1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.674
  Beğenilen Mesajlar:
  2.421
  Ödül Puanları:
  113

  Sürtünerek birlikte oldum hamile kalırmıyım?

  Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Genelde bakire veya adet halindeki bayanların tercih ettiği bu tür ilişki türü ile ilgili olarak sizlere gereken cevabı bu yazı ile bilgi vermeye çalışacağız.
  Öncelikle cinsel ilişki tam gerçekleşmeden yani vajina içine penis girmeden dışarıdan temasla ve dışarıya boşalma yönteminde hamile kalma riski çok düşüktür. Penis vajina ile birleşmesede eğer vajina üzerine boşalma söz konusu olursa hamilelik gerçekleşebilir.
  < Konu Resmi..>


  Sürtünme yoluyla ilişki hamileliğe karşı tam korunabilinecek bir yöntem değildir. Ayrıca herpes, genital siğil, tahriş ve cinsel yolla bulaşan başka enfeksiyonlara karşı tam koruma sağlamaz.

  Böyle bir ilişkiniz olduğu durumda adetinizden eğer 1 haftadan fazla gecikme söz konusu ise tedbiren gebelik testi yaptırmakta fayda var.
  Bu konuda ilişki esnasında gerçekleşen durumlarda sizin açınızdan önemlidir. Örneğin bir ziyaretçimiz sevgilisi eline boşaldığı elini sildikten sonra vajinasına dokunduğu ve gebe kalıp kalmadığını merak etmiş. Bu tür durumlarda risk çok düşüktür ancak yinede gebelik oluşabilir.

  Bir başka soruda ise sürtünme yoluyla oluşan gebelik dış gebelik midir diye sorulmuş. Dış gebelik bebeğin oluşması ile alakalıdır. Bu tür ilişki ile dış gebeliğin hiç alakası yoktur.


  Genelde bakire olan ve bu şekilde cinsel ilişkiye giren kızlar tarafından sık sorulan soruların başında yer almaktadır. Bu sorunun yani sürtünme yoluyla hamile kalınır mı? Sorusunun cevabı ‘’EVET’’ dir. Hamilelik erkek üreme hücrelerinin yani spermlerincinsel_ili_ki bir tekinin bile doğru zamanda ve de uygun anda kadın yumurtalama bölgesine girerek, döllenmeye neden olabilmektedir.  Sürtünme yoluyla ilişki esnasında erkek kadının cinsel organın üstüne boşalma eğilimi gösteriyor ise bu risk daha da artmakta şayet partnerinin cinsel organına boşalma yapmıyor ise bu şekilde hamilelik riski söz konusu olamaz. Bununla birlikte unutulmamalıdır ki, sperm hücrelerinin kadının yumurtalığına ulaşması için mutlaka penisin vajinaya girerek boşalması şart değildir.
  Eğer vajina ağzına veya vajina etrafına boşalma olur ve iyice yıkanıp temizlenmeden tekrar üst üste aynı şekilde ilişkiye girilirse, spermler içeri girebilir ve gebelik riskini tetikleyebilmektedir. Bu tür ilişkiden dolayı hamile kalıp çocuk aldıran birçok kadın ve kızlar bulunmaktadır. Bu yüzden sürtünme ile gebe kalınır mı sorusu en merak edilen soruların başında gelmektedir dikkatli ve temkinli olmakta yarar vardır.  Sürtünme ile ilişkide dikkat edilmesi gerekenler?


  Korunma yollarını deneyiniz,sürtünme ilişki
  Partnerinizin vajina üzerine boşalma yapmayın,
  Üst üste temizlenmeden kesinlikle aynı yöntemle ilişkiye girmeyin,
  Cinsel bölge temizliğinizi ilişkiden sonra ihmal etmeyin,
  Hamilelik riski az da olsa olduğundan korunmak gerekir,
  Şüpheniz varsa erken teşhis için kadın doğumcuya mutlaka başvurun,


   
 2. esilam 22

  esilam 22 Forum Okuru

  Mrb Erkek arkadasımla sürtünme yoluyla ilişki geçirdik. İlişkiden yaklasık bir hafta sonra adet oldum. Ama ikinci adetim henüz olmadı. Acaba hamilemiyim
   
 3. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.674
  Beğenilen Mesajlar:
  2.421
  Ödül Puanları:
  113
  Merhaba , her mens gecikmesi gebelik değildir. Daha önce mensiniz gerçekleşmiş gebelik söz konusu değil.İçinizin rahat etmesi açısından test yapabilirsiniz.
   
Sürtünerek birlikte oldum hamile kalırmıyım? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Adetliyken birlikte oldum hamile kalırmıyım?

  Adetliyken birlikte oldum hamile kalırmıyım?

  adetliyken hamile kalınırmı,adetliyken gebe kalınırmı,adetliyken ilişkiye girdim hamilemiyim,adetliyken birliktelik ve gebelik hakkında bilgiler Merhaba. Ben geçen ay eşimle adetimin 4.günü yani son gün korunmasız ilişkiye girdim ve ilişki esnasında boşalma oldu. Adetliyken hamile kalınır mı ? Adet dönemi hamile kalma ihtimalinin en az olduğu dönemdir.Hamilelik için kadında yumurtlama olması...
 2. Adetten hemen sonra birlikte oldum hamile kalırmıyım?

  Adetten hemen sonra birlikte oldum hamile kalırmıyım?

  Adet bitiminde ilişki ile gebelik olabilir mi sorusunun yanıtı ok net ve kesindir. Evet, hamile kalınabilir. Kişinin yumurtalıklarının aktif olarak çalışması demek onun her zaman diliminde hamile olabileceğini göstermektedir. Bazen geç yumurtalama ya da erken yumurtalama dönemlerinde bu gibi hamile kalma durumları yaşanıyor ve örneklere baktığımızda bu oran hiçte az gibi durmuyor. Dolayısı...
 3. Göbeğime boşalma oldu hamile kalırmıyım?

  Göbeğime boşalma oldu hamile kalırmıyım?

  merhaba ,1 ay öncesinde erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla bir birliktelik yaşadım daha öncesinde vajinama hiçbir penis değmemişti.erkek arkadaşım olacak insan vajinamın üst bölgesine göbeğime yakın olan kısma boşaldığını söykedi ama ben belki aşağısına da değmiştir diye ona güvenemedim panik oldum 24 saat geçmeden ella hapı kullandım.2 gün sonra vajinamda ciddi bir kaşınma oldu kaşıdığım için...
 4. sürtünerek ilişki hamile olabilirmiyim?

  sürtünerek ilişki hamile olabilirmiyim?

  Ayın 9unda surtunerek iliski yaşadım tamamen bir birlesme olmamasına rağmen cinsel organların birkac dakika çıplak teması oldu ve zevk suyunun cinsel organıma bulaştığını düşünüyorum adetim 14 nisanda olacaktı ama olmadım hamile olma ihtimalim var mıdır

Sayfayı Paylaş