1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  Susmak bazen aslında ne çok şey anlatır!...

  Konu, 'Güzel Sözler & Mesajlar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  susmak ile ilgili güzel sözler susmak bazen dilsiz değildir suskunluk çok şey anlatır anlayana suskunluk ile ilgili sözler suskunlukla Susmak bazen çok şey anlatır bazen insan susarken içinde fırtınalar kopar..Bazen insanlar olayların karşısında susma hakkını kullanır oysa o hakkını kullanırken kimbilir bilseler karşındaki insanlar susan ne çok şey anlatır...

  < Konu Resmi..>


  Susmak içine ateş düşmüş bir mavi deniz gibi.

  Susmak üzerine puslu bulutlar çökmüş başı karlı dağ gibi.


  Susmak rengini kızıl havaların çaldığı çöl akşamları gibi.
  Susmak, bir türkünün en hareketli yerinde deli bir rüzgar gibi.

  Susmak yalnızlığın ortasında siyah gelinlik giymiş ölüm gibi.

  Susmak, bir gurbet Treninin arka vagonunda küsmek gibi.

  Susmak nedir sorusunun cevabını konuşmamak olarak algılamak en büyük yanlışlıktır. Bu yanılgıyı en güzel ispatını lal (dilsiz,konuşamayan) olanlar verir. Onların kelimelere hükmedememesi onların suskun olduğunu göstermez. Onlarda tüm konuşan insanlar gibi düşünür, anlatır ve belki çoğumuzun söyleyemediğini fısıldarlar bize. ama onların kelimelere hükmedememesi, konuşmanın kelimelerle olmadığının en büyük göstergesidir.
  Nedir o halde susmak?


  Belki üç noktanın yan yana dizilişi ile başlayan (...) ve yine üç noktanın yan yana dizilişi ile biten sihirli bir cümledir (...)

  Susmak;konuşmaktır aslında anlayana, harfsiz, kelimesiz, cümlesiz. Anlayan susmanın ifade ettiği tüm manayı okur suskunluğun derin yüzünde.
  Susmak;birilerini anladığı yada anlamak istediği gibi kabullenmek hiç değildir. Güce hükmedenlerin suskun çoğunluğun her şeyi kabullendiklerini "suskunlukla" algılamaları yanılgının en tebessümlü halidir. Güler geçerim bu denli yanılgı düşlerine.
  Susmak bazen içinde çığlıkların boğulduğu yosun tutmuş deniz gibidir. Bazen güneşleri meçhul limanlara çekilmiş gökyüzü gibi. Bazen arkana bakmadan her şeyi oluruna bırakıp çekip gitmektir rotası çizilmemiş yollarda.
  Susmak bazen yarına postalanmış umut mektubu olur, postaya verilmemiş. İçine soluk güller konulmuş, aşk şiirleri yazılmış, biraz kırılmış biraz alınmış birazda uçları yakılmış bir mektup. Utangaç bakışları, kızaran yüzler umut mektubunun her satırında kendini ifade edecek bir kelime bulmuştur işte.
  Bazen en candan konuşurken bile susar insan. Bütün kelimeler, harfler, lâkırdılar odadaki boşluğu doldurmak içindir. Hani öylesine denize atılmış bir olta gibi, boşluğa bırakılır cümleler.
  Susmak konuşmaktan daha zordur aslında. Konuşurken istediğin cümleyi kurar istediğin yerde durup soluklanırsın, istediğinde bağırır istediğinde kızar, istediğinde gülersin, ya susarken... Ya susarken bütün çığlıkların, hıçkırıkların, yalvarışların, isyanların düğümlenir kalır bir yerde. Kıyısını aşındıran deniz gibi aşındırır yüreğinin en sert duvarlarını. En umulmadık yerlerde çeker yataklara karahummalı sevda hastalığı gibi.
  Susmak çekilmektir içindeki bir koyun yalnızlığına. Konuşmanın gölgesinde palazlanır suskunluğun aşk ateşi.
  Susmak sesiz bir çoğunluğun konuşan azınlığa karşı isyanı, başkaldırısıdır anlayana.
  Susmak direnmektir aslında kelimelerin anlamsızlığına, duyguları karşılayamayışlarına, mananın bitişine darılmaktır kendi çapında.

  Susmak bir deniz gibi

  Susmak bir dağ gibi

  Susmak bir çöl gibi

  Senin gözlerinde

  ve konuşmak

  Senin gözlerinde

  Susarak...

  Hasan Mahir   
  karakuzu bunu beğendi.
 2. berennaz

  berennaz Forum Okuru

  Susmak konuşmaktan daha zordur aslında. Konuşurken istediğin cümleyi kurar istediğin yerde durup soluklanırsın, istediğinde bağırır istediğinde kızar, istediğinde gülersin, ya susarken... onu hiç sormayın işte
   
 3. juju

  juju Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  30 Nisan 2009
  Mesajlar:
  4.692
  Beğenilen Mesajlar:
  213
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul
  bazen susmak en güzel cevaptır aslında
   
 4. ...

  ... Forum Okuru

  Her susan konuşmaktan aciz değildir... susmak anlayana cevaptır aslında...
   
  karakuzu bunu beğendi.
 5. ...

  ... Forum Okuru

  Dilsiz değildir suskunluk,çok şey anlatır anlayana...Kelimelerin anlatamadıklarını haykırır aslında...Bir kaçış değildir suskunluk,bir bakıştan çok daha fazlasıdır...Sessiz çığlıkların bir adım ötesidir..Hayata olan öfken,insanlara olan kırgınlığın,ve daha nicesi saklıdır içinde sukunetin.Rest çekmenin ''asil' halidir anlayana...!!
   
Susmak bazen aslında ne çok şey anlatır!... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Resimlerdeki Şarkılar Bazen Çok Şey Anlatır

  Resimlerdeki Şarkılar Bazen Çok Şey Anlatır

  Resimli şarkı sözleri, en güzel ve anlamlı şarkıların resimli bir şekil de sözlerini sizler için paylaşıyoruz. Siz de beğendiğiniz resimli şarkı sözlerini profilleriniz de paylaşabilirsiniz.
 2. bazen birtek resim çok şey anlatır ...

  bazen birtek resim çok şey anlatır ...

  bazen birtek resim çok şey anlatır acaba gerçektende telefonumuza ve bilgisayarımıza ve televizyonumuza verdiğimiz değeri bize gerçekten lazım olan değerlerimize verebiliyormuyuz kendimizi sorguladıkmı hiç mesala sadece türbanı yüzünden okuyamıyan kardeşlerimizi ne kadar destekledik sadece üzülmek yeterlimi yoksa onlar için somut şeyler yaptıkmı yoksa internet varken bu gibi önemsiz...
 3. :::Bir çok şey istemiyorum aslında:::

  :::Bir çok şey istemiyorum aslında:::

  ruhum uzaklarda salınıyor.. bıseylerın pesınde kosmakla gecıyor sankı hayatım.. huzursuzlugum hırcınlıgım aslında kendımı anlatamamamdan dan.. hayatıma sureklı bırılerı gelıp gelıyor kımılerı gelerek kımılerıde gıdısıyle baştan yakıyor canımı.. ama ben hırcbır soluga karıstırmıyorum solugumu.. huzne yer vermemeye calısıyorum saatlerımın ıcınde.. ama ya ben daha buyumemıssem? ya hala sana...
 4. kadınların gözleri cok şey anlatır aslında

  kadınların gözleri cok şey anlatır aslında

  kadınların gözleri kadının gözleri kadın GÖZLER Suriye'nin kadın Devlet Bakanı Bouthaina'dan: Son zamanlarda duyduğum en doğru söz bu... "Kadınları türban değil, gözündeki ifade korur. " Alt tarafı bir çift organla bu kadar çok iş başarıldığı görülmemiştir. Yeryüzündeki bütün canlıların gözleri sadece, bakıp görmeye yaradığı halde kadın kısmı, neredeyse bir tek...

Sayfayı Paylaş