Sürtünerek birlikte oldum hamile kalırmıyım?

  • Konbuyu başlatan Uzman SühaN
  • Başlangıç tarihi
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Sürtünerek birlikte oldum hamile kalırmıyım?

Sürtünerek birlikte oldum hamile kalırmıyım? Sürtürmeli ilişki ile hamile kalanlar hamilelik olabilir mi ?​

Genelde bakire veya adet halindeki bayanların tercih ettiği bu tür ilişki türü ile ilgili olarak sizlere gereken cevabı bu yazı ile bilgi vermeye çalışacağız.

Öncelikle cinsel ilişki tam gerçekleşmeden yani vajina içine penis girmeden dışarıdan temasla ve dışarıya boşalma yönteminde hamile kalma riski çok düşüktür. Penis vajina ile birleşmesede eğer vajina üzerine boşalma söz konusu olursa hamilelik gerçekleşebilir.
2.jpeg


Sürtünme yoluyla ilişki hamileliğe karşı tam korunabilinecek bir yöntem değildir. Ayrıca herpes, genital siğil, tahriş ve cinsel yolla bulaşan başka enfeksiyonlara karşı tam koruma sağlamaz.

Böyle bir ilişkiniz olduğu durumda adetinizden eğer 1 haftadan fazla gecikme söz konusu ise tedbiren gebelik testi yaptırmakta fayda var.
Bu konuda ilişki esnasında gerçekleşen durumlarda sizin açınızdan önemlidir. Örneğin bir ziyaretçimiz sevgilisi eline boşaldığı elini sildikten sonra vajinasına dokunduğu ve gebe kalıp kalmadığını merak etmiş. Bu tür durumlarda risk çok düşüktür ancak yinede gebelik oluşabilir.

Bir başka soruda ise sürtünme yoluyla oluşan gebelik dış gebelik midir diye sorulmuş. Dış gebelik bebeğin oluşması ile alakalıdır. Bu tür ilişki ile dış gebeliğin hiç alakası yoktur.


Genelde bakire olan ve bu şekilde cinsel ilişkiye giren kızlar tarafından sık sorulan soruların başında yer almaktadır. Bu sorunun yani sürtünme yoluyla hamile kalınır mı? Sorusunun cevabı ‘’EVET’’ dir. Hamilelik erkek üreme hücrelerinin yani spermlerincinsel_ili_ki bir tekinin bile doğru zamanda ve de uygun anda kadın yumurtalama bölgesine girerek, döllenmeye neden olabilmektedir.Sürtünme yoluyla ilişki esnasında erkek kadının cinsel organın üstüne boşalma eğilimi gösteriyor ise bu risk daha da artmakta şayet partnerinin cinsel organına boşalma yapmıyor ise bu şekilde hamilelik riski söz konusu olamaz. Bununla birlikte unutulmamalıdır ki, sperm hücrelerinin kadının yumurtalığına ulaşması için mutlaka penisin vajinaya girerek boşalması şart değildir.
Eğer vajina ağzına veya vajina etrafına boşalma olur ve iyice yıkanıp temizlenmeden tekrar üst üste aynı şekilde ilişkiye girilirse, spermler içeri girebilir ve gebelik riskini tetikleyebilmektedir. Bu tür ilişkiden dolayı hamile kalıp çocuk aldıran birçok kadın ve kızlar bulunmaktadır. Bu yüzden sürtünme ile gebe kalınır mı sorusu en merak edilen soruların başında gelmektedir dikkatli ve temkinli olmakta yarar vardır.Sürtünme ile ilişkide dikkat edilmesi gerekenler?


Korunma yollarını deneyiniz,sürtünme ilişki
Partnerinizin vajina üzerine boşalma yapmayın,
Üst üste temizlenmeden kesinlikle aynı yöntemle ilişkiye girmeyin,
Cinsel bölge temizliğinizi ilişkiden sonra ihmal etmeyin,
Hamilelik riski az da olsa olduğundan korunmak gerekir,
Şüpheniz varsa erken teşhis için kadın doğumcuya mutlaka başvurun,
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
E

esilam 22

Forum Okuru
Mrb Erkek arkadasımla sürtünme yoluyla ilişki geçirdik. İlişkiden yaklasık bir hafta sonra adet oldum. Ama ikinci adetim henüz olmadı. Acaba hamilemiyim
 
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba , her mens gecikmesi gebelik değildir. Daha önce mensiniz gerçekleşmiş gebelik söz konusu değil.İçinizin rahat etmesi açısından test yapabilirsiniz.
 
A

Asram

Forum Okuru
18 yaşındayım, bakireyim. 4 gün önce erkek arkadaşımla aramızda bir şeyler oldu o gün de adetimin bitmesine 1 gün vardı. Cinsel organı kalçama sürtünürken birden vajinama değdi ve hemen çekti. Üzerinde sadece tükürük vardı. Kendisi bir boşalma ya da zevk suyu gelmediğini söylüyor ama öncesinde 1 kere boşalmış kendi kendine. Ben de korktum ertes 72 içtim 72 saat içerisinde. Hamile miyim acaba adet olmama daha çok var çünkü. İyice takıntı haline getirdim ve paranoyaya bağladım. Yardım edin lütfen
 
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Benzer bir çok soruda belirtiyoruz . Korunmasız her ilişki istenmeyen gebelik açısın dan risktir. Bahsettiğiniz şekilde şüpheli bir birliktelikle gebe kalma olasılığı çok düşük ihtimal fakat imkansız değildir. + Ertesi gün hapları % 100 gebelikten korumaz. Güvenirliği %85-90 dır. Adetinizde gecikme söz konusu olursa tedbiren gebelik testi yapın..
 
H

halesözlük

Yeni Üye
Üye
gerçek ilişki oldupunda bile hamile kalmak iyice zorlaştı artık bu dönemde, sürtünmeyle hamile kalan olursa gerçekten milyonda 1 ihtimali gerçekleştirmiş olur :)
 
M

Meleksizayşe

Forum Okuru
Merhaba erkek arkadaşımla sürtünme yolu ile ilişkiye girdik kendisi condom takıyordu ilk geldikten sonra kondomu çıkardı ve bölgesini temizledi bir müddet sonra condomsuz sürtünme yaptık. Sorum cinsel bölgesini temizledikten sonra ki ilişkide boşalma olmadığı halde hamile kalırmıyım
 
SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Sürtünerekten kasıt girmeden sürtünme bile olsa yine de hamile kalma ihtimali var neden kondomu çıkartıyor ki penis içinde öyle ya da böyle istediği kadar sıkarak çıkarmaya çalışsa bile canlı kalan spermler vardır kaldıki boşalma sonrasında peniste yüzde yüz canlısı vardır bu zevk suyu değil boşalmış yani eğer çok zaman geçmedi ise ertesi gün hapı kullanmanız mantıklı olacaktır. Evet hamile kalma ihtimaliniz var malesef.
 
M

Mügü

Paylaşımcı Melek
gerçekten bu gençleri anlayamıyorum ya nasıl bir zaman ben şok
sonra pişman oluyorlar yazık gençlik nereye gidiyor ya
 
Üst