1. ESDE

  ESDE Hamiş Melek

  Kayıt:
  9 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  710
  Beğenilen Mesajlar:
  204
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  FRANSA

  Sütten Çıkma Ak Kaşıklar..

  Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında ESDE tarafından paylaşıldı.

  sut, kasik, ak kasik, koloni, dedikodu konularini incelemektesiniz

  Sevgili Melekler,

  Onlar genellikle koloni halinde dolaşırlar. Kainatta sadece iki tür kaşık olduğundan emindirler... kendi kolonilerine mensup kaşıklar ve dışarıdakiler.....Koloni mensubu kaşıkların, hiçbir konuda hiçbir yanlış yapmayacağına inanırlar..


  < Konu Resmi..>  Yanlış olan hep “dışarıdaki” dir.Onlar hep iyilik yaparlar,hep korur kollarlar ama dışarıdakiler nankör olduğu için değerini bilmezler..

  Sütten çıkma ak kaşıklar, ailenizin bir kolu ,mesela kardeşlerinizin karıları ya da bir takım akrabalarınız, hayatınıza tesadüfen bir süreliğine soktuğunuz bir grup kaşık,işyerinizdeki bir topluluk , mahallenizdeki komşularınız ,yani hayatınızdaki çeşitli kaşıklar, olabilirler..

  Onlar kim olurlarsa olsunlar kendi komün hayatlarını sürdürürler..Eğer daha önce böyle bir komünden haberiniz yoksa, tesadüfen aralarına karıştığınızda ,bu bir nevi müritlik durumu sizin hayatınızı içten içe kemirir durur..

  Büyük dostluk gösterileri , yakınlıklar,sen bizim kızımızsın,arkadaşımsın,komşumsun ( hangi vesileyle hayatınızda bulunuyorlarsa artık..) gösterileri içinde aslında “ öyle olmadığınızın” farkına varana kadar sizinle bir güzel eğlenirler ..

  Birbirlerinin her türlü sakatlığını yamukluğunu bilir ama bilmezden gelirler..Hepsi birbirinin her türlü yamuğunu bildiği için ,biraraya geldiklerindekendi içlerindenherhangibirisinin aralarında olmaması durumunda “olmayan kaşık buluşmanın konusu “ olmaya mahkumdur.

  Ama sanmayın ki birbirlerini gammazlarlar ve o dedikodusu yapılan kaşığın asla bundan haberi olmaz..Olsa da yokmuş gibi davranır ve en fazla o topluluğun içindeki kendine en yakın bulduğu başka bir kaşıkla bu olayı paylaşır.

  ”En yakın kaşık “ sanki kendisi de o gurubun içinde aynı şeyleri konuşmamış gibi diğer kaşıkları kötüler...eğer bu kaşıkların yakınlıklarına inanmışsanız görmezden gelir aralarında güzel günler geçirirsiniz..

  Onların istediği gibi davrandığınız sürece sizden iyisi yoktur..Zaten siz aralarında olmadığınızda kaşıklar bu sefer sizi konuşur ama ( hiçbirisi sizin en yakın kaşığınız olmadığı için) siz bunu bilseniz ya da duysanız da asla bu olanları biriyle konuşamazsınız..

  Bu nedenle hep birbirlerine inanırlar,siz hiçbirşeyi anlatamaz,ispatlayamaz ya da itiraz edemezsiniz....rahat bir insansanız “amaaaannn boşver... ne düşünürlerse düşünsünler “ dersiniz...

  Birgün canınıza tak eder,öncelikle “sapını durup durup gözünüze sokan kaşıkla” selamı sabahı kesersiniz..Diğer kaşıklar için gün doğmuştur..O kaşıkla her görüşmelerinde sizi konuşurlar..Üstü kapalı ya da açık açık sizden aldıkları haberleri ona,ondan aldıklarını size getirirler...

  Olaylar , hayatın akışı size tek tek bütün kaşıkların sizinle ilgili yorumlarını getirir...Sessizce beklersiniz....Hayatınızdaki değişiklikleri dışarıdan izler ve kendilerine hayatınızdan oluşan yeni muhabbet konuları çıkarırlar,susarsınız...

  Sonunda zaman içinde sabrınız tükendikçe tek tek bütün kaşıkları kırarsınız...

  Kaşıklar yine toplanırlar..Sizden konuşurlar..Hepsi birbirine şöyle der..”Boşver yaaa.. O zaten dengesizin tekiydi ..Biliyorsun diğer kaşığa da aynı şeyi yapmıştı zamanında...”

  Aynı nedenle olmadığını bilmesine rağmen bu yorum hepsinin işine gelir ve “Haklısın” der diğer kaşık “ ama insanın gücüne gidiyor ,yakışıyor mu yani bu yaptığı ona..”

  Sütten çıkma ak kaşıklar bir kez daha birbirlerinin kıymetini anlayıp daha sıkı kenetlenirler...

  Onları tanırsınız.Genellikle koloni halinde dolaşırlar.Ne kendileri,ne koloninin diğer kaşıkları hiçbir konuda,hiçbir yanlış davranış içinde değillerdir.Yanlış olan hep “siz” sinizdir.Onlar size hep iyilik yaparlar,hep korur kollarlar ama siz nankör olduğunuz için değerini bilmezsiniz..

  Bakın bakalım etrafınızda kaç tane sütten çıkma ak kaşık kolonisi var..??
  kaynak: İnci İlhan   
Sütten Çıkma Ak Kaşıklar.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. AĞIZ SÜTÜ ( Kolostrum ) nedir? nasıl oluşur faydalımıdır?

  AĞIZ SÜTÜ ( Kolostrum ) nedir? nasıl oluşur faydalımıdır?

  kolostrum nedir kolostrum ağız sütü nedir klostrum agiz sütü Memede ilk yapılan koyu kıvamlı ve sarımsı renkte süte kolostrum denir. Doğumdan sonra ilk üç gün salgılanır. Bazen gebelik sırasında da göğüslerden salgılanır. Bazı yörelerde bu süt bebeklere verilmemektedir. Bu kesinlikle yanlış bir uygulamadır. Kolosturum bebekler...
 2. Kolostrum(ağız sütü)

  Kolostrum(ağız sütü)

  inek ağız sütü nasıl pişirilir ağız sütü nasıl pişirilir ağuz ağuz KOLOSTRUM(AĞIZ SÜTÜ) Memede ilk yapılan koyu kıvamlı ve sarımsı renkte süte kolostrum denir. Doğumdan sonra ilk üç gün salgılanır. Bazen gebelik sırasında da göğüslerden salgılanır. Bazı yörelerde bu süt bebeklere verilmemektedir. Bu kesinlikle yanlış bir uygulamadır. Kolosturum bebekler için çok yararlıdır. -Bebeği sık...
 3. Süt Çürüğü Gibi Vajinal Akıntı

  Süt Çürüğü Gibi Vajinal Akıntı

  vajinal akıntı nedir,vajinal akıntının süt çürüğü gibi olması gebelik belirtisimi,vajinal akıntının süt çürüğü gibi olması hastalık belirtisimi,vajinal akıntının süt çürüğü gibi olması enfeksiyon belirtisimi,vajinal akıntılar ve tedavisi hakkında bilgiler Vajinal mantar, kadınların yüzde 75’inin hayatının bir döneminde mutlaka kâbusu olmuştur. Tedavi olmazsa hastalık kalıcı olur. Eski...
 4. SÜT YADA SÜT KESİĞİ GİBİ KAŞINTILI AKINTI

  SÜT YADA SÜT KESİĞİ GİBİ KAŞINTILI AKINTI

  Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
 5. Annemizin Ak Sütü Gibi Helal mi?

  Annemizin Ak Sütü Gibi Helal mi?

  MAMALARDAKİ TEHLİKE !!! Yeni Doğan Bebeklerin Beslenmesi “-Emzirmeyi tamamlamak isteyenler için- anneler çocuklarını iki tam yıl emzirirler. ...” (Bakara,233) “Annesi, onu her gün biraz daha güçsüz düşerek karnında taşımıştır. Onun sütten kesilmesi de iki yıl içinde olur...” (Lokman,14) “Biz, insana anne babasına iyi davranmayı emrettik. Annesi onu ne zahmetle karnında taşıdı ve ne zahmetle...

Sayfayı Paylaş