlarında oluşan ödem, bebeğin yarattığı basınç nedeniyle...
 3. Çocuklar Tvdeki yatma vakti uyarısını dikkate alıyor mu?

  Çocuklar Tvdeki yatma vakti uyarısını dikkate alıyor mu?

  Bi süredi Tv de uygulanan saat 9:30 da çocuklar için yatma vakti uyarısını çocuklarınız ya da çevrenizdeki çocuklar ne kadar dikkate alıyor?
 4. mutlu olmak için hepimizin dikkate alması gereken kurallar

  mutlu olmak için hepimizin dikkate alması gereken kurallar

  İnsanların çoğu hayatın anlamı nedir sorusunu sorar durur. Ama bu sorudan daha önemli bir soru var. “Benim hayatımın anlamı ne?” Hayatımız, dünyayı cennete çevirmek için katkıda bulunmakla anlam kazanır. Dünyayı cennete çevirmek için bize düşen pay, insanların yüzüne tebessüm kondurmak, hızla kirlenen dünyayı temizlemek i...çin bir adım atmak, yardıma muhtaç bir insanın ayağa kalkıp kendi...
 5. Günlük alması gereken tuz miktarı ne kadardır?

  Günlük alması gereken tuz miktarı ne kadardır?

  tuz ne kadar tüketilmeli,tuzun faydaları,tuzun zararları,alınması gereken tuz ihtiyacı,tuz hakkında bilgiler Tuz vücutta sıvı dengesinin sağlanması, kan basıncının düzenlenmesinde, kasların kasılması ve sinirlerin iletisi için gerekli olan önemli bir mineraldir. Ancak fazla tuz tüketimi bazı hastalıklar için büyük risk faktörü oluşturur. Nükleer Tıp Uzm. Dr. Mari Benli sağlıklı bir kişinin...

Sayfayı Paylaş