1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Tam yüz nakline onay

  Konu, 'İnsan bilimleri' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  İngiltere'de dünyanın ilk tam yüz naklini yapacak doktorlar ekibine etik kurul gerekli onayı verdi.
  Londra'nın kuzeyindeki Royal Free Hastanesi etik kurulunun gerekli onayını alan operasyon ekibinin başı Prof. Peter Butler, dünyada bir ilki gerçekleştirebilme olanağının sağlanmasından sevinç duyduğunu söyledi.

  Onay bekleniyordu
  Rökonstrüktif cerrahi uzmanı Prof. Butler, yaklaşık 14 yıldan bu yana üzerinde çalıştığı bu proje için uzun süredir hastanenin onayını bekliyordu. Aralık 2005'te bu operasyon için potansiyel hastaları seçme ve bunları psikolojik olarak hazırlama izni alan estetik cerrahi uzmanı Prof. Butler'ın ekibi, gerekli onayın alınmasından sonra hemen ameliyata hazırlık sürecine başladı.

  Tam yüz naklini yapacak hekimler, önemli olanın ameliyat için uygun hasta ve hastaların bulunması olduğunu ve önceden seçilen 29 kişi arasından 4 veya 5'inin potansiyel hasta olarak değerlendirildiğini kaydetti.


  Donörün yakınları tanıyamayacak Hastane ekibinin araştırmalarına göre, hastanın yeni yüzü, donörle nakil yapılanınkinin yüzü arasında bir melez yüz olacak. Bilgisayar canlandırmalarına göre de, donörlerin aileleri, nakil yapılan kişideki ölen yakınlarının yüzünü tanıyamayacak.

  Ekibin başındaki Profesör Butler, bugün hastane etik kurulunu ikna etmek için yapacağı konuşmaya, Falkland Savaşı sırasında yüzü feci şekilde yanan eski İngiliz askeri Simon Weston'ı da götürmüştü.

  Önceden böyle bir operasyona karşı olan Weston, hekimlerin çabalarını gördükten sonra fikrini değiştirmişti.

  Kısmi nakil yapılmıştı
  Şu ana dek dünyada iki hastaya kısmi yüz nakli yapıldı: kasım 2005'te Fransa'da köpeğinin yüzünü parçaladığı İsabelle Dinaoire ve nisan 2006'da Çin'de Li Guoxing.   
Tam yüz nakline onay konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Türk profesörün tam yüz nakli başarısı

  Türk profesörün tam yüz nakli başarısı

  murat topalan Prof.Dr. Murat Topalan'ın, 7 yılı aşkın bir süredir kişinin kendi derisinden yüz derisi elde etme çalışmalarında mutlu sona yaklaşıldı. İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Plastik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Murat Topalan, kadavradan yüz nakline alternatif olarak kişinin kendi derisinden bütün yüzünü kaplayacak ebatta yüz derisi elde ederek nakletmeyi...
 2. Onay

  Onay

  Rüyasında onay alan kimsenin işleri kolaylaşır ve yetki sahibi olur.
 3. Onay beklemeden kişi ekleme

  Onay beklemeden kişi ekleme

  facebook arkadaş ekleme sınırını kaldırma ) Msn'inizi açın 2) Kişiler / Kişi Listesini Kaydet'ten kişi listnizi masaüstüne kaydedin. 3) Masaüstünde .ctt uzantılı bir dosya göreceksiniz. Onu Not Defteri yardımıyla açın. 4) a@hotmail.com b@hotmail.com . . . diye bir kodlama göreceksiniz. 5)............ arasınaistediğiniz msn i ekleyin. Dikkatli olun sakın diğer msn adreslerinisilmeyin...
 4. Tam yüz germe,mini yüz germe

  Tam yüz germe,mini yüz germe

  Mini Yüz Germe Bu yöntemle yüz gerilmesine aday olan hastalar genellikle fazla sarkmamış, boyun bölgesi deformasyonu az ve yüzün dikey hatta yukarı çekilmesi ile güzel sonuç alınacak hastalardır. Yüz yanlardan yukarı...
 5. 4.Yüz Naklimiz Gerçekleşti....

  4.Yüz Naklimiz Gerçekleşti....

  Yeni Yüz Nakli 4.Tam Yüz Nakli Haberi Türkiyede 2. Tam Yüz Nakli Toplamda 4. Yüz Nakli Turan Çolak'a yapıldı...Sonuç olumlu şuanda..Ve ilk fotoğrafını sizlerle paylaşıyorum....Biliyorsunuz ki Uşakta intihar eden bir gencin yüzünü ona taktılar...O gencin resminide paylaşıyorum sizlerle...Turan Çolakın Haberini burada sizinle paylaşmıştık...İşte şimdide ameliyat bitti ve Turan yeni yüzüne...

Sayfayı Paylaş