1. LaViNYaM

  LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

  Kayıt:
  23 Kasım 2010
  Mesajlar:
  6.356
  Beğenilen Mesajlar:
  824
  Ödül Puanları:
  113
  Şehir:
  Antalya

  Suya Sabuna Çok Dokunan Eller Çabuk Yıpranıyor....

  Konu, 'El ve Ayak Bakımı' kısmında LaViNYaM tarafından paylaşıldı.

  El Bakımı Su Sabun Elleri Yıpratır mı


  Biz kadınlar ellerimiz suyun içinden çıkmaz ister istemez doğamızda var heralde su ve deterjan her an hayatımızda...Ama su sabun içinde çok kalan el çabuk yıpranıyor hanımla haberiniz olsun..Ya bir eldiven kullanın Ya da çok deterjan sabuna maruz bırakmayınız ellerinizi...Ve ellerinizi nemlendirmeniz için ...

  [​IMG]


  Suya ve sabuna çok fazla dokunan eller yıpranıyor!


  Özel Çamlıca Medicana Hastanesi Cilt Uzmanı Dr. Vefa Gönenç, kadınları temizlik yapma konusunda aşırıya kaçmamaları için uyardı. Gönenç, su ve temizleyicilerle gereğinden fazla haşır neşir olmanın cildi yıprattığını açıkladı:

  Cildimiz hava şartlarından nasıl etkilenir?

  Ciltte oluşan en büyük sorun kuruluktur. Kuruluk nedeniyle deri dolaşımının bozulması hücre ölümünü hızlandırır ve cildin koruyucu tabakaları hasar görmeye başlar. Biz her mevsimi yaşayan bir ülkeyiz. Kış ayları pek çok bölgemizde sert geçer. Birçok insanın cildi, bu sertlikten olumsuz etkilenir.

  NEMLENDİRİCİ KULLANIN

  Cildimizi korumak için neler yapabiliriz?

  Derinin üzerini örten koruyucu bir tabaka vardır. Soğuk havalarda bu tabaka hassaslaşır. Bu tabakanın kaybına sebep olan gereksiz yere el yıkama, bol şampuanla sık duş alma, çıplak elle direk temizleyicilerle temas ederek temizlik yapma, bulaşık yıkama gibi faaliyetler sınırlandırılmalıdır. Hijyenik olmak adına insanlar kendi bedenlerine zarar verecek alışkanlıklar geliştiriyor. Ciltteki hassasiyetin giderilmesi için sürekli nemlendirici ve yağlandırıcı kremler kullanılmalı. Ayrıca sık duş alma alışkanlığına sahip insanların banyo yağı kullanmaları da, görecekleri hasarı azaltacaktır.


  Sık sık el yıkamak hata mı?


  Temiz olmak adına insanın kendi doğal yapısını bozması doğru değil. Özellikle kış aylarında bu bozulma daha da artar. İnsanların elleri kurur, çatlaklar oluşur, kaşıntılar başlar, egzama gelişir. Hatta çatlaklar çok artarsa, enfeksiyonlara bile yol açabilir.

  Ciltte kuruluk dışında ne tip rahatsızlıklar görülebilir?

  Ciltte oluşan çatlaklar nedeniyle egzama ile birlikte enfeksiyon riski de artar. Suyla çok fazla temas halinde olan insanlarda bakterilere ve mantarlara bağlı enfeksiyonlar da sık görülür.

  Suyun tek başına cilt üzerinde zararlı bir etkisi var mı?

  Su tek başına çok sık kullanıldığında, doğal bariyeri bozma özelliğine sahiptir. Ama kullanılan temizleyicilerle bu daha da artar. Cilt gittikçe yıpranır.

  Nemlendirici kullanmak ne kadar işe yarıyor?


  Sürekli nemlendirici kullanmak gerekiyor. Ayrıca banyo yağını veya başka güçlü yağlandırıcıları da öneriyorum. Kadınların ellerini suyla fazla temas ettirmemeleri lazım. Saatlerce temizlik yapıp ellerini yıpratmasınlar ve bol bol nemlendirici kullansınlar
   
Suya Sabuna Çok Dokunan Eller Çabuk Yıpranıyor.... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Suya ve sabuna çok fazla dokunan eller yıpranıyor

  Suya ve sabuna çok fazla dokunan eller yıpranıyor

  Cilt Uzmanı Dr. Vefa Gönenç, kadınları temizlik yapma konusunda aşırıya kaçmamaları için uyardı. Gönenç, su ve temizleyicilerle gereğinden fazla haşır neşir olmanın cildi yıprattığını açıkladı: Cildimiz hava şartlarından nasıl etkilenir? Ciltte oluşan en büyük sorun kuruluktur. Kuruluk nedeniyle deri dolaşımının bozulması hücre ölümünü hızlandırır ve cildin koruyucu tabakaları hasar...
 2. Ucuz oto için elinizi çabuk tutun

  Ucuz oto için elinizi çabuk tutun

  ÖTV indirimini fırsata çeviren tüketiciler otomobil satın almaya koşarken, uzmanlar uyarıyor. Otomotiv Yetkili Sanayicileri Derneği (OYDER) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Alaattin Yüksel, ÖTV indirimi uygulamasının özellikle binek otomobil satışlarını olumlu etkileyeceğini ve stokların eritilmesinde büyük yarar sağlayacağını söyledi. Bu dönemin tüketici açısından tam otomobil alım zamanı...
 3. çabuk elde edilen biri misiniz?

  çabuk elde edilen biri misiniz?

  Sevgili melekler, İnsanlar size çok yakın mı yoksa çok uzak mı davranırlar? Yanınıza gelip kolayca arkadaş olabilirler mi? İnsanlara ne kadar yakın olduğunuzu test edin, öğrenin Kolay Elde Edilir Biri misiniz? burdan teste buyurun kızlar :dil:
 4. Sıcak suda yıkanmış tabaklar neden daha çabuk kurur

  Sıcak suda yıkanmış tabaklar neden daha çabuk kurur

  Sıcak suda yıkanmış tabak neden daha çabuk kurur, nedeni nedir, nasıl gerçekleşir, resimleri hakkında detaylı bilgi alalım. Aslında artık günümüzde bulaşık makinesi devri başladığı için zaten çoğu kez kurulamaya gerek kalmıyor. Ama bulaşıkları elde yıkayan hanımlar için pratik bir bilgi melekler :) Tabakların kurutucuda kaldığını düşünelim. Tabağı bir bezle sildiğimiz zaman suyun...
 5. Sabundan Meyveler Çok Dekoratifler

  Sabundan Meyveler Çok Dekoratifler

  Sabundan meyve sepeti Sabundan yapılan meyveler Hem dekoratif duran hemde mis gibi koku yayan dekorasyon ürünlerini çok seviyorum. Kokulu mumlar, lavantalı ürünler gibi. Bu dekoratif meyve sabunları da hem hoş bir görüntüye sahip hemde hoş kokuları ile ortama taze koku veriyorlar.

Sayfayı Paylaş