Stres hamile kalmaya ne derece engel arkadaşlar?

S

Sevgiylmzr

Forum Okuru
Stres hamile kalmaya ne derece engel arkadaşlar?

Stres hamile kalmayı nasıl etkiler melek kadınlar kulübü stres yapmadan hamile kalmak forumda.​

Arkadaşlar 7 yıllık evliyim ama herhalde çok stres yapıyorum iki kez aşılama denedik bir kez de tüp bebek ama olmadı işte. Yasim 30 yani 35 e kalmadan bebek sahibi olabilir miyim her geçen gün daha strese giriyorum ben. Stres hamile kalmayı nasıl etkiler acaba? Nasıl kurtulabilirim bundan.

Merhabalar
Stres tabii ki bilimsel açıdan da kanıtlanmış olup hamile kalma olasılığını düşürür. Size tavsiyem lütfen rahat olun stres yapmayın. Yani demesi kolay diyebilirsiniz ama gerçekten stres kısırlık sebebi olarak tanımlanır. Çünkü dogrudan yumurtlamayı da etkiler. Beynimiz biz ne hissediyorsak o şekilde komutlanır. Siz stres yapınca stresi komut alıyor ve olumlu şeyleri iptal ediyor belki de.

Üreme fonksiyonlarını da durdurarak hamile kalmanızı engelliyor. Yumurtlama tam anlamı ile gerçekleşmediği zaman da hamilelik oluşması engellenir. Ayrıca 35 yaşınızı neden sinir koydunuz anlamadım artık tıp o kadar gelişti ki bu dönemde 35 yaş çok erken bile gebelik icin. Rabbim dilerse siz de stresi bırakırsanız doğal yoldan bile bebisinizi size verebilir. Aşağıdaki konuyu da inceleyebilirsiniz. "Hamile kalmak isteyenlere tavsiyeler"

Geri