ssk sgk diş telini karşılıyormu ?

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
ssk sgk diş telini karşılıyormu ?
merhaba. Ben 17 yaşındayım.dişlerime tel taktırmak istiyorum. Üstten 4 alttan ise 7 dişim yamuk… Hiç çürük dişim yok ne kadara tel takılır acaba ? SSK diş teli fiyatlarını karşılıyor mu bir miktarda olsa eğer karşılıyorsa hangi hastanede karşılıyor bana yardımcı olur musunuz??

Sayın misafirimiz,
Diş teli ihtiyacı ortodontinin konusuna girer.Yeni çıkan sosyal güvelik yasasına göre de ortodontik tedavileri devlet SGK kapmasında karşılamaktadır. Devlet’in bu masrafları karşılayabilmesi için 18 yaşından küçük olmanız gerekiyor. 18 yaşından büyük kişlerin ortodonti tedavisini kendi ceplerinden ödemesi gerekiyor.Siz de 17 yaşında olduğunuza göre diş tellerinizi evet ssk karşılar,geçmiş olsun. :)

iyigünler ben 21 yaşındayım tel takınacağım da ssk karşelıyor mu öğrenciyim babamın üzerinden bakıyorum

Bn 14 yaşındayım ve tel takdırmak isityorum acaba ssk ne kadarını karşılar ? Teşekkürler

bn 16 yasındayım ve tel taktırmak istiyorum babam sigortalı bir işte calışıyor bu tedaviden bnde yararlanabilir miyim yardımcı olur musunuz

iyigünler ben 21 yaşındayım tel takınacağım da ssk karşelıyor mu öğrenciyim babamın üzerinden bakıyorum

Bn 14 yaşındayım ve tel takdırmak isityorum acaba ssk ne kadarını karşılar ? Teşekkürler

bn 16 yasındayım ve tel taktırmak istiyorum babam sigortalı bir işte calışıyor bu tedaviden bnde yararlanabilir miyim yardımcı olur musunuz

Devlet’in bu masrafları karşılayabilmesi için 18 yaşından küçük olmanız gerekiyor. 18 yaşından büyük kişlerin ortodonti tedavisini kendi ceplerinden ödemesi gerekiyor.

Mbr ben 15 yaşındayım dişlerime tel taktırmak istiyorum. Bu diş telı fıyatlarının ne kadarını ssk karşılıyor. Ve sadece devlet hastanelerındemı ssk karşılıyor özel kurumlarda geçerli değil mi?

Diş teli taktırmak isteyenler fiyatından ne kadar şikayetçi olsa da diş tellerinin fiyatları arttıkça artmakta..
Diş teli fiyatları Diş teli ücretleri 2.000 – 3500 TL arasında değişmektedir. SKG ve BAĞ-KUR, diş teli taktırmayı lüks saymasından dolayı sadece 18 yaş altı için ödeme yapıyor.
SGK içerisinde birçok gelişme olmaktatır. En son Diş tedavilerini devletin karşılayacağı haberlerini duymuştur...

17 yaşındayım ve tel taktırmak istyrum. devletin karşılayacağnı biliyorum. ve sevk alırken mesela mehmet bey için sevk almak istyorum deyip sevki alabilir miyim teşekkür edermm...

merhaba ben 14 yaşındayım tel taktırmak istiyorum ama maddi durumumuz iyi degil ssk karşılıyom mu

Geri