Susuzluğa En Dayanıklı Hayvanlar...

T

TİTAN

Forum Okuru
Susuzluğa En Dayanıklı Hayvanlar...
susuzluğa en dayanıklı hayvanlar, hangileridir, nelerdir, özellikleri, isimleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz

https://www.meleklermekani.com/imagehosting/col faresi-2e4.jpg

Sevgili melekler,
Su hayat kaynağıdır.Vazgeçilmez bir ihtiyaçtır.İnsanlar susuzluğa ancak bir kaç gün dayanabilirken bazı hayvanlar bu konuda oldukça şanslıdırlar.

Dünya üzerinde uzun süre susuzluğa dayanabilen onlarca havyanı saymak mümkündür. Fakat sizler için en önemli ve dikkat çeken hayvan ve canlıları bir araya getirdik. İlk olarak akrepler dünya üzerinde susuzluğa en çok dayanabilen hayvanların başında gelmektedir. Bu hayvanlar yaklaşık 6 ay boyunca su tüketmeden yaşamlarını rahatlıkle sürdürebilmektedir.Çöl faresi ismi ile anılan hayvanlar ise neredeyse yaşadığı dönemde hiç su tüketmemektedirler. Yedikleri besinlerdeki çok az su ile yaşamlarını sürdüren bu hayvanların uzun süre su olmadan yaşamalarını ise oldukça kolaydır. Bir diğer çöl hayvanı olan deve ise vücudunun büyüklüğüne rağmen yaklaşık 1 ay boyunca su içmeden yaşamın sürdürebilir. Vücudunda bulunan yağlardaki su ile yaşamını sürdüren bu hayvanlar bir çok defa suyu vücutlarının bazı yerlerinde depolayabilmektedir.

İnsanların susuzluğa dayanabilmek süreleri ise 2 hafta yani 14 gündür. Bu dönem içinde sürekli olarak enerji eksikliği hisseden insan son günlere doğru yaşamsal faaliyetlerinin bir çoğunu durdurmuş olmaktadır. Bu durum sonucunda kili ölüme doğru yavaş yavaş yaklaşır.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst