Stor Perde Nasıl Silinir?

Uzman SühaN

Administrator
Stor Perde Nasıl Silinir?
Günümüzde gerek evlerde gerek ofis ve iş yerlerinde en çok tercih edilen perdelerden biride stor perdelerdir.Stor perdeler prartik kullanışının yanında estetik görünümüylede mekanlara farklı bir boyut kazandırıyor.Bu hem şık hem de pratik perdeler, geleneksel seçim olan tül perdelerin pabucunu dama atmış görünüyor.


Stor perde kullananların en çok merak ettikleri,Stor perde nasıl temizlenir?Modern duruşu ve sık yıkama gerektirmeyen yapısıyla, store perdelerin yıkama ve temizliği ile ilgili sizler için önerilerde bulunucaz.Stor perdelerin temizliği gözünüz de büyüttüğünüz kadar zor değil hanımlar..Stor perde demişken sizde mekanlarınızda bu modern stor perdeler den kullanmak istiyorsanız bu sayfa üzerinden alışveriş yapabilirsiniz.Ayrıca sayfamız üzerinde bulunan 2016 perde modellerini de yakından inceleyebilirsiniz.Birbirinden farklı ve şık perdelere de buradan ulaşabilirsiniz..


Stor Perde Nasıl Silinir.jpg
Hem güneşlik hem de tül kullanmanın zorluğundan yakınanların kurtarıcısı olarak üretilen ve çok fazla rağbet gören stor perdeler evin her bölümünde rahatlıkla kullanılmaktadır. Salonlardan tutun da mutfağa kadar her alanı aydınlık gösterme özelliğine de sahip olan bu perdeler kullanımının yanında temizlenmedeki kolaylığıyla da çağımızın pratik yaşamına ayak uydurmaktadır.
Stor Perde Nasıl Silinir 1.jpg
Stor perdeler nasıl silinmelidir?


Stor perdeleriniz çok sık kirlenmediği için sık temizlik gerektiren özelliğe sahip değildir. Daha doğrusu sık temizleseniz bile detaylı temizlik istemez. Düzenli aralıklarla silmeniz, stor perdenin temizliği için yeterli olacaktır.

Silme aşamasında yapmanız gereken ilk şey stor perdeyi tamamen açmak. Bu sayede perdenin tümünü görmüş olursunuz.

Bir merdiven kullanırsanız perdenin en üst kısmına da kolayca ulaşabilirsiniz.

Bir kap içinde ılık sabunlu su hazırlayın. Stor perdenizi silerken çok çeşitli deterjan kullanımından kaçının. Perdenin narin yapısı deterjanlar yüzünden zarar görebilir. Üstelik çoğu temizlik deterjanı ağartıcı içerdiğinden perdenizin rengine ve dokusuna zarar verebilirsiniz.

Ilık sabunlu su ile stor perdenizi silin. Daha sonra aynı sıckalıktaki durulama suyuyla duruayın. Suyun aynı sıcaklık ayarında olmasına dikkat edin.

Stor perdeniz kuruyana kadar perdeyi yukarı doğru toplamayın. Aynı şekilde açık olarak kurumasına izin verin. Odada hava akımı oluşturursanız perde daha çabuk kuruyacaktır.

İsterseniz geniş bir balkonunuz ya da terasınız varsa perdeyi mekanizmasından sökerek belirttiğimiz bu yerlerde de silebilirsiniz. Güzel bir bahar günü açık havada bu işi yapmak eğlenceli olacaktır.


Stor perde temizliğinde dikkat edilmesi gerekenler;

Stor perdeler genellikle çalışma mekanizmasının gerekleri dolayısıyla sert bir yapıya sahiptirler. Ve bu sert yapılarını korumaları gerektiğinden çamaşır makinesinde veya çok sıcak suyla yıkanmamalıdırlar.


Renkli stor perdelerinizi yıkarken beyazlatıcı kullanmayınız.

Yağ sökücü gibi sert içerikli temizleyiciler perdenize zarar verebilir.

Stor perdelerin rulo açma kapama mekanizması genellikle alüminyum olmasına rağmen zaman zaman paslanabilir metallerden de yapılmış olabilir. Bunun bilincinde olarak mekanizmayı su ile temas ettirmeyin ve perdenizden su çıkacak kadar ıslakken mekanizmaya takmayınız.
 
Geri
Üst