Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Su Çiçeği Aşısı ne zaman yapılır buyrun öğrenelim

  Konu, 'Bebeğimiz ve biz' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Su Çiçeği Aşısı Zamanı Su Çiçeği Aşısı ne zaman yapılır


  Merhaba Sevgili Melek'ler ve su çiçeği aşısı hakkında bilgi edinmek isteyen siz sevgili misafirler, bu yazımızda sizler için su çiçeği aşısı zamanı hakkında bilgiler aktarıyoruz.

  [​IMG]

  Düzenli aşı uygulamasının olmadığı Türkiye gibi ülkelerde ise hekimin bilgilendirmesi ve ailenin veya kişinin isteği ile 12 ay - 12 yaş arasındaki çocuklara bir kez, 13 yaşında veya daha büyük çocuklara ve yetişkinlere ise en az 4 hafta ara ile 2 kez uygulanır.

  Aşı, büyük çocuk ve yetişkinlerde üst kola, küçük çocuklarda ise kola veya bacağa, deri altına veya kas içine uygulanır.
  Diğer aşılarla aynı anda, ancak farklı bir koldan veya bacaktan uygulanabilir.
   
Su Çiçeği Aşısı ne zaman yapılır buyrun öğrenelim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Su Çiçeği Aşısı Bebeklere Ne Zaman Yapılır

  Su Çiçeği Aşısı Bebeklere Ne Zaman Yapılır

  Su Çiçeği Aşısı Bebeklere Ne Zaman Yapılır ? Merhaba bayanlar lütfen Su Çiçeği Aşısı Bebeklere Ne Zaman Yapılır hakkında bana bilgi verin.
 2. Su Çiçeği Aşısı nedir ve Çeşitleri

  Su Çiçeği Aşısı nedir ve Çeşitleri

  Su Çiçeği Aşısı Çeşitleri Su Çiçeği Aşısı Evet Hanımlar, su çiçeği aşısı hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri ve su çiçeği aşısının çeşitlerini bu yazımızda konu alıyor ve sizlerin bu konuda bilgi edinmesini istiyoruz. Buyrun Melek'ler; Aşı, 12 aydan büyük bebeklere uygulanır. 12 ay- 13 yaş arası 1 doz, 13 yaş üstü ve 4-8 hafta ara ile 2 doz olarak uygulanır. 10 yaşından büyük...
 3. Su Çiçeği Aşısı Hangi Ayda Yapılır

  Su Çiçeği Aşısı Hangi Ayda Yapılır

  Su Çiçeği Aşısı Hangi Ayda Yapılır ? Arkadaşlar selam olsun hepinize. Bir sorum olacak acaba Su Çiçeği Aşısı Hangi Ayda Yapılır ?
 4. Su Çiçeği Aşısı Kaç Aylıkken Yapılır

  Su Çiçeği Aşısı Kaç Aylıkken Yapılır

  Su Çiçeği Aşısı Kaç Aylıkken Yapılır ? Kızlar bebeğim henüz 2 aylık gidip aşısını yaptırmam lazım mı acaba Su Çiçeği Aşısı Kaç Aylıkken Yapılır ?
 5. Su Çiçeği Aşısı Ücretlimi Yapılıyorbuyrun öğrenelim

  Su Çiçeği Aşısı Ücretlimi Yapılıyorbuyrun öğrenelim

  Su Çiçeği Aşısı Ücretlimi Su Çiçeği Aşısı Ücretlimi Yapılıyor Bir misafirimiz "su çiçeği aşısı ücretli mi yapılıyor?" diye sormuş, biz de bu konuda küçük çaplı bir araştırma yaptık ve edindiğimiz bilgileri sizlerle de paylaşmak istedik Melek'ler. Kamu Merkezlerinde: BCG (Verem) – Hepatit B – DBT (Karma Difteri Boğmaca Tetanoz) – Polio (Çocuk Felci) – Kızamık Özel merkezlerde:...

Sayfayı Paylaş