Şubat Ayı Astroanalizi İkizler Burcu

fırtına

Yeni Üye
Üye
Şubat Ayı Astroanalizi İkizler Burcu
İkizler Burcu Aylık Yorumu
Aşk ve İlişkiler
Sevgili İkizler Şubat ayı aşk hayatınız ve genel olarak ilişkiler bakımından gayet aktif gözüküyor. 3 Şubat tarihinde başlayan ve 6 Martta geri harekete başlayacak Venüs gezegeninin Koç burcu seyri ve bu enerji devam ederken Mars, Merkür ve Güneş gezegenlerinin macera ve keşif evinizdeki yoğun Kova burcu seyirleri, Şubat ayının oldukça hareketli geçeceğinin, yeni gelişmelere işaret olduğunun habercisi gibi. Şimdi gelin birlikte detaylıca bunları ele alalım. İkizler burcu olarak detayları sevmediğinizi hatta okurken sıkılabileceğinizi tahmin ediyorum. Ama bir o kadar da meraklı oluşunuz sayesinde değer verip gözden geçireceğinizi umuyorum. Evet ilk bahsedeceğimi enerjiniz Venüs gezegeninin Koç burcu seyri. Bir İkizler olarak bu enerjiye hiç de yabancı değilsiniz. Çünkü aktif kimliğinizle her zaman yeni insanlar tanımaktan, yeni ilişkiler kurmaktan zevk alırsınız. Bu seyir 6 Mart tarihinde Venüsün geri hareketine kadar hızlı bir şekilde devam edeceğinden Şubat ayına damgasını vurmakta.
Venüs Koç burcunda öncelikle sosyal hayatın renklenmesi ve duyguların ateşli ifadesi anlamına geliyor. Siz İkizler bu dönemde gayet net ve açık bir şekilde kendinizi ifade edebilir, talepkar davranabilir, liderlik gücünüzü ortaya koyarak karşı cins üzerinde ve diğer kişilerle olan ilişkinizde ön planda olmaya çalışabilirsiniz. Bu nedenle bu seyir altında oldukça girişken ve hevesli olmanız doğaldır. Bu heveslilik devam eden ilişkiniz açısından veya yeni başlayacak beraberliğiniz konusunda da sizi destekleyicidir. İlişkisi olanlar için bu enerjinin anlamı, partnerinizle olan paylaşımınızda öncelikle kendi arzularınızı ön plana alma taraflısı davranacağınızı söylemek mümkündür. Benim tavsiyem ise, ortaklaşa hareket ederek ama ateşli doğanızı da tavırlarınızla da partnerinizi sıkıca kavramanızdır. Yani birbirinizden farklı yönlerinizin bilincinde fakat hedefleriniz konusunda aynı yolda ilerleyecek kadar mantıklı davranmak gayet yararlıdır. Bu seyir, bir çift olarak beraberce yaşamınızı sürdürürken arkadaşlık yönünüzü de iyi beslemeniz gerektiğini göstermektedir. Unutmayınız ki, gerek siz ve gerekse partneriniz aslında bir ekipsiniz. Birbirinize sırt vererek, ideallerinizi bu enerji altında gerçekleştirebilir, ileriye doğru adımlar atabilirsiniz. Burada bencil düşünmemek ve birbirinize destek vermeniz son derece önemlidir. Ben bu enerjinin ilişkinizi daha geniş bir çevrede, gayet tutkulu bir şekilde yaşamanız ve diğer insanların size baktıklarında ne kadar uygun bir çift demelerini sağlayıcı olabileceği kanaatindeyim.
İlişkisi olmayanlar açısından bu enerjini anlamı ise, hayatınıza girecek yeni bir kişinin varlığını gösterdiği gibi, sizin sosyal hayatın içinde oldukça dikkat çekici bir kişi olmanızı da sağlayabilir. Yani talipler çoğalır desek yeridir. Bu dönemde en önemli arzunuz, kafaca uyuşabileceğiniz, sizinle aynı zevkleri paylaşan bir kişinin varlığıdır. Birlikte gezebileceğiniz, aktivitelerde bulunacağınız, hatta aynı grubun içinde yer alabileceğiniz bir insan oldukça dikkatinizi çekebilir. Sıradışı kişiler, bulunduğu ortama renk katan insanlar gözünüzden asla kaçmaz. Özellikle liderlik özelliklerine sahip, arkadaşça paylaşmaktan hoşlanan ve yeri geldiğinde açık ve net bir dille duygularını dile getirebilen bir insana hayır demeniz mümkün değildir. Siz bu enerji altında, güçlü ve dürtüsel davranışlarda bulunabilir ve kendinizden emin halinizle dış ortamlarda dikkat çekebilirsiniz. Bayan İkizler bu enerji altında feminist doğalarına uygun tavırlar gösterebilirler. Yani ben kendi başıma da ayakta durabilecek kadar güçlüyüm imajı kimi zaman ön plandadır. Bu haliniz ise karşı cins üzerinde inanılmaz bir çekim hissi uyandırabilir. Bilirsiniz güçlü kadınları ele geçirmek erkekler için inanılmaz bir haz duygusudur. Bay İkizler ise bu dönemde bilgisi, tecrübesi ve karizmatik duruşuyla her zaman olduğu gibi ilgiyi üzerine çeker. Bir de bu duruma Venüs Koç burcunun tutkulu titreşimleri eklenince, bu sürecin ne denli aktif ve çarpıcı olduğunu tahmin edebilirsiniz. Bu enerji devam ederken aşağıda vereceğim üç önemli seyir sırasıyla,
20 Ocak-18 Şubat tarihleri arasındaki Güneş
4 Şubat-15 Mart Mars
14 Şubat-8 Mart Merkür Kova
Enerjilerini de hesaba kattığımızda görüyoruz ki siz İkizler için bu dönem yeni deneyimlere açık, keşifçi, başka insanlarla birlikte olarak kendinizi geliştirici, amaçlarınız adına ortak hareket edecek kadar akıllı bir süreç yaşayabilirsiniz. Delidolu, kimi zaman sağı solu belli olmayan tutumunuzla, hatta kimi zaman uzlaşmaz hallerinizle dış ortamlarda dikkatlerden kaçmanız pek mümkün değil. Öğrenmeye ve yeniliklere bu denli aç olduğunuz bu dönemde özellikle ilişkisi olmayan İkizlerin yeni arkadaşlıklar kurmak için kimi zaman seyahat, kimi zamansa iletişim yollarını denemeleri mümkün. Günümüz internet çağı. Bu seyirlerin tümü Kova burcunda gerçekleşeceği için, doğal olarak internet üzerinden yeni insanlarla tanışmak an meselesi. Belki bu ilişkiler pek uzun soluklu gibi durmuyor olabilir, fakat şu var ki oldukça sıradışı ve özel olacağını söylememiz mümkün. Bağımsızlık olgusunun ön planda olacağı bu dönemin 14 Şubat sevgililer gününde başlayan Merkür Kova burcu seyrine ev sahipliği yapması da gayet ilginç bir tesadüf. Ben bu tarihin İkizler için tüm burçlardan çok daha özel olacağını düşünüyorum. Kova burcu geçiş zamanlarını, eskinin yeniye, geçmişin geleceğe dönüşmesi adına önemli görmüşümdür. Beraberliği olanlar yeni bir döneme, ilişkisi olmayanlar yeni bir aşka, sorunları olanlar yeniden ilişkilerini ele almaya hep bu zamanlarda daha gönüllü davranmışlardır. Evet Şubat ayındaki enerjiler İkizlerin doğasına uygun gayet hızlı değişimlerin işareti olarak olumludur. İçinizdeki özgürlük ışığı ve yeni yapılacak değişimler, aşk hayatınızla ilgili olarak yeni bir soluklanma anlamına gelmektedir.

İş ve Kariyer
Mesleki yaşantınızla ilgili konularda etkili olması muhtemel en önemli enerjiniz, tabi ki yöneticiniz Merkür gezegeninin sona eren geri hareketi özellikle 14 Şubat sonrası Kova burcunda ilerlediği zamanlarda çok daha etkilidir. Bu dönem keşif ve hızlılık açısından, ayrıca beklenmeyen yolculuklar yaparak, sosyal ve organize faaliyetlere katılarak, mesleki ihtisas konularında yeteneklerinizi ortaya koyabileceğiniz aktivitelerde bulunmak açısından gayet olumludur. Yani koşuşturma içinde olacağınızı söyleyebiliriz. İletişimsel açıdan ne kadar hızlı bir şekilde kendinizi ifade edebilirseniz, o denli ileri hamlelerde bulunmanız mümkün. Sizlere önerim bu dönemde benim dediğim, düşündüğüm doğru demenizden ziyade, kapıları çalarak, inancınızı içinizde güçlü tutarak ilerlemenizdir. Özgür yaklaşımlarınızı kafanızın içindeki hedefleri gerçekleştirmek adına yönlendirdiğiniz zaman başaramayacağınız hiçbir iş olamaz.
İş hayatınızla ilgili konularda etkili bir başka enerjiniz, çalışma hayatınızla ilgili yaşam evinizin yöneticisi olan Mars gezegeninin 4 Şubat-15 Mart tarihleri arasında devam edecek Kova burcu seyridir. Bu etki altında, iş hayatınızla ilgili konularda benzersiz ve orijinal yollar denemeniz, ilgilendiğiniz konularda zekanızı ortaya koyarak akıllı adımlar atabilmeniz, keşifçilik yönünüzü ortaya koymanız gayet önemli. Yani sıradan bir kişi olmadığınızı davranışlarınızla birlikte çalışacağınız veya çalışmayı düşündüğünüz insanlara ifade etmeniz gerekiyor. Ayrıca son derece önemli bir konunun altını çizmek isterim. Bu tarihlerde iş sorunu olanlar veya yeni bir iş düşünenlerin üzerinde dikkatle durmaları gereken bir konu dağılmadan, kararsızlıktan uzak durarak yetenekleriniz çerçevesi içinde bir seçim yapmak ve bu seçimi yaparken, henüz yolun başında olduğunuzu, iş hayatının inceliklerini, zorluklarını öğreneceğinizi, kısaca pratik kazanacağınızı düşünerek hareket etmektir. Bu dönemde başladığınız iş ileriki iş yaşamınız açısından pişmenizi sağlayabilir. O nedenle maaş konusundan ziyade, işi öğrenmeye bakmanız daha faydalıdır.
Kimileriniz için bu enerjinin anlamı, özellikle yüksek okulu bitirmiş kişilerin belli bir staj dönemini işaret ediyor olabilir. Yani belli bir dönem, okuduğunuz alanla ilgili yeni teknolojileri kullanmayı deneyimlemek adına geçirdiğiniz süreci işaret ediyor olabilir. Sizin gibi yeni mezun olmuş arkadaşlarınızla tanışarak hem kültürel paylaşımlarda bulunabilir hem de mesleki yönden geçireceğiniz bu staj döneminden sonra iş hayatına atılabilirsiniz. Çoktan meslek sahibi olmuş ve konusunda uzman olan kişiler için bu dönemin anlamı, bilimsel gelişmeleri takip etmek amacıyla bir müddetliğine diğer kişilere eğitmenlik verdikleri, yaşam koçluğu üstlendikleri, rehberlik yaptıkları süreci temsil ediyor olabilir. özelliği mesleği doktorluk olanlar için bu sürecin acil durumlarda hastalara uygulanacak yeni yöntemler hakkında bilgilenme süreci olarak görebiliriz. Bu sürecin anlamı genel olarak, işinizde ileri seviyelere gelmek için bir müddetliğine geçirilen bir eğitim olarak görebiliriz.
Mesleki konularda Şubat ayında etkili olacak bir başka enerjiniz ise, 18 Şubat-20 Mart tarihleri arasındaki Güneş gezegeninin Balık burcundaki ilerleyişidir. Şimdi bu enerjinin sizlere olabilecek yansımasını olumlu ve dikkat edilmesi gereken yönleriyle birlikte ele alalım.öncelikle bu enerji, özverili çalışmanın göstergesi ve daha iyi imkanlara sahip olmak için, öncelikle egonuzun geri planda kalması, işiniz için her türlü çabayı ve mücadeleyi göstermekten çekinmemeniz gerektiğinin simgesi olarak son derece önemlidir. Bilirsiniz İkizler sabırsız ve kendi bildiğinin doğru olduğunu düşünen çabuk sonuca ulaşmak isteyen bir burçtur. Böyle bir enerji altında ise kararsızlık, kolay etkilenme, değişken ön planda olacağından, adım attığınız yeni işinizde veya devam eden mesleki pozisyonunuzda çabucak dağılma, benim burada ne işim var tarzı düşünme, başkalarından çok şey bekleme ve görmediğinde içine kapanma hatta işi terk etme gibi durumlar oluşabilir. Oysaki iş hayatı yeri geldiğinde fazlasıyla yetenekleriniz olsa dahi, susmanızı ve otorite konumunda bulunan kişilerle iyi bir diyalog içinde olmanızı gerektiricidir. Tabi ki şartlar zorlayıcı olabilir, hatta hayal kırıklığı yaşamanız bile mümkündür. Ama sebat eder, hedeflerinizin bilincinde olarak ilerlemeyi kabul ederseniz her türlü güçlüğün üstesinden gelebilirsiniz. Ayrıca bu dönemde mesleki konularda yaşanabilecek zorluklar karşısında inancınızı güçlü tutmanız lazım. Yeni bir yola adım attıysanız bu yol üzerinde engel de olabilir, zaman da zorlayıcı olabilir. Ama şunu bilmek gerekir ki, her güzelliğin bir külfeti mutlaka vardır. size düşen o parlak zekanızla gerçeklerin bilincinde olarak mantıklı düşünmektir.
İş hayatınzla ilgili konularda Şubat ayı gördüğünüz gibi kimileriniz için bir öğrenme kimileriniz için işinde sabırlı olma, yeni deneyimlere açık olarak ilerleme zamanı. Belirsizliklerin ön planda olduğu bu dönemi aktif ve başarılı geçirmenin yolu ise, kendinizi işinize adamak, sanki yeni okula başlayan tecrübesiz bir öğrenci gibi öğrenmeye çalışmak, sabırlı olmaktır. Ne kendinizi ne de çevrenizdeki kişileri yargılamadan canınızı dişinize takarak ilerlemeye çalışınız. İçgüdüsel ve pasif tavırlar göstermeyiniz. Kendinizi çaresiz hissetmeyiniz, eski bağımlılıklarınızın esiri olmayınız. Belki o zamanlar harika bir durumdaydınız veya süper kazanıyordunuz ama şimdi yeni bir ortamda daha farklı bir pozisyondasınız. Olabilir, yine de yılmayınız. Böyle durumda olan İkizlere tek tavsiyem, inandığınız bu yolda ilerlerken sebat etmenizdir. İşinde uzun süredir sorun olan kişilere de tavsiyem sırf bağımlı olduğunuz bir konumda inatla durmamanızdır. Etrafınızdaki gelişmeleri göz ardı etmeyiniz. Eğer karşınıza iyi bir teklif çıkarsa, sırf işinize, ortamınıza alışkınsınız diye, gelişiminizin önüne tıkamamanızdır. Yöneticiniz Merkürün 14 Şubat itibariyle Kova burcundaki seyrini fırsat bilerek yeni iş olanaklarını araştırmayı ihmal etmeyiniz. Ben özellikle Merkür seyrinin siz İkizler için oldukça önemli ve gelişmenizi sağlayıcı olacağını düşünmekteyim.
Parasal Durumunuz
Finansal konularda Şubat ayında, kazanımlar evinizin ve burcunuzun yöneticisi Merkürün 14 Şubat tarihine kadar devam edecek Oğlak ve ardından Kova burcu seyirlerinin önemli olduğunu düşünmekteyim. 14 Şubat tarihine kadar özellikle maddi konularda disiplinli hareket etmeniz, pratik ve gerçekçi düşünmeniz son derece önemli. Belki kafanızın içinde bu konuda oldukça kuruntular bulunabilir. Para durumum ne olacak, ya büyük bir sorun yaşarsam, ya başarılı olamazsam gibi. Ayrıca kredi borçları, elden alınan ve ödenmesi gereken paralar veya belli bir bütçe içinde hareket etmek zorunluluğu. Hangisi olursa olsun Şubat ayının başında hissedilen duygunun adı karamsarlık olabilir. doğal bir şüphecilik içinde, elinizdeki paraya odaklanabilir, kaybetme korkusu içinde kendinizi denetleyebilirsiniz. Bu aslında gayet iyidir. En azından detayları gözden kaçırmamış, hayale kapılmamış olursunuz. Gayet gerçekçi bir şekilde hareket etmeniz sonucu risk almaktan uzak durursunuz. Bu dönemde eşiniz, ailenizle parasal konularda ciddi konuşmalar yapmanız mümkündür. Kimileriniz için bu dönem eşinizin iş hayatıyla ilgili konulardaki gelişmeleri simgelediği gibi, bazılarınız için ailenizin üzerinizdeki desteğini veya baskısını temsil ediyor olabilir.
14 Şubat tarihinde para evinizin yöneticisi Kova burcunda ilerlemeye başladığında ise, yenilik anlamındaki gelişmeler, alışık olmadığınız tarzda, hızlı ve çarpıcı gelişmeler yaşanmaya başlayabilir. Kimileriniz yolculuklar bazılarınız mesleki ihtisas mevzularındaki değişimler sonucunda parasal konularda daha ileri adımlar atabilecek duruma gelebilirsiniz. Yani bir önceki Oğlak burcu seyrindeki belirsizlikler yavaş yavaş aydınlanmaya başlar ve en azından para kazanmak için çok daha akıllıca planlamalarda bulunabilirsiniz. Yeteneklerinizi hayata geçirebileceğiniz ve ifade edebileceğiniz alanlar size artı gelirler sağlayabilir veya yapılacak görüşmeler ileriye yönelik olarak umut verici olabilir. İşinizle alakalı konulardaki gelişmeler bu devrede ön planda olduğundan açık fikirli ve gelişmelere karşı geniş bir bakış açısıyla hareket ettiğiniz zaman, bağlantı kuracağınız kişiler sizi gayet can kulağıyla dinleyebilirler. Ben bu süreçte maddi anlamda özellikle yurtdışı bağlantıları konusunda da önünüzün açık olacağını düşünüyorum. sizinle aynı amacı paylaşan kişilerle ortak çalışmalarda bulunarak veya bizzat işinizin tanıtımı ve pazarlaması yoluyla gelirler elde etmeniz mümkün.

Pozitif Enerjili Günler : 4-5-8-9-12-13-22-23-27-28
Zayıf Enerjili Günler :10-11-17-18-24-25-26
Aşkta En Şanslı Günler : 12-13
Yeniay :4-5
(Ay gezegeninin İkizler burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay :17-18
(Ay gezegeninin Yay burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

kaynak:devtürkler
 
Üst