Sultana dan 2.Albüm Çıktı

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Sultana dan 2.Albüm Çıktı
Sultana ikinci albümü "Şöhret Yolu"nda hip-hop'ı oryantal ritmler, R&B, Anadolu halk ezgileri ve elektronika ile harmanlayarak doğu ile batıyı müzikal anlamda kaynaştırıp Türk hip-hop'ına farklı bir bakış getiriyor. "Şöhret Yolu" sadece hip-hop severlere değil, keyifli müzik dinlemek isteyen herkese hitap ediyor...
15 şarkının yer aldığı albümde Sultana'ya Suikast, Aziza A., Fresh B. konuk oluyor. Ankara havasının hissedildiği "Dibidik" şarkısı ile yaz döneminde Akdeniz ve Ege sahilleri fethedecek olan Sultana'nın ilk klibi de aynı parçaya DNA tarafından çekilecek. Albümde yer alan fotoğraflarda Tamer Yılmaz'ın imzası var.
Sultana yeni albümünde de muhalif çizgisinden ödün vermiyor. Uzun süre Amerika'da yaşayan sanatçı; Türkiye'den aldığı doğu kültürünü ve daha sonra ABD'de gözlemleme fırsatı bulduğu batı kültürünü sentezleyerek bunu müziğine yansıtıyor. Türkiye'de yaşananları farklı, önyargısız ve hümanist bir bakış açısıyla değerlendiriyor. Şöhret Yolu'nda; kadın, politika, aşk, eğlence, TV kültürü gibi konular içiçe geçiyor, şarkılar bir nevi Sultana'nın gözünden esprili ve ironik bir yaklaşımla hayatı çarpıcı biçimde yansıtıyor.
Türkiye'de kadının konumunu ele aldığı ilk albümü "Çerkez Kızı"nda yer alan "Kuşu Kalkmaz" video klibinin ülkemizde yasaklanması yurtdışında büyük tepki gördü. 2004 yılında Sultana, BBC-NPR ortaklı gün ortasında yayımlanan bir haber programının konuğu oldu. Yabancı basın Sultana'ya ve parçanın yasaklanması ile ilgili haberlere geniş yer verdi. Kadın konusunu içerdiğinden dolayı LİNK TV, İnsan Hakları Beyannamesi'nin kabul edilişinin 60.yıl kutlaması için bu yaz hazırladıkları özel projeye "Kuşu Kalkmaz"ı dahil etti. Dünya klüplerinde klasikleşmeye başlayan "Kuşu Kalkmaz"ı New York ve Londra'nın en hip mekanlarında duyarsanız şaşırmayın...
Ray Charles, Led Zeppelin, Rolling Stones gibi müzik tarihine geçmiş isimleri keşfetmiş Ahmet Ertegün gibi çok önemli bir müzik adamının desteğini alarak müzikal hayatına başlayan Sultana, New York'ta yaşadığı dönemde CBGB Gallery, Wetlands, Izzy Bar ve Brownies gibi ünlü klüplerde sahne aldı. Ambient müziğin en önemli topluluklarından Kanadalı Delerium ile "Forever After" isimli şarkısında düet yaptı. Sultana'nın geçtiğimiz yıl Kenan Doğulu ile "Festival" isimli albümünde düeti yer alırken, Serdar Ortaç'ın yeni çıkacak albümü "Nefes" de "Ayrı Gitme" adlı parçasında düetle yer alıyor.
"Sultana, kıvrak zekalı bir şair, bir rap'çi, olağanüstü bir şarkıcı olmanın yanı sıra, son derece alımlı genç bir hanımefendi. Bu ustalıklı albümü birçok yönüyle bir ilke imza atıyor."
(Çerkez Kızı albümden) Ahmet Ertegün
Sultana "Şöhret Yolu" şarkı listesi:
1. Intro
2. Şöhret Yolu feat. Suikast
3. Dibidik
4. Taklaya Geldin feat. Aziza A.
5. Interlude
6. Petroil
7. Söz Veriyorum
8. Vahşi Doğu
9. Interlude
10. Önsöz
11. Ben De İstiom
12. N'apsam
13. Interlude
14. Belki
15. 360 feat Suikast
 
Üst