takım elbise nasıl seçilir

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
takım elbise nasıl seçilir
Nişanlımla alışverişe çıkacağız ve ona takım elbise alacağız.Ben hayatımda takım elbise almadım,nasıl olmalı bilmiyorum.Bana püf noktalarını söyler bilgi verirmisiniz?

Takım elbise alırken Üzerinize tam oturmayan bir takım elbiseyi kesnlikle satın almayın.Erkeklerin üzerlerine oturan bir takım elbise bulma konusunda daha şanslı olduklarını biliyoruz; onlara diyecek bir şey yok. Size uzun, kısa ya da çok dar gelen bir takım elbiseyi sırf iyi bir tasarımcının elinden çıktığı için almayın; daha iyisini bulmak için zaman harcamalasınız.Takım elbisenizin ceketi, omuz kısımlarınıza tam oturmalıdır.

Takım Elbisenize uygun Aksesuvarları doğru seçin. Mesela siyah bir takım elbise giydiğinizde, siyah tonlardaki kravatı tercih edin. Takım elbise; şık bir saat, deri kemer ve el yapımı kol düğmeleriyle mükemmel uyum sağlar.

Ayakkabılarınızın rahat ve şık olmasına özen gösterin. Özellikle gece katılacağınız davetlerde, saatlerce ayakta kalabilirsiniz; bu bakımdan, ayaklarınızı sıkmayan ve kemerinizle aynı renklerde olan bir çift ayakkabı, hayatınızı kurtaracaktır.Yelekli bir takım elbise seçiyorsanız, yeleğinizin göğüs kısmı bedeninize oturduğunda belinizde gevşeklik hissi olmamasına özen gösterin. Yelek, pantolonun kemer kuşağını örtecek uzunlukta olmalı, uçları kalça kemiğinize uzanmadan bitmelidir.1950’li yılların ince kravatları bu yıl yine çok popüler… Özellikle siyah bir takım elbisenin içinde, siyah ince kravatlar modern bir görünüm yakalamanıza yardımcı olabilir. Kravatın dokusunun ve kumaşının kaliteli olmasına dikkat edin.

Geri