gebe
 1. _RAFLASYA_

  _RAFLASYA_ Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  19 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  61
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Süper Pozitif Olmanın Yolu!

  Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında _RAFLASYA_ tarafından paylaşıldı.
  Yazar: Karl Moore

  Enerjiniz azalmaya yüz tuttuysa, pozitif tepkiler geliştirmeye başlamanın zamanı gelmiştir...

  Pozitif düşünen insanların yaşamdaki hedeflerine ulaşma şanslarının daha yüksek olduğu çok iyi bilinen bir gerçektir. Mutlu olduğunuzda, her şey farklı görünür; gününüz daha parlak ve potansiyel dolu olur. Dahası, önünüze fırsatlar çıkar ve zorlukların üstesinden kolayca gelebilirsiniz. Gerçekten, iyimser düşünebilmek, başarı kazanmanıza ve daha mutlu olmanıza yardımcı olabilir.

  Ne var ki, süper pozitif olmak, herkes için kolay değildir. Gereksiz inançlardan ve olumsuzluktan kurtulmak, perspektifte ve odaklanılan niyetlerde bir değişim gerektirir; ama bir kez bakış açınızı değiştirmeye başladınız mı, motive olduğunuzu, enerji dolduğunuzu ve güçlendiğinizi hissedersiniz.

  Hedeflerinize ulaşabilmek ve tatmin edici bir yaşam sürebilmek amacıyla süper pozitif olmak için aşağıdaki yöntemleri deneyin:


  1. Sabah kalktığınızda, hiçbir negatif düşüncenin su yüzüne çıkmasına izin vermeyin. Durumunuz ya da koşullarınız ne olursa olsun. Esneyin, nefes alın ve iyi şeylerin olmasını sağlayabileceğinize inanın. Kendi kendinize şöyle deyin: "Mutluyum ve pozitifim; harika bir gün geçireceğim." Buna inanın!

  2. Hedeflerinize ulaşmanızı sağlayacak, kendinize ait ilkeleriniz olsun. Bunlar, ihtiyaç ve hırslarınızla ilintili herhangi birşey olabilir. "Bunu yapabilirim!" ya da "Başaracağım!" gibi. Kendinizi işe yaramaz bir durumda hissediyorsanız, ilkenizi ya sessizce ya da yüksek sesle kendinize tekrarlayın. Sözcüklere inanın. İlkelerinize güvenin. Hedeflerinize gerçekten ulaşabilirsiniz.

  3. Üzgün de olsanız gülümseyin ve hem kendinize, hem de dünyaya gülün. Yaşam, mükemmel ve çokyönlüdür. Sorun ne olursa olsun, biraz mizah, her şeyle kolayca başa çıkabileceğiniz hissini verir. Ayrıca, her gün bir miktar kahkaha, sağlığınıza ve afiyetinize iyi gelir. Güldüğünüzde, iç organlarınız idman yapar ve kahkaha, taze oksijenin bedeninizde dolaşmasını sağlar. Öyleyse, dünyanın komik yüzünü görebilmek için dışarıda biraz zaman geçirin. Genellikle, dışarısı düşündüğünüz kadar kötü değildir. Her durumun pozitif tarafını görmeye çalışın.

  4. Bugüne kadar kazandığınız başarıları düşünün. Düşündüğünüzden daha fazla ilerlediğinizi göreceksiniz! Yaşamınızda bugüne kadar kazandıklarınızın listesini yapın. Yalnızca kariyer ya da paraya da odaklanmayın. Edindiğiniz deneyimleri ve kişisel meziyetleri düşünün. Bu başarılara yoğunlaşmak, kendinizle daha çok gurur duymanızı sağlayacaktır.

  5. Kazanmak istediğiniz şeyi kendinize hatırlatın. Hedefleriniz hâlâ geçerli mi? Bazen gittiğimiz yönü tekrar değerlendirmemiz gerekir; çünkü yaşamımızda değişiklikler olur... Biz de değişiriz. Bir zamanlar çok istediğiniz ve sahip olmak için her şeyi yapacağınız şey, bugün gerçekten istediğiniz şey olmayabilir. Yanlış yoldaysanız, her konuda işe yaramaz hale geldiğinizi hissedersiniz. İçsel bilgeliğinize ve sezgilerinize güvenin. Mevcut koşullarınızın kendinizi nasıl hissettirdiğine dikkat edin. Yaşamınızı değiştirmeye ya da rahat ettiğiniz mevcut alanlardan çıkmaya hazır olun. Bir kez doğru yola girdiniz mi, daha pozitif hissetmeye başlayacaksınız.

  6. Düzenli olarak yürüyüş yapın ve kanınızda dolaşması için taze oksijen depolayın. Parkta gezin. Dağa tırmanın! Kendinizi iyi hissettirecek tepkileri açığa çıkarın. Düzenli egzersiz, ruh halinizi geliştirir ve kendinizi süper pozitif hissetmenizi sağlar.

  7. Bardağınızın yarısının her zaman boş değil dolu olduğunu düşünün. Süper pozitif olmak için her şeyin pozitif tarafını görmeniz gerekir. Negatif diyaloglardan uzak durun. Dış sesinizi olduğu kadar iç sesinizi de dinleyin. Kendinizi negatif birşey söylerken ya da düşünürken bulursanız, durun, başa dönün ve bu sözcüklerin yerine pozitif bir ifade kullanın. Pratik yapmak, zaman ayırmak ve kararlı olmak gerekir. Bir süre sonra, bu can sıkıcı negatif tepkileri yok etmeyi öğrenirsiniz.

  8. Yaşamınızı zenginleştirin... Bir işi yapabileceğinize inanın. Pozitif düşünme tarzınız, pozitif deneyimleri çekerek, bir mıknatıs gibi hareket edecektir. Ne istediğinize odaklanın; iyimser ve daha zengin gönüllü olun. Çok arzuladığınız yaşam şekline gerçekten kavuşabilirsiniz!

  9. Enerji ve zamanınızın bir bölümünü iyi bir davaya adayın. Mümkünse, her zaman karşılık verin! Dünya, şu anda olduğundan daha iyi olmak için sizin gibi süper pozitif insanlara ihtiyaç duyuyor. Pozitif enerjinizin bir kısmını hayır işlerine aktarabilirsiniz ya da basitçe her gün insanlara şefkat gösterebilirsiniz.

  10. Değiştiremeyeceğiniz şeyler hakkında strese kapılmayın. Elinizden gelen işler üzerinde çalışın. Yaşam konusunda pozitif olarak ve dönüştürebileceğiniz şeylere odaklanarak, bir fırsatlar dünyası ve keşfedilmeyi bekleyen bir potansiyel ile karşılaşırsınız.

  İ
  yi ya da kötü, önünüze ne çıkarsa çıksın, nasıl tepki vereceğiniz konusunda özgürsünüz.

  Gülmek varken neden somurtasınız? Mutluluğu seçmek varken neden üzülmeyi tercih edesiniz?

  Yaşamda her zaman inişler ve çıkışlar olacaktır; pozitif olana odaklanır ve süper pozitif hale gelirseniz, daha mutlu ve hoşnut olursunuz.

  Öyleyse oturup kalmayın; her zaman olmak istediğiniz o süper pozitif insana dönüşmeye karar verin ve muazzam bir yaşam sürün!

  Yitirdiğin her şeyde kazandığın bir şey var..
  Kazandığın her şeyde, biraz yitirdiklerin...
  Bu yüzden; birileri ısınıp dururken, DİNMEZ ÜŞÜMELERİN....


   
Süper Pozitif Olmanın Yolu! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. SÜper Kadin Olmaya ÇaliŞmayin!

  SÜper Kadin Olmaya ÇaliŞmayin!

  Kendinizi en iyi eş, en iyi anne, en iyi gelin olmak gibi herşeyi aynı anda en iyi biçimde yapmak zorunda hissetmeyin. Bazı misyonları reddetmeniz öneriliyor. International Hospital Psikiyatri Uzmanı Dr. Muzaffer Uyar, toplumun yüklediği ya da kendi üstlendiği rolleri en iyi biçimde yapmaya çalışırken bunalan ‘süper kadın sendromlu’lara, ‘‘Her şeyin en iyisini yapmak zorunda değilsiniz....
 2. Iş'te başarılı olmanın yolları

  Iş'te başarılı olmanın yolları

  Yapılan bir araştırmada “Günümüzde bireyin aldığı görevlerde başarılı olabilmesi için tek bir beceriden çok, farklı beceriler gerektirmektedir. Özellikle gençler iş dünyasına yeteri kadar hazırlıklı gelmemekte ve Kariyer Becerileri, Teknoloji Becerileri ile Sorunları Çözme ve Yenilikçilik konusunda ciddi sıkıntılar yaşamaktalar” görüşüne yer verildi. Araştırmada ’Sanayi toplumundan da...
 3. Pozitif olmanın bir faydası

  Pozitif olmanın bir faydası

  Psychosomatic Medicine adlı tıp dergisinde yayımlanan bir araştırmada, pozitif insanların soğuk algınlığı ve benzeri hastalıklara yol açan virüslere karşı daha dayanıklı olduğu görüldü. Araştırmacılar, bu tür hastalıklara karşı direncin objektif (mutlu olmanın bağışıklık sistemini güçlendirmesi) ve sübjektif (müspet yaradılışta olanların burun akması, boğaz ağrısı gibi rahatsızlıkları dert...
 4. Sabırlı olmanın yolları

  Sabırlı olmanın yolları

  sabırlı olmanın yolları sabirli olmanin yollari sabırlı olmak sabretmenin yolları olmanın sırları Bazen hepimizin ihtiyaç duyduğu şey değilmidir sabır? Kimimiz bu sabırda başarılı olurken kimimizde öfkemize hırsımıza yenik düşeriz.Peki sabır etmek için sabırlı olmak adına neler yapılabilir işte cevabı Sabır öğrenilebilir bir şey mi? Evet… Gerekli mi? Çok… Peki nasıl başaracağız sabırlı olmayı?...
 5. Muhteşem Olmanın Yolu Burada!

  Muhteşem Olmanın Yolu Burada!

  Sabahları yorgun kalıyorsanız vücudunuzu toksinlerden arındırmak için bir bardak limonlu ılık su içebilir, cildinize de maden suyu ile masaj yaparsanız canlandırmış olursunuz. Eliniz için kullandığınız, nemlendiricilerden biraz saçınıza sürerseniz uçuşan ve elektiriklenen saçlarınızı yatıştırmış olursunuz. Nemlendiriciyi banyo sırasında sürerseniz saçlarınızı kuruladıktan sonra daha parlak ve...

Sayfayı Paylaş