1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Süper Loto'da devir sayısına sınır

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Milli Piyango idaresi, 30 milyon lirayı aşması beklenen Süper Loto'da devre sınır getirmeye hazırlanıyor. Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre, 11 haftalık devir sonrasında büyük ikramiyenin 30 milyon lirayı aşması beklenen Süper Loto'da devre, sınır getirmeye hazırlanıyor.

  Halen sınırsız devir uygulanan ve büyük ikramiyenin 6 bilenin çıktığı haftaya kadar devredildiği Süper Loto'da Sayısal Loto'ya benzer bir uygulamaya geçilecek.

  Bu çerçevede yeni oyun planına göre, Süper Loto'da büyük ikramiye en fazla 8 hafta devredecek. Takip eden haftada da 6 bilen çıkmazsa, büyük ikramiye 9. haftada 5 bilenler arasında paylaştırılacak.

  Sayısal Loto'da da 4. hafta'da 6 numarayı doğru tahmin eden çıkmazsa bu grubun ikramiyesi önceki haftalardan devredilmiş tutarlar ile birlikte 5 numarayı, bunun da olmaması halinde 4 numarayı bilenler arasında dağıtılıyor.

  ''AMAÇ DAHA ÇOK KİŞİNİN İKRAMİYE KAZANMASI''

  Bu arada MPİ Genel Müdürlüğünden bir üst düzey yetkili, Süper Loto oyun planındaki değişiklik ile sınırsız devir uygulamasına son vermeyi düşündüklerini belirtti.

  Mevcut sistemde 6 rakamının tutturulmasının zorluğu nedeniyle Süper Loto'da büyük ikramiyenin son çekilişlerde yaşandığı gibi haftalarca devredebildiğine işaret eden yetkili, şunları söyledi:

  ''Bu konuda vatandaşın tepkisini, kamuoyundaki hassasiyeti gözlüyoruz. Bu tepkileri dikkate alarak Süper Loto oyun planında değişiklik üzerinde duruyoruz. Bu şekilde sınırsız deviri kaldırabiliriz. Bunun yerine 8 devirden sonra yine 6 bilen çıkmazsa büyük ikramiyeyi 5 bilenler arasında dağıtmayı düşünüyoruz. Böylece çok daha fazla kişiye ikramiye kazandırabiliriz.''

  6 TUTTURULANA KADAR DEVİR BULUNUYOR

  1'den 54'e kadar sayı dizilerinin bulunduğu Süper Loto'da büyük ikramiye kazanabilmek için bir kolonda, çekilişte belirlenen 6 sayının tutturulması gerekiyor.

  Kazanma ihtimalinin yaklaşık 26 milyon kolonda 1 olduğu bu şans oyununda, yapılan çekilişte 6 numarayı tutturamayan olursa, büyük ikramiye, bir sonraki haftaya devrediyor. Mevcut oyun planında, Süper Loto'da, Sayısal Loto'dan farklı olarak, devir sayısında herhangi bir sınırlama bulunmuyor.
   
Süper Loto'da devir sayısına sınır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bu Devirde Kadın Olmak !!!

  Bu Devirde Kadın Olmak !!!

  bu devirde kadın olmak Fıkralarda bile yoktur, yarım hamile olmak.. Ama hayatta var. Bu devirde kadın olmak, yarı hamile olmak gibi bir şey. Aynı anda hem hamile olmak, hem olmamak,.. hem de olmak-olmamak gibi yani... Hem seksi ve erkeksi savaşçı Zeyna, hem de giyinip süslenip Ken'i bekleyen Barbie Bebek olmak.. Hem erkeklerle, aynı okullarda eşit şartlarda okumak... Hatta daha iyi olmak.....
 2. sayılar

  sayılar

  3, 3, 7, 7 sayılarından her birini bir kere kullanarak ve toplama çıkarma, çarpma ve bölme işlemlerini kullanarak 24 sayısını elde ediniz.
 3. artık devir değişti

  artık devir değişti

  bir asansörde yolculuk yaparken diğer insanların sizden tiksinmesi için yapabileceklerinizi sıraladık: Birisi,asansöre girip çıkarken araba sesi çıkarın burnunuzu kağıt mendile sümkürdükten sonra mendili sağnız,solunuzdakilere gösterin....
 4. Devir Ve İskat...

  Devir Ve İskat...

  Devir ve iskat yoluyla kılınmayan namazlar affediliyorsa, namaz kılmaya ve başka ibadete ne gerek var? O zaman bir kâfir veya hiç ibadet etmeyen bir Müslüman da, iskatla Cennete gider. Devir ve iskat, kâfirler ve hiç namaz kılmayanlar için değildir. Namaz kılmayan kimsenin zaten imanını muhafaza etmesi çok zordur. Devir ve iskat, namaz kılan ve diğer ibadetleri yapan Müslümanlar için...
 5. butiğimi devir ediyorum.

  butiğimi devir ediyorum.

  merhaba ben bazı sorunlardan dolayı 1.5 senedir emek verdiğim ve devretmeyi hiç istemediğim butiğimi malesef devretmek zorundayım. butiğim ümraniyede bankaların genel müdürlüklerinin arasında 17.000 personelin çalıştığı bir yerde. önünde özel hastane var sol yanında sultanahmet köftecisi ,sağ yanında metro gros market açılacak. üstüde 450 kişilik restaurant var. yer olarak altın değerinde .ama...

Sayfayı Paylaş