Etiketler:
 1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  SSK personeline fark tazminatı

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  eski ssk personeli ikramiye SSK hastanelerinin, Sağlık Bakanlığı'na devri sonrası hak kazanılan fark tazminatları ödenecek.
  Bursa 1. İdare Mahkemesi, SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığı'na devrinden sonra hak kazanılan fark tazminatından döner sermaye ek ödemesinin mahsup edilemeyeceğine karar verdi. Yoksun kalınan parasal tutar, idareye başvuru tarihinden itibaren yasal faiziyle birlikte bu durumdaki personele ödenebilecek.

  Çekirge Devlet Hastanesi'nde görevli Türk Sağlık-Sen üyesi bir laborant, SSK'dan Sağlık Bakanlığına devirden sonra aldığı fark tazminatından döner sermaye ek ödemesinin mahsup edilmesi nedeniyle eksik ödenen mali haklarının yasal faiziyle ödenmesi istemiyle yaptığı başvurunun "zımmen" reddine ilişkin işlemin iptali ve yoksun kaldığı parasal hakların faiziyle ödenmesi istemiyle Bursa 1. İdare Mahkemesine dava açtı.

  Talebin idareye başvuru tarihinden itibaren incelenmesine karar veren mahkeme, davacıya verilen fark tazminatın hesabına dahil edilen ikramiyenin, maaşa ve kadroya bağlı bir ödeme niteliğinde olduğuna, döner sermaye ek ödemeleri gibi personelin fiili çalışması karşılığında olmadığına, fark tazminatından döner sermaye ek ödemesinin mahsup edilmesinde hukuka uyarlılık bulunmadığınahükmetti.

  Mahkemenin kararında, idarenin kendi eylem ve işlemlerinden doğan zararı ödemekle yükümlü olduğuna dikkat çekilerek, davacının kurumuna başvuru tarihinden itibaren fark tazminatından döner sermaye ek ödemesinin mahsup edilen tutarının yasal faizi ile ödenmesi gerektiği belirtildi.
   
SSK personeline fark tazminatı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Tazminat

  Tazminat

  tazminat çeşitleri trafik kazası hesaplama 7. TAZMİNAT Bir zarar doğmuşsa sorumlu kişi tazminatı ödemelidir. Sorumlu kişi verdiği zararı giderir. 7.1 Tazminatın Hesaplanması: Yargıç önce zararı hesaplatır. Maddi zararı bilir kişilere sorar. Ev için mütehaite ya da mühendise sorar. Manevi zarar ise yargıcın taktir yetkisine bağlıdır. Zararı aşan tazminat olmaz. Zarar 10 milyar ise tazminat en...
 2. Geçici Personel Anlamı

  Geçici Personel Anlamı

  geçici personel, alımı, nedir, 4c, anlamı, hizmet personeli hakkında bilgiler geçici personelin anlamını merak eden meleklerimiz ve misafirlerimiz için aşağıdaki blgileri sunuyoruz geçici personle nedir? Geçici personel: Bir yıldan az süreli veya mevsimlik hizmet olduğuna Devlet Personel Dairesinin ve Maliye Bakanlığının görüşlerine dayanılarak Bakanlar Kurulunca karar verilen...
 3. THY personel alımı 2012

  THY personel alımı 2012

  Kızlar 2012 yılında Türk Hava yollarının personel alımı nası yapılıyor nereye müracaat etmek gerekiyor bilginiz var mı ?
 4. 2013 SGK Personel Alımı Son Başvuru 14 Ekim 2013

  2013 SGK Personel Alımı Son Başvuru 14 Ekim 2013

  2013 sgk personel alımı, sgk personel alımı 2013, sgk sözleşmeli personel alımı 2013 Sevgili melekler, Sosyal Güvenlik Kurumu 281 önlisans, 100 lisans mezunu olmak üzere 381 sözleşmeli personel alacak. Bu pozisyonlar için son başvuru tarihi ise 14 Ekim 2013 olarak belirlendi. Aşağıdaki makalede başvuru şartlarıyla ilgili bilgileri bulabilirsiniz... (SON BAŞVURU TARİHİ: 14/10/2013 SAAT:...
 5. SSK DANIŞMA HATTI

  SSK DANIŞMA HATTI

  SSK danışma hattı üzerinden hizmet alacak olan vatandaşlarımız, Devlet kurumları ile sorunlarının çözüm noktasında büyük kolaylık yaşamaktadır. Devlet kurumlarından olan SSK Müdürlükleri ile arasında köprü görevi gören bu danışma hatları vatandaşlara inanılmaz kolaylıklar sağlamaktadır. SSk Danışma hattına ulaşmak için sizler ALO 170 numarasını çevireceksiniz. Alo 170 Çalışma ve Sosyal...

Sayfayı Paylaş