1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Stroop Etkisi Nedir Biliyor musunuz?

  Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  stroop etkisi renk testi nedir ne demektir işlevi nedir ile ilgili bilgiler burada melekler Psikoloji biliminde bir çok psikolojik test uygulanır melekler.Bunlardan biri olan stroop etkisi, John Ridley Stroop'un 1935 yılında geliştirdiği bir bilişsel kontrol testidir. Bu testte anlatılan renklerin adlarının aynı renkte kalemlerle yazıldığında okunmasının kolay,farklı renkte yazıldığında okunmasının zor olduğudur.Buna psikolojide stroop etkisi denir.


  < Konu Resmi..>  Bu test görsel (renk) algıyla ,sembolik (kelime) algı arasında bir çatışma olduğunda görsel algının (renk) ağır bastığını bize göstermektedir.


  Stroop etkisinde ki buna kabaca dikkat sapması da diyebiliriz cinsiyet belirleyici değildir melekler.Daha ziyade yaş grupları ve bu grupların aldıkları eğitim düzeyleri etkilidir.Bu testin uygulandığı yaş gruplarının aralığı 24-65 yaş aralığıdır.Bu aralıkta da daha önce de ifade ettiğimiz gibi alınan eğitim önemlidir.

   
Stroop Etkisi Nedir Biliyor musunuz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Yakamoz nedir biliyor musunuz?

  Yakamoz nedir biliyor musunuz?

  yakamoz nedir noctiluca milliaris yakamoz ne demektir ne demek Bana yakamoz nedir deseler.Ben hemen ayın ışığının denize yansıması derim:)Ama malesef bildiğimiz yakamoz bildiğimiz gibi değil miş?Yakamoz nedir?gerçek yakamoz neymiş buyrunuz hep beraber öğrenelim:) Nedense herkes yanlis bilir, Yakamoz Ayin isiginin suya, denize savki degildir. Onun adi ayin savkidir. Yakamoz aksine Ay olan...
 2. sitrup etkisi nedir stroop etkiside olabilir

  sitrup etkisi nedir stroop etkiside olabilir

  stroop yada sitrup etkisi TAM OLARAK NEDİİR KİM TARAFINDAN NE ZAMAN KEŞFEDİLMİŞTİR. KONU HAKKINDA BİLGİ RİCA EDİYORUM.
 3. Açındırma Nedir biliyor musunuz

  Açındırma Nedir biliyor musunuz

  Selam millet bişeyi merak ettim ve daha önceden de olduğu gibi merak ettiğim şeyi size sorup merakımı gidermek istedim :) Acaba Açındırma Nedir aranızda v bilen varsa bana yazsın yaa
 4. Açkı Nedir biliyor musunuz

  Açkı Nedir biliyor musunuz

  Merhaba arkadaşlar size anlamını bilmediğim merak ettiğim bir kelimenin manasını soracağım acaba aranızda Açkı Nedir bilen var mı?
 5. İmsak Nedir biliyor musunuz

  İmsak Nedir biliyor musunuz

  Kızlar imsak sabah ezanın okunması mıdır yoksa güneşin doğması mıdır İmsak Nedir biliyorsanız lütfen bana yazın.

Sayfayı Paylaş