1. *jellibon*

  *jellibon* Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  9 Kasım 2007
  Mesajlar:
  6.137
  Beğenilen Mesajlar:
  37
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  mutluluk ülkesinden

  Su-jok: Eller Bedenİn Aynasidir

  Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında *jellibon* tarafından paylaşıldı.

  Alternatif tıbbın yeni tanınmaya başlayan dalı “ Su-Jok”a göre, eller ve ayaklar, bedenin gerçek bir aynası ve bu organlarda, tüm bedendeki rahatsızlıkları iyileştirecek “ uzaktan kumanda” fonksiyonu bulunuyor. Kırımlı Psikolog Dilara Trubach, Su-Jok’un, baş ağrısı, sara nöbeti, kabızlık, ishal, bulantı, kramp, romatizma, lumbago, siyatik gibi rahatsızlıklarla, cinsel fonksiyon bozuklukları ve kulak-burun-boğaz hastalıklarına karşı etkili olduğunu söyledi.
  Dilara Trubach, Kore dilinde “ Su ”nun el, “ Jok”’ un da ayak anlamına geldiğini, Güney Koreli Prof. Dr. Park Jea Woo tarafından geliştirilen alternatif tıbbın bu dalının, geleneksel akupunktur yöntemlerine katkıda bulunmayı amaçladığını söyledi. Moskova Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olduğunu, daha sonra Taşkent’te 1 yıl akupunktur, Tibet’teki bir Su-Jok okulunda “ Dalai Lama Bitkisel Bilgisi” ve Aşkabat’ta da hipnoz eğitimi aldığını anlatan Trubach, Türkiye’de çok yaygın olmayan Su-Jok’un, tüm dünyada çok iyi bilindiğini kaydetti.
  Trubach, anatominin bütünü incelendiğinde, elerin ve ayakların, bedenin küçük, ancak gerçek bir aynası olduğunun görülebileceğini belirterek, “ Bu bakışla, el ve ayaktaki baş parmak, kafamıza tekabül eder. Bunun ötesinde elde avuç, ayakta da taban ve 5 parmak vardır. Tıpkı gövdemizden uzanan kollar ve bacaklarımız gibi. Her parmakta boğumlar bulunmaktadır. Tıpkı kol ve bacaklarımızın üç bölümden, baş ve boynumuzun iki bölümden oluşması gibi” dedi.
  Su-Jok’a göre, el ve ayakların insan vücudunun minyatürü olduğunu ve üzerinde vücudun çeşitli organlarına karşılık gelen noktalar bulunduğunu anlatan Trubach, tedavinin, rahatsızlık bulunan organların el ve ayaklarda karşılık geldiği noktaların masajla harekete geçirilmesinin yanı sıra tohum, diken ve küçük taşlar gibi doğal uyarıcılarla yapılabildiğini bildirdi. Trubach, Su-Jok’un, baş ağrısı, sara nöbeti, kabızlık, ishal, bulantı, kramp, romatizma, lumbago, siyatik gibi rahatsızlıklarla, cinsel fonksiyon bozuklukları ve kulak-burun-boğaz hastalıklarına karşı etkili olduğunu söyledi.
  Su-Jok’un uygulamasının kolay olduğunu vurgulayan Trubach, şunları kaydetti: “ Su-Jok’un, doğru uygulama karşısında etkisi çabuk ortaya çıkar. Birkaç dakika içinde ya da birkaç saniye sonra etkisi başlar. Elleriniz ve bilgilerin saklı olduğu başınız, daima sizinledir. Metodu uygularken, kullanacağınız aksesuvarı da her zaman kolaylıkla temin edebilirsiniz. Bu tedavi edici sistemi yaratan, doğanın kendisidir. Su-Jok’da yanlış uygulama asla kişiye zarar vermez, sadece yaptığı işlem etkisiz olur.”
  alıntıdır
   
Su-jok: Eller Bedenİn Aynasidir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. 4 litre su elde edin

  4 litre su elde edin

  Elinizde 5 lt ve 3 lt hacimli iki adet bidon mevcut. Sadece bu iki bidonu kullanarak 4 lt suyu nasıl elde edersiniz?
 2. Şeytan elinde bir bardak su.

  Şeytan elinde bir bardak su.

  ŞEYTAN ve ELİNDE BİR BARDAK SU Allah dostlarından Ebû Zekeriyya hasta döşeğinde ölümle pençeleşiyordu. Yakın dostlarından biri kendisen “Lâ ilahe illallah, Muhammedün Resûlullah! (Allah’tan başka ilah yoktur, Muhammed O’nun kulu ve elçisidir.)” sözlerini telkin etmek istedi. Bir etti, iki etti, üç etti. Ebu Zekerriya her defasında söylemeyi reddediyordu. Bu durum karşısında yakın dostu Ebu...
 3. " GözLer KaLbin Aynasidir "

  " GözLer KaLbin Aynasidir "

  gözler kalbin aynasıdır " GözLer KaLbin Aynasidir " Mavi Duragan olmayi sevmeyen. Enerji dolu. karar verme yetenegine sahip. Pozitif. Eli Acik Kisilerdir. Gercegi görmekte zorlanirlar. Hayalperesttirler. Yesil Sevdiklerini kirmazlar. Sinirlilerdir ama kirici olmamaya özen gösterirler. Duygularini kontrol altina almayi basaran insanlardandir. Elá Sezgileri cok kuvvetlidir....
 4. Limondan Daha Fazla Su Elde Etmek İstiyorsanız

  Limondan Daha Fazla Su Elde Etmek İstiyorsanız

  Limondan Daha Fazla Su Elde Etmek İstiyorsanız Limondan daha fazla su elde etmek istiyorsanız, limonu yıkayıp kuruladıktan sonra çatal ile bir kez delin, sonra suyunu sıkın.
 5. Su Tipi El

  Su Tipi El

  Sevgili Melekler :) Su elementinin karşılığı Zodyak'ın aynı özellikleri paylaşan Yengeç,Akrep ve Balık Burçlarıdır. Su Tipi El Dikdörtgen avuç içi ve uzun parmaklarıyla onu hemen tanıyabilirsiniz.Bu kişiler duygulu ve aşırı duyarlıdır.Sevdikleri zaman tüm ruhlarıyla derinden severler.Bazısı çekingen ve sessizdir.Bazısı dışa dönük ve çok yaratıcıdır.Mükemmel bir hayal gücüne sahiptirler.Aşkta...

Sayfayı Paylaş