gebe
 1. ahueda

  ahueda Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  23 Eylül 2011
  Mesajlar:
  333
  Beğenilen Mesajlar:
  74
  Ödül Puanları:
  28

  Süt boyu uzatiyor!

  Konu, 'Sağlık İçin Bilgiler' kısmında ahueda tarafından paylaşıldı.

  en iyi boy uzatici süt boy uzatiyor bol süt boy uzatiyor. Sevgili melekler süt icen cocuklar daha uzun oluyor buyüzden cocuklarimiza hergün süt icirelim. Günde 2,5 su bardağı ve daha fazla süt tüketen çocukların, daha az tüketenlere göre, 3 yıl sonunda 2-3 santimetre daha uzun olduğu bildirildi.
  [​IMG]

  Sütün sağlıklı beslenmenin en önemli unsurlarından biri olduğunu belirten uzmanlar, çocukların günde 2 bardak süt içerek günlükvitamin ve mineral gereksinimlerinin büyük bir kısmını karşılayabildiklerini söyledi.

  Osteoporoz da içinde olmak üzere birçok hastalığın önlenebilmesi için hayatın her döneminde süt içmenin önemine değinen uzmanlar, “Çocukluk ve ergenlikte süt içmek büyüme gelişmeye katkı sağlar, diş ve kemikleri güçlendirir, enerji ihtiyacını karşılamaya yardımcı olur. Sütün içerisindeki yağ bileşenleri küçük yaş grubu çocukların zekâ ve entelektüel kapasitelerinin artmasına katkı sağlar. Günde 2,5 su bardağı ve daha fazla süt tüketen çocukların, daha az tüketenlere göre, 3 yıl sonunda 2-3 santimetre daha uzun oluyorlar” diye konuştu.

  Süt içmenin önemi kadar sağlıklı süt tüketmenin de önemli olduğunu ifade eden uzmanlar, “Süt çok sağlıklı bir gıda olmasına karşın uygun koşullarda saklanmadığı zaman mikroorganizmaların üremesi içi açık bir ortam haline geliyor. Uluslararası standartlarda 1 mililitre sütte kabul edilebilir bakteri miktarı 500 iken, açık süt örneklerinde bu sayının 100 bine kadar yükselebiliyor. Yine açıkta satılan sütlere yüksek oranda nişasta ve su karıştırılabiliyor” diye konuştu.

  Sokaktan alınan sütü mikroplardan arındırmak için 90-95 derecede 10-15 dakika kaynatmanın mikropların tamamını öldürmeyebileceğini anımsatan uzmanlar, “Ayrıca süt kaynatılınca içindeki besin değerleri önemli oranda kayboluyor ve bir özelliği olmayan beyaz bir sıvı haline geliyor” dedi.

   
  elvin berfin bunu beğendi.
Süt boyu uzatiyor! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. boya seçimi

  boya seçimi

  duvar boya renkleri duvar boyası renkleri oda boyaları boyası renk çeşitleri oda boya seçimi Boya seçimi Boya duvarları ve tavanları güzelleştirir ve uygunsuz inşa edilmiş odaları bile deðiştirebilir; koyu , sıcak bir duvar boyası büyük bir odayı rahat ve sıcak bir oda gibi gösterir. Tavana koyu bir tonda boya uygularsanız uzun koridorlar kısalır. Buna karşılık açık pastel renkler, küçük...
 2. boya fırçaları

  boya fırçaları

  Boya fırçaları sertleşmiş ise: Kaynamış sirkeli suda bekletin yumuşadığını göreceksiniz.
 3. Sütun

  Sütun

  Mermer sütun faydalı mala, hayırlı kazanca ve şerefli kadına, Renkli mermer sütun kişinin hayat tarzına, Kaba ve hantal taş sütun düşük ahlaklı insana, Beyaz sütun temiz ahlaklı kadına, İnce ve zarif sütunlar gözyaşına delalet eder. ( Ayrıca Baakınız; Direk.)
 4. Süt

  Süt

  rüyada kediye süt vermek rüyada bardakta görmek bir bardak görmek kediye su vermek anne sütü İslam fıtratına ve bu yaratılışa uygun davranmaya, zahmetsizce kazanılan dünyalığa; Erkek yahut kadının memesinde süt olduğunu görmesi mal biriktirmeye; iki memeden de süt akması talihin açılmasına, İnsan sütü bazen hapse, emen ve emziren için sıkıntıyaa; Bir kadını emmek mal ve kazanca; hastanın bir...
 5. niaşnlımın boyu

  niaşnlımın boyu

  arkadaşlar belki saçma gelebilir size ama sorunumu anlatayım akıl verin bana. kendisiyle üniversitde tanıştım ve 4 yıl aynı sınıftaydık. herşey yolunda gitti ve nişanlandık. akrabalar falan ilk defa gördü o gün ve herkes boyu kısa falan demeye başladı. aslında aynı boydayız. eskiden bunu önemsemezdim ama evlilik gelip çatınca insanın aklına gelmeyen kalmıyor. ilerde çocuklarımız olunca...

Sayfayı Paylaş