Tablo asacaksanız önce okuyun

tesadüf

tesadüf

Yeni Üye
Üye
Tablo asacaksanız önce okuyun
Tablo asma önerileri
Dekorasyon önerileri


Modern duvarlar ayratmak için, duvar kağıtları kullanabilir ya da duvarlarınızı tablolar ile zenginleştirebilirsiniz. Ama duvarlarınıza tablo asmadan bilmeniz gerekenler var. Her işin lduğu gibi dekorasyonunda bir tekniği var. Buyrun tablo asmanın yöntemleri;

1-6a.jpg


Benzer tabloları 1 arada sergileyin

Bu tip 1 düzenlemede simetri kurmak anahtar yöntemdir. Kalabalık ve karmaşık 1 görüntüyü engellemek istiyorsanız eşdeğer tarz ve boyutlardaki veya eşdeğer ressama ait tabloları 1 araya getirin ve yatay veya dikey asın.

Tablo asmak sebebiyle rayınız varsa muntazam 1 düzenleme sebebiyle zincir veya kalın 1 kurdele kullanabilirsiniz. Duvarın rengi de kritik. Duvarda, tablolara ışığı en iyi yansıtacak renkleri tercih edin. Pastel tonlar, fotoğraf ve fotoğrafları ortaya çıkarmak sebebiyle idealdir.

Tablo sergilemenin püf noktaları

Duvarınız yeterince geniş değilse asacağınız tabloların sayısının altı veya sekizi geçmemesine dikkat edin.

Tablolara denk miktarda ışık verebilmek sebebiyle spot veya tavandan aydınlatma kullanın. Özel günlerde kullanmak üzere abajur veya masa lambalarını yakınınızda bulundurabilirsiniz.

Tablolarınızı simetrik uyguladığınızda mobilya ve aksesuarlarınızı da eşdeğer 1 biçimde düzenleyebilirsiniz.

Zincire alternatif

Kurdele, kalın ip, sicim gibi malzemeler mekana ayrı 1 şıklık ve hava katacaktır. Zincire astığınız tabloları kurdele ve renkli ip gibi dekoratif malzemelerle süsleyebilirsiniz.

Siyah-beyaz fotoğrafları yan yana kullanın

Fotoğraflarınızı sergilerken resimlerinizi asmak sebebiyle kullandığınız yöntemi denemekten kaçının. eşdeğer boyutlarda ve renklerde olanları gruplayın, simetrik 1 düzen oluşturmaya çalışın. Fotoğraflarınızı asarken çivi kullanmanız yalın ve düzenli 1 görünüm yaratmada etken olacaktır.

İç mekanlarda şıklık yaratmak sebebiyle böylesi 1 düzenleme son aşama etkilidir. buna ilave olarak fotoğraflardaki siyah-beyaz kontrast paralelliğini ak duvara kara çerçeveler asarak yakalayabilir, zıtlık içinde 1 düzen yaratabilirsiniz.

Fotoğraflarınızı sergilemenin püf noktaları

Fotoğraflarınızı asarken zincir, sicim, kurdele gibi dekoratif malzemeler kullanmamaya itina gösterin. Çünkü 1 fotoğrafa baktığınızda yalnızca görsel objeye odaklanmak istersiniz.

Aynı ölçülerdeki çerçeveleri asarken norm aleti kullanmaya, boşluk ve uzaklık ayarlarının kusursuz olmasına dikkat edin. eşdeğer ölçülerdeki çerçeveleri asarken en küçük 1 yanılgı kendini hemen belli edecektir.

Çerçeve içinde eşdeğer tonlar kullanarak bütünselliği arttırabilirsiniz.

Büyük tabloları asmak

Oturma odanıza asacağınız 1 tablo çok güzel 1 odak noktası haline gelebilir, eşdeğer zamanda mekanın geri kalan bölümünün dekorasyonunda size ilham kaynağı oluşturabilir. Büyük tabloları asarken dikkat edilmesi gereken ilk şey; tablonun etrafında nefes alabileceği kadar geniş 1 alanın olmasıdır.

buna ilave olarak tablo etrafına asılan aplik ya da dekoratif objelerin de kalabalık yaratmamasına itina gösterilmeli. Seçtiğiniz tablo hayli büyükse ve mekanın odak noktası haline geliyorsa, genele hakim çizgi ve renklerle uyumlu olmalıdır. Bütünselliği yakalamak sebebiyle en iyi metot mekanda olan renklerin birkaç ton açık veya koyu olanlarını tabloda tercih etmektir.
 
Üst