Stor Perde Temizliği Nasıl Yapılır?

TİTAN

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Stor Perde Temizliği Nasıl Yapılır?
stor perde temizliği, stor perdeler nasıl temizlenir, stor perdelerSevgili melekler, son zamanlarda ev dekorasyonunda pek çok kadın tarafından tercih edilen stor perdeler, şık görünüşleri ve dekorasyonlara kattıkları ayrı bir havayla göze çarpmaktadır. Bu perdeler polyester iplikten üretilir ve apre denilen özel bir uygulama ile kaplanır. Bu işlem perdeye çok sert olmayan, plastik hissi veren bir uygulamadır. Bu şık aksesuarlar kolay bir şekilde nasıl temizlenir sizlere bazı bilgiler vermek istiyoruz....


stor-perde.jpg
Uygun alet ve zemin yoksa evde stor perde temizlemek işkence olabilir. Bu sıkıntı yeni bir iş sektörünün doğmasına sebep olmuştur. Artık her mahallede bir tane stor perde yıkama merkezi mutlaka vardır.
Evinizde Stor sayısı fazla ise maalesef fiyat epey tuzluya patlıyor. Bu nedenle de bayanlar stor perdelerini evde temizlemenin yollarını arıyorlar. Stor perdelerinizi evde nasıl temizlersiniz hemen anlatalım.

Öncelikle toz alma yöntemini kullanabilirsiniz ancak yeteri kadar temiz olmayacaktır. Kısa aralıklarla stor perdelerinizin tozunu alabilirsiniz.

Evde geniş bir banyo yada balkonu olanların tercihi ise stor perdeleri düz zeminde açıp araba fırçası olarak bilinen uzun saplı fırça ile önce sabunlamak ve hemen arkasından bol su ile durulamaktır. Az önce de söylediğimiz gibi evi müsait olanlar kolaylıkla bu yöntemi uygulayabilirler.

Son yöntemimiz ise buhar makinaları. Eğer buharlı temizleme makineniz varsa bu sayede pırıl pırıl storlara sahip olmanız mümkün.
 

Benzer İçerikler

Uzman SühaN
Cevaplar
0
Görüntüleme
9K
Uzman SühaN
Uzman SühaN
Ayşegül AYRANCI
Cevaplar
0
Görüntüleme
8K
Ayşegül AYRANCI
Ayşegül AYRANCI
Üst