Tam birliktelik olmadan hamile kalınırmı?

Uzman SühaN

Administrator
Tam birliktelik olmadan hamile kalınırmı?
ilişkiye girmeden hamile kalınırmı,sürtünme olmadan hamile kalınırmı,tam birleşme olmadan hamile kalmak mümkünmü,ilişkiye girmeden hamilelik hakkında bilgiler

Bir çok kadının korktugu bir olay da tam cinsel birleşme olmadan hamile kalınırmı korkusu aslında her kadın gereken tetbirleri aldıktan sonra korkacak bir şey olmadıklarını kendıleri bile anlayacaklar şöyleki Kadının bakire olması kadının gebe kalmasına engel değildir. Uzman doktorların bir çok araştırmalarda verdikleri kararlarla bu konuda dogru sonuçlar elde etmişlerdir. kadın bakire olmasına rağmen erkeğin rahim üstüne boşalması sonucunda da gebe kalması söz konusudur gereken tetbirleri aldıktan sonra korkacak bir şey olmayacaktır burada erkege düşen görevde kendını korumalı ve gereken tetbirleri almalıdır. Bu gibi durumlarda erkek yine önlemini almalı ve bu gibi durumlardan sakınmalıdır. Sakınmadıgı halde erkek korunmuyorsa gebe kalma şansı olabilir ve sonradan istenmeyen gebeliklerde kurtaj gibi sorunlarıda getırebilir.

i.jpg

ilişkiye girmeden hamile kalınır mı Kadının ve erkegın yaptıgı hatalarla tam bir gebelik yaşanmasa da, kadının günlerce uykusuz ve bu sorunun aklında çıkmaması haylı üzücü bir olaydır. zorlu bir dönemden geçmesine neden olabilir. Bu gibi durumlardan kaçınmak için mutlak olarak gereken tetbirleri ve korunmalısınız. Şunu unutmamak gerekirse. sperm hareket eden bir nesledir ve içinde binlerce neslelerin hareket halindeyken gebe kalmama söz konusu olabilir. vijana üzerine dökülmesi ile iç kısımlara kayabilir ve rahim ile buluşarak döllenme olabilir.

ilişkiye girmeden hamile kalınabilir mi

Bu ciddi durumlarda kadınlar bakire olduğu halde gebelik ile karşılaşabilirler. Elbette bu çok sık yaşanan bir durum değil ama gerekenler yapıldıktan sonra korkunuzu bir kenara atarak önleminizi almanısı tavsiye ederiz. Bu gibi durumlarda da adet olmamanızı dikkate alınız ve test yaparak sonuçları değerlendiriniz. Cinsel ilişkiye başladıktan sonra bir kadın dogum doktoruna giderek merak ettiginiz soruların cevaplarını rahatlıkla alabilirsiniz eger korunmasız ilişkiye giren çiftler ilişkiden sonra kadının yapacagı tek şey vardır ki ertesi günü hapı alarak gebeligi önleyebilir.

slm erkek arkadaşımla korunmasız ilişki yaşadım sonrası adet oldum ama yinede aklımdan çıkaramıyorum.Bu değerlere göre sizce hamilemiyim beta hcg 1.0

Erkek arkadasimla iç camasirlarim uzerimdeyken seviştik fakat boşalma falan olmadi reglim 11 gün kadar gecikti böyle gecikmeler oluyodu ama yinede korkuyorum hamile olabilir miyim o şekilde

Bu tür birliktelikle gebelik söz konusu olmaz. Daha öncede mensiniz ile ilgili düzensizlik yaşamışsınız .Düzensizliğiniz için hekime görünüp muayene olun.

slm 3 günce korunmasız ilişki oldu sadece vajinama sürtünme oldu bu şekilde hamile kalırmıyım bu arada boşalma olmadı

ilişkiye girmeden hamile kalma olasılığı yüzde kaç
ilişkiye girmeden hamile kalmak istiyorum
bakireyken hamile kalınır mı
sürtünmeyle hamile kalan varmı
kıyafetle sürtünme ile hamile kalınır mı
zevk suyundan hamile kalınırmı
kendi kendine hamile kalmak mümkün mü
sürtünmeyle hamile kalınır mı

Gebeliğin elde edilmesi içn tam bir birleşme gereklidir. Yüzeysel birliktelikle gebelik sağlanmaz. Fakat zevk suyu yada sperm vajina ağzına temas ederse bu sıvılar vajina içine sızarsa gebelik söz konusu olabilir. Reglinizde gecikme yaşarsanız tedbiren test yapın..

Merhaba erkek arkadasımla arkadan ilişkiye girdik ama boşalma ve tam gırme olmadı ilk defa yaşıyorum kusura bakmayın yazmak istedim hamile kalır mıyım

Geri