Etiketler:
 1. ßeLeN

  ßeLeN Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  14 Haziran 2009
  Mesajlar:
  5.866
  Beğenilen Mesajlar:
  1.304
  Ödül Puanları:
  113

  Suda Egzersiz ..

  Konu, 'Egzersizle Zayıflama' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

  Su Egzersizleri zayıflama nasılmış detayları ile bakalım bayanlar.. Su egsersizleri ile kolay zayıflayın !

  Hem eğlenceli dakikalar yaşamak hem de forma girmek ister misiniz? 1 hafta boyunca her gün yapacağınız 7 su egzersiziyle tatil dönüşündeki farkı fotoğraflarda bile göreceksiniz. Çünkü bu egzersizleri, diyetle destekleyerek, 7 günde tam 1 beden incelmeniz mümkün.

  [​IMG]
  KOL EGZERSİZİ
  İki ayağınızı yere basın ve sırtınızın dik olmasına özen gösterin. Ellerinizi omuzlarınıza dirsekleriniz açık olacak şekilde yerleştirin. Bir aşağı bir yukarı hareket ettirin. Ardından, biraz eğilerek sol kolunuzu sağ bacak dirseğinize yaklaştırın ve bu hareketi birkaç kez tekrarlayın. Bunu yaparken derin nefes alıp vermeye dikkat edin.

  DAHA İYİ SONUÇ İÇİN
  Egzersiz sırasında dirseklerinizi çok kırmayın. Vücudunuza dikey konumda olmalarına dikkat edin.

  KARIN EGZERSİZİ
  Omuzunuz da içeride olacak şekilde suyun içine girin. Ellerinizi ve kollarınızı öne doğru yatay şekilde uzatın. Şimdi de bir aşağı, bir yukarı hareket ettirin. Daha sonra ellerinizi karnınıza doğru birleştirerek ileri geri hareketlerle basınç uygulayın. Karın bölgenize uyguladığınız bu basınç sayesinde fazla yağlarınızdan kurtulabileceksiniz .

  DAHA İYİ SONUÇ İÇİN
  Karnınızın Basıldığını hissedin. Düzenli nefes alarak karın kaslarınızın çalışmasına yardım edin.

  OMUZ EGZERSİZİ
  Bacaklarınızı hafifçe açın. Kollarınızı, elleriniz önde, omuz yüksekliği hizasına kadar kaldırın ve hemen ardından dizinize kadar alçaltın. Bu hareketi 5 kere tekrarlayın. Daha eğlenceli hale getirmek istiyorsanız avuç içleriniz size dönük şekilde tekrar edin.

  DAHA İYİ SONUÇ İÇİN
  Kollarınızı ön kısmını çalıştırmak için dirseklerin vücudunuza değecek biçimde tutun.

  GÖĞÜS EGZERSİZİ
  Kollarınızı geniş biçimde açarak bir bacağınızı geriye atın. Diğer bacağınızdan da destek alabilmeniz için vücudunuzun ağırlığını öne bırakın. Kollarınızı mümkün olduğu kadar uzakta çapraz şekilde tutun. Suyun basıncına karşı bu şekilde dengede durmayı deneyin.

  DAHA İYİ SONUÇ İÇİN
  Çapraz hareketlerle kollarınızla suyu hızlıca çalkalayın. Karın kaslarınızın hızlıca hareketlendiğ ini hissedeceksiniz.

  ETKİYİ ARTIRIN
  SUYA GÖMÜLÜN
  Omuzlarınızın da suyun içinde olduğundan emin olun. Bu konum hareketlerinizi daha yumuşak yapmanıza olanak sağlayacak.

  RİTMİ HIZLANDIRIN
  Egzersizi ne kadar hızlı tekrar ederseniz, suya karşı dayanıklılığınız bir o kadar artacak ve hareketlerden elde ettiğiniz sonuç daha etkili olacak. Ayrıca suyun yumuşaklığı hareketlerinizi uygulamada size yardımcı olacak.

  HER HAREKETE AYAKLA BAŞLAYIN
  Suyun içinde 5 ya da 7 dakika boyunca koşun. Bacaklarınızı kendinize doğru çekin. Topuğunuzu kalçalarınıza doğru kaldırın.

  VÜCUDUNUZUN KONUMUNU GÖZLEMLEYİN
  Egzersizin doğru etkiyi sağlaması için vücut pozisyonunuzun doğru olması gerekir. Sırtınızın dik, karın ve kalçaların ise sıkı olmasına özen gösterin.

  KENDİNİZİ MOTİVE EDİN
  Her egzersizi birkaç kere tekrarlamanız gerekiyor. Eğer hızlı ve çevik hareket ederseniz egzersizler çok zamanınızı almayacak. Bu şekilde vücudunuz efor sarfedecek ve kaslarınızın hızlıca enerji yakmasını sağlayacaksınız.

  TERLEYİN
  Doğru egzersizin ilk kuralı, kasların ihtiyacı olan oksijeni elde etmesi. Bunun için düzenli olarak derinden nefes alın. Ne kadar çok hareket ederseniz o kadar çok terleyeceksiniz. Düzenli olarak tekrar ettiğiniz sürece fazla yağlarınızdan kurtulduğunuzu fark edeceksiniz.

  KALÇA EGZERSİZİ
  Bir bacağınızı yere koyun, diğerini dik açı yapacak şekilde havaya kaldırın ve sağa doğru açın. Bu şekilde dengede durmayı deneyin. Ardından aynı duruşu diğer bacağınızla tekrarlayın.

  DAHA İYİ SONUÇ İÇİN
  Dizinizi sağa doğru kaldırın ve bu şekilde dengede durmayı deneyin Böylece karın kaslarınızı harekete geçireceksiniz

  BACAK EGZERSİZİ
  Bacağınızı gergin şekilde kırmadan öne doğru kaldırın. Kollarınız da bacağınıza dikey konumda dursun. Sağ bacağınızı kaldırarak kollarınızla bacağınıza uzanmaya çalışın. Bu hareketi daha sonra sol bacağınızla uygulayın.

  DAHA İYİ SONUÇ İÇİN
  Sırtınızın kambur olmamasına dikkat edin. Sırtınız dik konumdayken kaslarınız daha fazla çalışacak.

  BALDIR EGZERSİZİ
  İki bacağınızı açarak parmak ucunda durun. Bacaklarınızın gergin olmasına özen gösterin. Bacaklarınızla makas hareketi yapın ve bu şekilde seke seke yürüyün. Bu şekilde kalçalarınızın sıkılaşmasına olanak tanıyacaksınız.

  DAHA İYİ SONUÇ İÇİN
  Egzersiz boyunca parmak ucunda durun. Kalçalarınızı sıkıp dengede durmaya çalışın. Böylece vücudunuzun sıkılaştığını hissedeceksiniz.  Gayet güzel bir açıklamaydı bence..

   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 6 Mart 2011
 2. gullu_23

  gullu_23 Forum Okuru

  canımsın bunları bi havuzda yapmak gerek ya havuza gidemeyenler!!!!!!! misela mennnnn
   
Suda Egzersiz .. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Sudan

  Sudan

  Sudan Coğrafi Verileri Konum: Kuzey Afrika, Kızıldeniz kıyısında, Mısır ile Eritre arasında yer alır. Coğrafi konumu: 15 00 Kuzey enlemi, 30 00 Doğu boylamı Haritadaki konumu: Afrika Yüzölçümü: 2,505,810 km² Sınırları: toplam: 7,687 km sınır komşuları: Orta Afrika Cumhuriyeti 1,165 km, Cad 1,360 km, Demokratik Kongo Cumhuriyeti 628 km, Mısır 1,273 km, Eritre 605 km, Etiyopya 1,606 km,...
 2. Su

  Su

  Genel anlamda su görmek hoş bir hayata, güzel rızka, iyiliksever insana, sadık dosta, büyüklere yaklaşmaya, din güzelliğine; Bulanık ve çamurlu su görmek üzüntü ve kedere, geçim darlığına, fitne ve karmaşaya; böyle bir suda yıkanıp çıkmak üzüntüden ve haastalıktan kurtulmaya, Berrak su içmek temiz hayata, rızıkza, Sıcak su içmek hastalık ve hüzne, İçtiği suya kanmak din ve inanç güzelliğine,...
 3. SU

  SU

  SU SU, kendine sırdaş arıyordu Önce buluta verdi sırrını. Ağır geldi sır buluta. Sağanak sağanak döktü suyun tüm sırlarını. Sonra göle gitti su. Ona anlattı derdini. Bu arada bulut suyun sırrını yağmur yapıp, dolu yapıp, kar yapıp savurduğu için, zaman zaman taşıyordu göl ve suyun sırrı iyice açığa çıkıyordu.* Sonra nehre verdi su sırrını. Nehir aldı suyun sırrını...
 4. Su Egzersizleriyle Kilo Verin

  Su Egzersizleriyle Kilo Verin

  Sevgili Melişler hem eğlenceli dakikalar yaşamak hem de forma girmek ister misiniz? Yaz tatilinizde bir haftada uygulayacağınız egzersizlerle zayıflayacaksınız bir hafta boyunca her gün yapacağınız 7 su egzersiziyle tatil dönüşündeki farkı fotoğraflarda bile göreceksiniz. Çünkü bu egzersizleri, diyetle destekleyerek, 7 günde tam 1 beden incelmeniz mümkün ne dersiniz denemekte fayda var değilmi...
 5. Daha iyi zayıflamak için: Suda egzersiz

  Daha iyi zayıflamak için: Suda egzersiz

  su egzersizleri, suda egzersiz, su sporu, suda spor yapmak, daha iyi zayıflamak için, çabuk zayıflamak için, Zayıflamak için hem diyet, hem de egzersiz mi yapıyor sunuz? Peki size daha çabuk zayıflamanız için, suda egzersiz yapmanızı söylesek Melek'ler:A:A Yüzme; zihinsel ve fiziksel faydalarının yanında, bazı kara sporlarını yapmayı kısıtlayıcı fiziksel sınırlamaları olan kişiler için de...

Sayfayı Paylaş