Şüphelendiren davranışlar, bir aşk doğabilir mi?

tugcemkaya

Hamiş Melek
Üye
Şüphelendiren davranışlar, bir aşk doğabilir mi?
merhaba arkadaşlar, foruma yeni üye oldum, uzun zamandır kafamı kurcalayan bir soru var sizlere sormak farklı farklı fikirlerinizi almak istiyorum. Çünkü bu konu kafamda uzun zamandır soru işareti yaratıyor. Ben 23 yaşındayım üni 3 sınıfta okuyorum bir sene uzadı okulum, bahsedeceğim kişide 33 yaşında... Ben bundan 4 sene önce üniversiteye başladım ve bölümde sevilen ve örnek gösterilen bir öğrenci oldum. Ve bölümden bir hocamla daha iyi anlaşmaya başladım. Okulda herhangi bir sorunum olsa ona danıştım, arkadaşlarımla ilgili birşey olsa yine onunla konuştum vs..... Zamanla aramzdaki muhabbette arttı zaten aynı yerde oturuyoruz, okul çıkışlarında denk geldikçe eve beraber gitmeye başladık yani daha çok tanıma fırsatı oldu... Tanıştığım ilk zamanlar arkadaşlarım bana bu hoca senden hoşlanıyor tarzında şeyler söylediler ama bu tarz bir düşünceye girmek istemedim o zaman için bu tarz düşüncelerin ergenlikten ileri geldiğini düşündüm, kısaca ihtimal vermedim...
Çünkü ben hocamla ilk tanıştığım zamanlar bir konuşmamızda bir abim olmasını çok isterim demiştim ve o da istersen bana abi diyebilirsin, bunu gerçekten söylüyorum demişti, o günden sonra ona hiç abi demedim ama abim olarak görmeye başladım.
Ama hocamın bazı hareketlerine de anlam verememeye başladım. örneğin metroda beraber gittiğimiz zamanlar kalabalık olursa ve özellikle erkeklerin çok olduğu bir grup olursa beni daha çok sahiplenmeye başladı, kalabalığın orda durma, yolda yürürken aynı şekilde koruyucu bir tavıra sahip, bana benden daha çok dikkat ediyor, ailemle tanışmak istiyor, ailesini tanıştırmak istiyor tamam bunları bir abi olarak yapıyordur bunlara karşı bir soru işaretim yok...
Ama bana birkaç kez sohbet arasında aramızda çok yaş farkı yok, benim senin yaşında kız arkadaşım oldu, bir kaç kerede hiç aşık oldun mu diye sordu, bunları çok laf arasında sordu, yani bir anda ve arkasından hemen laf değiştirdi...
Ailem ile tanıştı, fark ettiğim şey annemle çok rahat konuşuyor ama babamla konuşurken biraz daha kasılıyor resmen babamdan çekindiğini hissedebiliyorum...
Arkadaş çevremi daha yakından tanımak istiyor ama beni onun tanımadığı bir erkekle otururken ve ya konuşurken görse suratı değişiyor, bazen bana karşı davranışları da değişiyor...
Birkaç kez laf arasında canım dedi, arkadaşlarımın yanında şuna baksanıza ya çok şirin olmuş, ona kendi yaptığım pasta ile süpriz doğum günü hazırladığımda, yüzüme bakıp arkadaşlarıma , ne kadar becerikli , alcan bu kızı götürceksin eve dedi....
Ama bu saydıklarımı çok sık değil ara ara yaptı hep, yani bir kere bu tarz birşey söyeldiyse arkasından bir müddet abim, kardeşim dedi...
beni okulda nerde görürse görsün, yanında, yanımda kim olursa olsun selam veriyor, bana laf atıyor, sohbet ediyor yani hiç boş geçmiyor.
Soracağım, bu kişi bana kardeşim diyor ya, anlattıklarıma göre sizcede gerçekten kardeşi olarak görüyormudur ? yoksa benim düşündüğüm gibimi düşünüyorsunuz sizde...

Selamlar Tuğçem,

Saf ve güzel düşüncelerini bu kadar iyi anlattığın için öncelikle sana teşekkür etmek istiyorum. Aslında kafamı kurcalayan başka birşey var, dur şimdi ona geçmeden önce bende bir kaç soru sorayım sana.

1- Aranızda on yaş fark olması senin için bir anlam ifade ediyor mu
2- Bunca yazdığın şey arasında hocanla alakalı hiç bir sevgi kırıntısı göremedim sende sahiden sende ondan hoşlanıyor musun

Bu iki soru önemli. Zaten sende buraya bu kadar şey yazmaya değer bulduğuna göre zannediyorum ki ufukta hoşlanma veya aşk var gibi. Aklında başka birisi yok ise, bizlere yönelttiğin soruları oturup karşına alıp keşke ona yöneltsen daha iyi olurdu. Bu arada seni kardeşi olarak görmüyor seni seviyor, ama yaşı sorun ediyor bunuda belirteyim sana. Senin gibi düşünmüyorum yani kardeşi vesaire değilsin. Seni bal gibi seviyor. İnanmazsan, eğer içinde ona karşı birşeyler de hissediyorsan git sor ona. ;)

Merhaba, ne okula başlamadan önce bu kişinin adını duymuştum, arada ortak bir tanıdık vardı,bizi tanıştırmak istemişti ama etik bulmadığım için tanışmamıştım, yani seni tanısın okulda bilsin istemişti ortak tanıdık..
Okula başladıktan sonra bu kişinin genç olduğunu öğrendim ve arkadaşlardan çoook adını duydum yani çok yardımsever çok iyi çok şeker vs....
Tanıştım, tanıdıkça sevdim.. Bir gün beraber eve gelirken ( aynı yerde oturuyoruz ) bir abim olsun çok istersim dedim, o da gerçektenben olurum kabul edersen, bana abi diyebilirsin dedi, öyle başladı kardeşim muhabbeti, o zamanlar içimde hareketlenmeler varsı abi olayından sonra durdu ama onun bana karşı bu kadar ilgili davranışlarını gördükçede içim kıpırdamıyor değil ama yüzüne bakınca utanıyor, saçmalama diyorum sen onun kardeşisin ona nasıl o gözle bakabilceksin ki diyorum, ben onun yanında konuşamıyorum, dilim lal oluyor sanki çok afaedrsiniz de mala bağlamak derler ya tamda öyle susuyorum... Yüzüne eş olacak gözle bakamıyorum ama hayallerde ya olursa diyorum.. Bilmiyorum hata mı ediyorum... Diyemem, konuşamam, gerçekten öyle birşey varsa bile inkar edebilir, tamam buarada ard ardına yazınca aşk belitrisi var diyebiliyoruz ama bana hep böye davranmıyor, yüzyüzeyken, uzun konuştuğumuz zamanlarda yalnızken... telefonda yada başkalarının yanında ise kardeşim... Aileme bile kardeşim o benim gözünüz arkada kalmasın bana emanet dedi, işte davranışlar başkasözler başka, sonuç ise kafamda kocaman bir soru işsreti....

Vallahi sevgili tugcemkaya, bence birşeyler var senden aşırı hoşlanıyordur. Muhtemelen senin düşündüklerini düşünüyordur. Yani ben şimdi ona sevdiğimi nasıl söylerim, abisiyim demişim diye emin ol kendi kendini yiyordur. Kaybetmek pahasına bence birşeyler yapmalısın. Düşüncelerini sen açıklamasan bile ona açıklama fırsatı ver, hatta mecbur bırak. Ben senin gerçekten kardeşin miyim diyebilirsiniz. Evet diyecektir muhtemelen. O zaman gözlerinin içine bakarak bir kez daha sor. Mecbur bırak konuşmaya. Ben kesinlikle hissiyat var diye düşünüyorum. İnsan evladı kendi kız kardeşi ile bile bu kadar ilgilenmez.

Ha ya hata yaparsam, ya onu kaybedersem... Öncelikle en kısa zamanda yüzüne bi bak iyi bi bak bak bakim sana eş olacak mı öyle bi bak. Sonrası... Sonrası iyilik güzellik işte. Yalancı erkek arkadaş bul tepkisini ölç, şu benimle çıkmak istiyor, birisi benimle çıkmak istiyormuş de, tepkisine bak ona göre yol çiz kendine. Umarım dediklerimde hakmıyımdır ve buradan güzel haberlerini alırız.

Saygı ve hörmetle.

Vallahi sevgili tugcemkaya, bence birşeyler var senden aşırı hoşlanıyordur. Muhtemelen senin düşündüklerini düşünüyordur. Yani ben şimdi ona sevdiğimi nasıl söylerim, abisiyim demişim diye emin ol kendi kendini yiyordur. Kaybetmek pahasına bence birşeyler yapmalısın. Düşüncelerini sen açıklamasan bile ona açıklama fırsatı ver, hatta mecbur bırak. Ben senin gerçekten kardeşin miyim diyebilirsiniz. Evet diyecektir muhtemelen. O zaman gözlerinin içine bakarak bir kez daha sor. Mecbur bırak konuşmaya. Ben kesinlikle hissiyat var diye düşünüyorum. İnsan evladı kendi kız kardeşi ile bile bu kadar ilgilenmez.

Ha ya hata yaparsam, ya onu kaybedersem... Öncelikle en kısa zamanda yüzüne bi bak iyi bi bak bak bakim sana eş olacak mı öyle bi bak. Sonrası... Sonrası iyilik güzellik işte. Yalancı erkek arkadaş bul tepkisini ölç, şu benimle çıkmak istiyor, birisi benimle çıkmak istiyormuş de, tepkisine bak ona göre yol çiz kendine. Umarım dediklerimde hakmıyımdır ve buradan güzel haberlerini alırız.

Saygı ve hörmetle.
Ben senin gerçekten kardeşin miyim ? Aslında soru olarak cok güzel bir soru ama ben bu soruyu sorarsam işleri sarpa sardirir. . Bundan şüphen mi var, bana güvenmiyor musun, ben sana kardeşim diyorum sende hala cekingenlik var hattâ hatta geçenlerde bana bunu söyledi bile, ben sana kardeşim diyorum sen bana abi demiyorsun, neden ? Sen bana abi demedikce acaba farkında olmadan kirdim mi diye dusunuyorum dedi... bana es olur mu sorusunun cevabı ise bana veya başkasına o süper bir eş hatta hatta süper ötesi bir baba olur... Bundan hiç şüphem yok. ..

erkekler hoşlantıya çevirmeye daha meyilli seni kırmıyorsa bile isteye o senin abin filan değildir.sende ondan gördüğün insanlıktan hoşlanmış olursun.ama bir şey hissetmiyorsan yavaş yavaş uzaklaşmaya çalış hobi gibi bir şey edin bunu araya koy bahane edip uzaklaşmaya bak kırmadan.

Bnim de boyle bir sevgilim yani eski sevgilim simdi sukur evliyim tabi onunla degil esim bir yana eskiler bir yana :d oda abin sayilirim iste fazla yan yana gelmeyelim iste etraf yanlis anlar feln ama allah icin sevdim yani ama bn daha cesaretliymisim adami seni seviyrum diyene kadar ugrastim zaten bos olmadigini biliyrdum abi feln ayak isleri seviyrsansan uzak kalma abi lafina takilma bnde senin gibi sevdigimdn abi demedim oda ayni soruyu sormustu bana .birde asil sorum sana cnm oldu ki oldu ailen neder kabul edermi etmezse ugrasma derim madem o kadar iyi yikmayin hayallerinizi bn ailemi hesaba katamadim ailem kesinlikle istemedi istemeyincec onun agzindan gibi bir laf lanse edildi bnde gururun en tepe yaslari sorgusuz ne aradim ne sordum yillar sonra evlndi coluk cocuga karisti neyse bir dugunde denk geldik tek lafi ben seni unutmadim unutamadim bunu gorunce daha iyi anladim oldu uzun oldu biraz diyecegim ailenden yana skinti yoksa sonuna kadar git gururu birak bnce .

Bilmiyorum, bilemiyorum.... Bildiğim tek şey ailemin ona güvendiği.... Düşünün yani ben babamın tek kiziyim, bana o kadar düşkün ama yanımda o var dedikten sonra güveniyor işte. .. ama babamda farkediyor ondan çekildiğini, kactigini. ... Onun dışında anneme durumu hafif hafif çitlatmaya basladim, bir tepki yok suanlik?, ama ilerde sorun olur mu bilmiyorum işte.... Eğer iki taraftan biri açılırsa o etrafta gorulmekten felan Korkmaz eminim... iki ucu keskin bıçak derler ya aslında öyle benim durum, akademik düşünüyorum, bunu aklıma sokan o, ve benimle akademik çalışmak isteyende o ... bir yönden kaybetmek tüm hayallerimin yıkılması demek...

Geri