Etiketler:
 1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Süsen Çiçeğinin Faydaları

  Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Süsen çiçeği Süsen bitkisi
  Süsenin Faydaları


  Sevgili melekler, bu yazımızda süsen çiçeği bitkisi. öz<ellikleri ve alternatif tıpta ki kullanım alanları ile ilgili olarak sizleri bilgilendireceğiz :)


  < Konu Resmi..>  Süsen ve Faydaları

  Süsen; Nisan ve Haziran ayları arasında çeşitli renklerde ve güzel kokulu çiçekler açan, 30-80 cm. boyunda, çok yıllık soğanlı otsu bir bitkidir. Çiçekleri dalların ucunda başak şeklindedir. Dış kısımları soyulup, kurutulduktan sonra menekşe kökü diye kullanılır. İçeriğinde uçucu yağ, sabit yağ, müsilaj, nişasta, tanen, şeker, iridin ve reçineli maddeler vardır. Yurdumuzda 20 kadar türü vardır.

  Süsenin Faydaları

  •Balgam söktürür.
  •Göğsü yumuşatır.
  •Mide ve bağırsak gazlarını giderir.
  •Kadınlarda görülen beyaz akıntıyı keser.
  •Haricen kullanıldığı takdirde yaraları iyileştirir.
  •Vücutta biriken suyu boşaltır. turkeyarena.com
  •Yüksek dozda kullanıldığı takdirde kusturucudur.
  •Süsen kökü tozu, her iki cins için de güçlü bir afrodizyaktır.
  •Az miktarda kullanıldığı takdirde astım ve bronşitte faydalıdır.


   
Süsen Çiçeğinin Faydaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Süsen

  Süsen

  Bu çiçeği görmek kötü ve hoş olmayan şeylere, insanlar için kötü bir çığır açmaya delalet eder.Vaktinde olmak sarti ile, dikili susen görmek hayir ve çocugu olacagina delalet eder. Koparilmis susen görmek hayir degildir. Bir kadin bir susen dali koparip kocasina verdigini görse, kocasindan bosanir. Akrabasindan birine verdigini gören, onlardan uzak düser. Kirmaniye göre; rüyasinda bir susen...
 2. Süsen Çiçeği

  Süsen Çiçeği

  Rüyada süsen çiçegini görmek kötü ve hosa gitmeyen seylere delalet eder. Çünkü içerisinde kötülük anlamina gelen "Sü kelimesi vardir. Süsen çiçegi kötü bir yol açmaya delalet eder. Bazi tabirciler bir kimse rüyada süsen çiçegini görse veya onu birisine verse o kimsenin kötü bir yol takip etmesine ve bir bidat icad etmesine delalet eder, dediler.
 3. Mor Süsen Çiçeği Resimleri

  Mor Süsen Çiçeği Resimleri

  Mor Süsen Çiçeği Resimleri istiyorum lütfen biri yada birileri duysun sesimide bana Mor Süsen Çiçeği Resimlerini sunsun
 4. Mor Süsen Çiçeği görselleri resimleri

  Mor Süsen Çiçeği görselleri resimleri

  Mor Süsen Çiçeği Resimleri Mor Süsen Resimleri Zerafeti ve can alıcı rengiyle sizlere bu sayfamızda belkide daha önce hiç görmediğiniz ya da görüpte adını bilmediğiniz Mor Süsen çiçeğinin resimlerini sunuyoruz Melek'ler:)
 5. Koni Çiçeğinin Faydaları

  Koni Çiçeğinin Faydaları

  Koni çiçeği nedir Koni Çiçeğinin Sağlığa Faydaları Koni çiçeği faydaları Doğada ki şifalı bitkilerden biri olan koni çiçeği bitkisi , özellikleri ve faydaları hakkında ki bilgiler şöyle melekler :) Koni Çiçeği, dünyanın en önemli şifalı bitkilerinden olup (soğuk algınlığı, grip, enfeksiyon, zayıf bağışıklık sistemi ve kanserden korunma gibi durumlarda); kuru toprak ve ovalar ile seyrek...

Sayfayı Paylaş