1. nisan

  nisan Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  5 Ocak 2008
  Mesajlar:
  5.165
  Beğenilen Mesajlar:
  15
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  isvicre

  susadinmi? aciktinmi?

  Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

  Susuzlukla açlığın belirtleri aynıymış.Susadığınızda boş yere yemek yiyebilirsiniz.Aman dikkat!!!RealAge te bu konuda neler yazıyor bir göz atalım.
  İnsanların yemek yemelerinin sebebi tokluk merkezlerinin uyarılar vermesidir.
  Ancak vücudunuzdaki iştah merkezleri, öncelikle karnınızın doyurulmasını değil susuzluğunuzun giderilmesini talep edebilirler. Vücudunuzun aslında neyi talep ettiğini öğrenebilirsiniz.
  Tokluk sizi susatabilir
  Size böyle durumlarda susuzluğun ne olduğunu söyleyelim: Yemeğe karşı sindirim sisteminizin geliştirdiği, acıkmaya benzer hormonal bir kimyasal tepki nedeniyle ortaya çıkar. Vücudunuzun asıl ihtiyacının ne olduğunu anlamak için açlık hissettiğinizde bir veya iki bardak su için. Eğer iştahınız azalırsa ve daha doymuş hissederseniz gerçek ihtiyacınızın ne olduğunu anlamış olursunuz.
  Tokluk uyarısı
  Susuzluk yemeğe karşı verilen kimyasal bir tepki olabilir. Yemek yemeniz kan yoğunluğunuzu arttırır ve vücudunuz onu sulandırma ihtiyacı duyar. Vücudunuzun gıdalara karşı karmaşık hormonal tepkiler vermesini engellemenin en iyi yolu, susuzluğunuzu, hafif içkiler ve alkolde bulunan boş kalorilerle gidermemenizdir. Susama merkeziniz kalorisiz ya da bol kalorili bir gıda alıp almadığınızı belirleyemez.
  alinti
   

Sayfayı Paylaş