Şubat 'ta anne olacağım:)

tatlı cadım unforgiven geçmiş oolsun kızlar artık çok dikkat gerekiyo Alla a emasnetler en başta
yaa kızlar sizin kiloları duyunca bnm oğlum çok az geldi ya:(8 kiloyuz anca boy ii ama 72cm:) neyse sağlıklı olsunlarda siz neler veriyosunuz kuzulara banada yazın nolur öpüyorum hepinizi

canım benim çok geçmiş olsun allah korumuş kuzucuğu. bi kaç gün önce doğada düştü bizim yataktan kendi yatağıyla bizimkinin araya sıkıştı da kafayı falan vurmadı çok şükür. bi anlık dalgınlığa gelmiyo artık sıpalar. bizim dişlerde patladı patlayacak eli kulağında. doğa desteksiz oturuyo canım 15 gündür falan bayaa da uzun süre oturuyo artık. onun dışında emekleme çalışmaları içinde ama göbeğiyle ilerleyemeyeceğini bi türlü anlamak istemiyo :D şimdili gelişmeler böyle kilonuz gayet iyi maşallah bizimki de 9600 dü en son boy 68 cm. iftar vakti kızlar çıkayım şimdilik çoook öpüyorum hepinizi...
sagol canım sızede gecmıs olsun evet artık cok hızlı hareket ettıklerı ıcın bızlerın dahada dıkkatlı olması gerek...masallah dogaya.......sagol canım cevabın ıcın...

tatlı cadım unforgiven geçmiş oolsun kızlar artık çok dikkat gerekiyo Alla a emasnetler en başta
yaa kızlar sizin kiloları duyunca bnm oğlum çok az geldi ya:(8 kiloyuz anca boy ii ama 72cm:) neyse sağlıklı olsunlarda siz neler veriyosunuz kuzulara banada yazın nolur öpüyorum hepinizi
sagıl canım.....canım saglıklı olsunlar kılo sorun degıl hem eymenın kılosuda cok ıyı zayıf degıl...
sabah devam sütü verıyorum canım ben anne sutumuz yerıne:)
ogleye dogru (uyuyor zaten 7de kalksa 9 gıbı uyuyor 11 gıbı uyanıyor)o arada da muhallebı tarzı bısey verıyorum.....oglen saat 1 gıbı oluyor genelde corba yapıyorum mesela tarhana ev yapımı,un corbası,yogurt corbası vs.uygun bır corba yapıyorum onu yıyor....sonra uyuyor uyandıktan sonra tekrar sut,aralarda uymazsa meyve rendelıyorum kucuk gozunden rendenın yorgutla karıstırıp verıyorum yada meyvenın suyunu sıkıyorum verıyorum aksam yatmadan da yıne devam sutu.....ha unuttum kahvaltı da yapıyoruz bıraz tuzsuz peynır bıraz pekmez(1 cay kasıgı kadar)yumurtanın sarısı bırazcık bıkac tanede buskıvıyı ıhlamurla ıslatıyorum muhallebı gıbı karısık bısey oluyor ama lezzetlı ve vıtamınlı denemenı tavsıye ederım canım

selam kızlar nasılsınız?
emıneeeeeeeeeee nerelerdesın?
carızmacım sıvas topragındamısın sende?
berranurcummmmmm
unforgıvennnnnnnnnn
papatyaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
laleeeeeeeeeeeeeeeeee hele sen gelıpte oglusunla ılgılı bısey paylasmadın coook ayıpppppp........:)
nasılsınız kızlar?prensler ve presesler nasıl?diş cıkaran varmı aramızda?asya patlattı sonunda dısını cok sukur ama gorunmuyorrrrrrrrr elımle dokundugumda bısey yedırdıgımde şık şık gelıyor ses dıs var ıcte ama tam cıkmadı anlamadım bende hep boyle mı olur acaba?
sıkıntımız bıtmedı ama hala gecelerı delıksız uyuyan yavrum sık sık uyanıyor...bu arada gecen benım yataktan düştü:(
hemen doktorumuzu aradım ıstersen beyın cerrahına bır goster dedı hemen gıttım cok sukur basının ustune tam dusmedıgı ıcın sıkıntı yok dedı doktor butun gun gözledım ama bısey olursa dıye allahtan bısey olmadı... artık hızlı dönüşler yaptıkca nereye nasıl koyacagımı sasrıdım kı bıranlık arkamı donmemle nerdeyse 1 metrelık yerden ınıverdı asagıya....aman dıkkat edın kızlar hep dıyordum cok sukur dusmedı dıye basıma geldı...
bu arada kızlar bebıslerı tam oturtuyormusunuz?mesela bebek arabasına koltuga yada mama sandelyesıne falan hanı desteklı mı desteksızmı?kı benımkı hafıf kayıyor yastık falan koymazsam......
bu aykı kontorlumuze gıtmedık daha....en son 9 kg 70 cm ıdık bakalım bu ay ek gıdayla beraber vermısmıyız almısmıyız gorecegız.....kızlar ıhmal etmeyelım burayı özluyorum sohbetlerımızı....hoscakalın
canım benim çok geçmiş olsun çok şükür Allah korumuş gerçekten çok dikkatli olmamız gerek geçenlerde bende kıl payı kurtardım oğluşumu yani 1 sn geç kalsam küt düşüyordu valla tam destekli oturtuyorum ben rahatlıkla oturuyor desteksiz daha oturamıyor inş prenses yediği ek gıdalar yaramıştır görüşmek üzere Allaha emanet olun...

canım eymenin kilosu iyi bnce az değil zaten artık kilo alımıda yavaşlıyor ben sabah emziriyorum daha kahvaltıya başlamadık dr 7. ayda başlayın dedi 10 gibi meyve püresiite uyuyor uyanıyor 2 gibi sebze çorbası veya herhangi bir çorba akşama doğruda yoğurt veriyorum bizim dr muhallebi vermemi pek önermedi çünkü 1 yaşına kadar şeker tuz yasakmış sağlıklı olsunlarda kilo olmasınlar bnce öptük eymeni...

canım benim çok geçmiş olsun allah korumuş kuzucuğu. bi kaç gün önce doğada düştü bizim yataktan kendi yatağıyla bizimkinin araya sıkıştı da kafayı falan vurmadı çok şükür. bi anlık dalgınlığa gelmiyo artık sıpalar. bizim dişlerde patladı patlayacak eli kulağında. doğa desteksiz oturuyo canım 15 gündür falan bayaa da uzun süre oturuyo artık. onun dışında emekleme çalışmaları içinde ama göbeğiyle ilerleyemeyeceğini bi türlü anlamak istemiyo :D şimdili gelişmeler böyle kilonuz gayet iyi maşallah bizimki de 9600 dü en son boy 68 cm. iftar vakti kızlar çıkayım şimdilik çoook öpüyorum hepinizi...
canım çok geçmiş olsun Allahtan doğaya bişey olmamış yaramazlar yerlerinde durmuyorlar kıpır kıpır maşallah desteksiz oturuyor bizimki daha oturamıyor kilosuda iyi anne sütü ve ek gıda veriyorsun galiba eymenin daha diş belirtisi yok galiba geç çıkaracak byy....

sağol nurcum. maşallah oğluşuna kilo iyi boy daha iyi basketçi olacak sanırsam :) canım ben doğaya az miktarda kalan anne sütü (sadece uyurken) onun dışında hemen herşeyi veriyorum ya bebe bisküvili pekmezli peynirli mama tarhane, şehriye çorbası, yoğurt, karışık meyve püresi muhallebi v.s çok sakınmıyorum yani şu ayda şunu bu ayda bunu yesin falan diye. doyacağı oranda yediriyorum herşeyden.
canım çok geçmiş olsun Allahtan doğaya bişey olmamış yaramazlar yerlerinde durmuyorlar kıpır kıpır maşallah desteksiz oturuyor bizimki daha oturamıyor kilosuda iyi anne sütü ve ek gıda veriyorsun galiba eymenin daha diş belirtisi yok galiba geç çıkaracak byy....
sağol papatyam allah korudu gerçekten. anne sütünü çok verdiğim söylenemez çünkü sütüm bitme noktasında şuan. sadece ek gıda ağırlıklı veriyorum şuan.
kızlar bide siz ek gıdaların miktarını ne kadar veriyosunuz.....
canım mesela sabah kahvaltısı devam sütüne 8 bebe bisküvisi biraz peynir biraz da pekmez karıştırıp veriyorum. bi 3 4 saat sonra o gün çorba yaptıysam onu veriyorum. meyveleri de yarım şeftali yarım armut çeyrek muz karıştırıp veriyorum ki onu çok seviyo. yoğurdu da baby mix ler varya onlardan 1 küp yediriyorum hergün. muhallebiyi de gece yatarken veriyorum pirinç unu koyuyorum içine tok tutsun diye. günlük tempomuz böyle şimdilik:)

selam kızlar nasılsınız?
emıneeeeeeeeeee nerelerdesın?
carızmacım sıvas topragındamısın sende?
berranurcummmmmm
unforgıvennnnnnnnnn
papatyaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
laleeeeeeeeeeeeeeeeee hele sen gelıpte oglusunla ılgılı bısey paylasmadın coook ayıpppppp........:)
nasılsınız kızlar?prensler ve presesler nasıl?diş cıkaran varmı aramızda?asya patlattı sonunda dısını cok sukur ama gorunmuyorrrrrrrrr elımle dokundugumda bısey yedırdıgımde şık şık gelıyor ses dıs var ıcte ama tam cıkmadı anlamadım bende hep boyle mı olur acaba?
sıkıntımız bıtmedı ama hala gecelerı delıksız uyuyan yavrum sık sık uyanıyor...bu arada gecen benım yataktan düştü:(
hemen doktorumuzu aradım ıstersen beyın cerrahına bır goster dedı hemen gıttım cok sukur basının ustune tam dusmedıgı ıcın sıkıntı yok dedı doktor butun gun gözledım ama bısey olursa dıye allahtan bısey olmadı... artık hızlı dönüşler yaptıkca nereye nasıl koyacagımı sasrıdım kı bıranlık arkamı donmemle nerdeyse 1 metrelık yerden ınıverdı asagıya....aman dıkkat edın kızlar hep dıyordum cok sukur dusmedı dıye basıma geldı...
bu arada kızlar bebıslerı tam oturtuyormusunuz?mesela bebek arabasına koltuga yada mama sandelyesıne falan hanı desteklı mı desteksızmı?kı benımkı hafıf kayıyor yastık falan koymazsam......
bu aykı kontorlumuze gıtmedık daha....en son 9 kg 70 cm ıdık bakalım bu ay ek gıdayla beraber vermısmıyız almısmıyız gorecegız.....kızlar ıhmal etmeyelım burayı özluyorum sohbetlerımızı....hoscakalın

Yazmistim canim ya daha once:) cok gecmis olsun Allah korumus bebegini, ama illaki dusucekler birgun kacinilmaz bu:)
Gayet guzel saglikli sekilde buyuyo sukur. 2 gun onceydi kontrolumuz zayiflamis biraz ama yine guzel boyu 74 kilosuda 8.890 cikti. cok neseli cok hareketli herseye guluyo hatta sokakta millete guldugu icin gelip yuzune gozune dokunuyolar oda beni cileden cikariyo.
Bizim abimiz oldugu icin zaten herseyi erkenden ogreniyoruz
Yemekleri masada bizimle yedigi icin belirli saatleri var kendimize ne pisiriyosam onada onu yediriyorum (tuzsuz) meyvesi yogurdu veya ozel kekler yapiyorum. baligi cok sevdigi icin surekli balik yiyoruz:)
Simdide ilk kelimeyi soylemesini bekliyoruz sanirim abi diyecek ilk:D
ekstra olarak iki dil ogrendigi icin biraz kafasi karisiyo galiba onun disinda bi sorunu yok.

yazarim bundan sonra yine canim:) cok opuyorum senide prenseside

Geri