1. _BaLıM_

_BaLıM_ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Sütlü pirinç çorbası

Konu, '* Bebeklere Özel Menü' kısmında _BaLıM_ tarafından paylaşıldı.

sutlu pirinc corbasi sütlü pirinç çorbası bebeklere pirinç çorbası sütlü tarifi sutlu ac çok lezzetli bir tarif .......

Malzemeler

1 kahve fincanı pirinç
    4 su bardağı su
    1 su bardağı süt
    1 çorba kaşığı un

1 çorba kaşığı tereyağ 1 adet limon suyu
    1 adet yumurta sarısı
    nane,kırmızıbulbiber(isteğe bağlı)
    maydonoz

HAZIRLANIŞI

Pirinci ayıklayıp yıkayın 4 su bardağı su ile tencereye koyun .Pirinçler yumşayıncaya kadar pişirin .Unu ,sütü,yumurta sarsını ,limon suyunu çatalla çırpın.Çobanın suyundan bir kepçe alın.Sütlü karışıma ilave edin.Yavaş yavaş tencereye ekleyin 5 dk daha pişirip ateşten alın .1 çorba kaşığı tereyağ ile kırmızıbiberi tavada haşlayın.Çorbanın üzerinde gezdirip nane ve maydonoz ilave ederek servis yapın

Sütlü pirinç çorbası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. PİrİnÇ-mercİmek ÇorbasI

PİrİnÇ-mercİmek ÇorbasI

İçindekiler 1/2 yemek kaşığı kırmızı mercimek 1/2 yemek kaşığı pirinç 1, 1/4 su bardağı su 1 çay kaşığı sıvı yağ YapılışıMercimek, pirinç ayıklanır, yıkanır ve kaynamakta olan suya salınır. Yumuşayıncaya kadar pişirilir, yağ eklenir. Çorba, pirinç yerine bulgur konarak da yapılabilir.
  2. Sütlü Bulgur Çorbası nasıl yapılıyor

Sütlü Bulgur Çorbası nasıl yapılıyor

Sütlü Bulgur Çorbası yapmıştı kayınvalidem bende çekindim tarifini isteyemedim acaba Sütlü Bulgur Çorbası nasıl yapılıyor içinizde tarifini yapılışını bilen var mı?
  3. sütlü kereviz çorbası tarifi istiyorum

sütlü kereviz çorbası tarifi istiyorum

Çocuklara kereviz yediremiyorum bir türlü, ben de çorbasını yapmak istiyorum ama net bir tarif yok elimde, sitenizde bulunur mu ?
  4. KOLAY PİRİNÇ ÇORBASI

KOLAY PİRİNÇ ÇORBASI

1/2 kup dilimlenmiş kereviz 3 kaşık margarin 6 kaşık Amerikan Pirinci 2 bardak et suyu Kıyılmış Maydonoz Hazırlanışı Kerevizi tereyağı ya da margarinle soteleyin. Kereviz yumuşayana kadar kısık ateşte pişirin. Pirinci ve et suyunu ilave edin. Kapağını kapatın ve pirinç yumuşayana kadar pişirmeye devam edin. Geri kalan 1 bardak et suyunu ilave edin ve kaynayana kadar ısıtın. Ateşten alın. 3...
  5. MANTARLI VE PIRASALI PİRİNÇ ÇORBASI

MANTARLI VE PIRASALI PİRİNÇ ÇORBASI

MALZEMELER 1 sap pırasa 1 tatlı kaşığı zeytinyağı 4 diş sarımsak, ezilmiş 1 havuç, soyulmuş, dikine ikiye kesilmiş ve dilimlenmiş 8-10 bardak et suyu 2 çay kaşığı kuru kekik veya 2 çorba kaşığı taze kekik 3/4 bardak Amerikan pirinci 1 ½ bardak dilimlenmiş mantar HAZIRLANIŞI Pırasaların köklerini kesin ve atın. Pırasaları uzunlamasına ikiye bölün ve ince ince doğrayın. Pırasa...

Sayfayı Paylaş