1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.656
  Beğenilen Mesajlar:
  2.419
  Ödül Puanları:
  113

  Sürekli vajinal akıntım var bunun nedeni nedir?

  Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  vajinal akıntı nedenleri,vajinal akıntı neden olur,vajinal akıntılar enfeksiyon belirtisimi,vajinal akıntıların tedavisi,vajinal akıntılar hakkında bilgiler
  Vajinada akıntı” denildiğinde akla gelen ilk şey kötü kokulu rahatsız edici bir sıvıdır. Kadınların neredeyse tamamı hayatı boyunca en az bir kere bu problemden muzdarip olur. Durum bu haldeyken akıntı problemi hakkında bilgilenmek sana büyük avantajlar sağlayacaktır. Neden?
  Şu anda vajinada akıntı hatta bunun yanında vajinada kaşıntı problemi yaşıyor olabilirsin. Çünkü bu iki belirti çoğu zaman birlikte ortaya çıkar. Sende ikisi beraber ortaya çıkmadıysa sevinebilirsin.. Bu problemin çözüm yollarını öğrendiğinde hayatında ne değişecek?  Vajinal hastalıklar ile ilgili bilgili ve bilinçli bir kadın olacaksın. Şu anda yaşadığın ya da ileride yaşayacağın sıkıntıların çözüm yollarını şimdiden öğrenmek sence de en iyisi değil mi?
  Eğer cevabın hayırsa zaten yazıyı okumaya devam etmenin bir anlamı yok. Fakat evet diyorsan; arkana yaslan, derin bir nefes al ve okumaya devam et.

  Şunu da belirtmeliyim ki böyle bir problem yaşadığında bir doktora görünmen faydalı olacaktır. Bu uyarıyı da yaptığımıza göre konunun derinliklerine inmeye başlayabilirsiz. Vajinada Akıntı Neden Oluşur?
  Vajinada akıntı senin de bildiğin gibi bizim doğamızda vardır. Normal bir vajinal akıntı zaten düzenli olarak meydana gelir. Zaten bunun olması da gereklidir.
  Vajina kendi kendini temizleyebilen bir organdır. Peki bunu nasıl yapar?
  Tabi ki AKINTI yoluyla.
  Bizim burada ele aldığımız akıntı çeşidi bu değil. Biz kötü kokulu, çoğunlukla süzme peynire benzeyen, rahatsız edici ve hastalık belirtisi olan vajinal akıntıdan bahsediyoruz. Burada olduğuna göre senin merak ettiğin konunun da bu olduğunu zannediyorum.
  Vajinada akıntı oluşmasının en büyük nedeni “Candida Albicans” adı verilen bakterilerin vajina bölgesini ele geçirmesidir. Bu bakteriler vajinaya toplandığında ne oluşur biliyor musun?
  Vajinal Mantar…
  Vajinal mantar ile birlikte vücudu saran enfeksiyon kötü kokulu bir sıvı salgılanmasına neden olur. Yani bu rahatsız edici akıntı probleminden muzdaripsen vajinal mantar hastalığından şüphelenmeye başlayabilirsin.
  Vajinada Akıntı Belirtisiyle Meydana Çıkan Vajinal Mantara Karşı Çözüm Yolları
  Dar iç çamaşırlarından kurtul!
  Çünkü bu tarz kıyafetler tahriş edici ve hasar vericidir. Deride oluşan hasar Candida Albicans isimli bakterilerin üremesi için tetikleyici olur. Bakteriler vücutta zarar gören bölgelere toplanmayı tercih eder. Biz bu durumda ne yapacağız? Yapacağımız şey oldukça basit: “Naylon, dar iç çamaşırları giymeyi bırakacağız. Pamuklu, doğal iç çamaşırları giymeye başlayacağız.”
  Vajinal duş yapmaya başla!
  Vajinal duş konusunun neden karışık olduğunu Vajina Tedavisinde Duş Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızda açıklamıştık. Vajinal duş doğru, kaliteli ve anti bakteriyel maddeler ile yapıldığında faydalıdır. Bu konuda gerçekten dikkatli olmalısın. Çünkü piyasada işe yaramayan hatta işe yaramamasının yanında bir de vajinal mantar hastalığını tetikleyen bir sürü madde var. Vajinal duş için doğru maddelerin neler olduğunu öğrenmelisin. Yazının sonunda bu konuda sana bir kitap tavsiyem olacak. Doğru bir vajinal duş, hem vajinada kaşıntı hem de vajinada akıntı problemlerinin oluşmasına son verecektir. Şimdi bir diğer maddemize geçelim.
  Bitkisel talk pudrası kullan!
  Burada bahsettiğimiz talk pudrası günlük hayatta kullanılan pudralardan değildir. Aslında bu pudrayı kullanırken dikkat etmen gereken önemli noktalar var. Çünkü yanlış kullanımında vajinal mantarı yok etmek yerine daha da besleyebilirsin. Bu pudrayı özel bir karışım olarak belirli bir ölçekte kullanmalısın. Burada çok ince bir ayar var.


   
  Son düzenleme: 9 Ağustos 2016
Sürekli vajinal akıntım var bunun nedeni nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Gögüs akıntım var nedeni nedir?

  Gögüs akıntım var nedeni nedir?

  meme başı akıntısı nedir,meme başı akıntısı sebepleri,meme başı akıntısının tedavisi,memebaşı hastalıkları hakkında bilgiler Kadının emzirme dönemi dışında da sütlü akıntı gelebilir. Sütlü akıntının en önemli sebeplerinden bir tanesi hipofiz bezinde prolaktin salgılayan tümörlerin olmasıdır. Yani emzirme döneminde olmayan bir kadında meme başından sütlü akıntılar geliyorsa hipofiz...
 2. Vajinal bölgemde sürekli kaşıntı var nedeni nedir?

  Vajinal bölgemde sürekli kaşıntı var nedeni nedir?

  vajinal bölgede kaşıntı,vajinal bölgede kaşıntı nedenleri,vajinal bölgede mantar,vajinal bilgede mantar tedavisi hakkında bilgiler Vajinada kaşıntı, vajina bölgemizi ele geçirip bize kendimizi huzursuz hissettiren bir illettir. Çok büyük bir ihtimalle vajinal mantar hastalığının varlığına işaret eder. Bu mantar çeşidinin tıp dilindeki adı da “Candida Albicans”tır. Konuyu detaylandırmaya...
 3. Sarı renkte vajinal akıntım var nedeni nedir?

  Sarı renkte vajinal akıntım var nedeni nedir?

  Hepimiz, vajinal akıntının bir kadının hayatı boyunca süren bir süreç olduğunu biliyoruz. Kadınların çoğu yaşamları boyunca bir noktada vajinal akıntı deneyimi yaşarlar. Bu çerçevede kadınlar arasında vajinal akıntının rengi, kokusu ve kıvamı her zaman merak konusu olmuştur. Gebelik ve yumurtlama gibi bir dizi faktör vajinal akıntıların olmasında rol oynayabilir. Uzmanlar kadınların% 96’ sının...
 4. Vajinal kuruluğum var nedeni nedir?

  Vajinal kuruluğum var nedeni nedir?

  Vajinal kuruluk yani ıslanma azlığı cinsel ilişkilerde büyük problemlere neden olabilmektedir. Bu sorunu eşiniz dahil kimseyle paylaşmak istemez, doktora gitmeyi düşünmezsiniz. Aslında vajinal kuruluk büyük bir sorun gibi gözükse de üstesinden gelinebilir bir durumdur. Sorunu daha kolay çözebilmek için vajinal kuruluğa neyin sebep olduğunu bilmemiz gerekir. Her yaşta ve her dönemde olan...
 5. Vajinal akıntı fazlalığım var nedeni nedir?

  Vajinal akıntı fazlalığım var nedeni nedir?

  Kadınlardaki vajinal akıntı, tamamen doğal ve normal bir durumdur, ama miktarında artış gözlenmesi bazı kadınlar için endişe verici olabilir. Genelde bu da normaldir, çünkü kadınların hayatları boyunca sabit olmayan ve dalgalanma gösteren östrojen düzeyleri zaman zaman akıntı fazlalaşmasına neden olabilir. Fakat sürekli artış göstermesi tıbbi bir sorunun göstergesi olabilir. Enfeksiyon ve...

Sayfayı Paylaş