1. handanca

  handanca Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  1 Nisan 2008
  Mesajlar:
  4.464
  Beğenilen Mesajlar:
  102
  Ödül Puanları:
  63

  Taroloji Nedir

  Konu, 'Tarot Özel Bölümü' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

  kelt haçı yöntemi < Konu Resmi..>  Astrolojiyi biliyorsunuz belkii... Tarolojiyi duydunuzmu bilmiyorum? İşte Taroloji ile ilgili size bilgiler..

  TAROLOJİ

  Taroloji kısaca;bir kehanet yöntemi olarak yüzyıllardır kullanılan Tarot kartları ve Astroloji bilgisinin birleştirilmesi yöntemiyle oluşturulan,son derece net ve kesin sonuçlar arzeden değişik bir bakım yöntemidir.

  Doğası gereği Kabalistik öğeler içeren Tarot kartlarının Horoskop Yayma ve Kelt Haçı Açılımları kapsamındaki analiz ve çözümlemelerinden yola çıkılarak yapılan bu bakım biçimi;bir çok soruya EVET-HAYIR türünden gayet tutarlı ve başarılı cevaplar verebilmektedir.

  Horoskop Yayma Yönteminde;astrolojik bilgilere başvurulmakta ve 12 ev baz alınarak;her bir eve düşen Tarot kartının elemental tekabülü-astrolojik burç ve ev tekabülü-sayı ve gezegen değerleri tekabülleri tespit edilmekte,bunların çeşitli evlerdeki karşıtlık ve uyumlarına bakılmakta,buna göre bir takım ölçümler,değerlendirmeler ve ince hesaplar yapılmaktadır.

  Taroloji kullanılarak yapılan bakımlarda;sorulan sorulara alınan cevaplar;danışanı bir çok açıdan gayet güzel yönlendirebilmekte;nedenleri-niçinleri net biçimde açıklayabilmekte ve danışan için soruyu her anlamda değerlendirip;soruyla ilgili göremediği,bilemediği,algılayamadığı,muğlak olarak arzedilen tüm detayları görmesine yardımcı olmaktadır.

  Zor ve çetrefilli bir bakım türü olmasına rağmen,klasik Tarot'tan daha fazla bilgi içermesinden ötürü;Tarolog ya da danışan tarafından çok önemli mevzularda tercih edilebilir.Uzun detaylı analizler ya da kısa detaylı analizler olarak kısımlara ayrılarak yapılabilir.Danışanın neyi ne derece öğrenmek ve açıklığa kavuşturmak istediğine göre bu analizlerden biri seçilebilir.Fakat bir soruya gelen cevabın doğasını tam manasıyla anlayabilmek açısından;tam analiz yapılması daima tavsiye olunmaktadır.
   
Taroloji Nedir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Neden?

  Neden?

  Günün son dersinin sonuna gelinmişti. Öğrenciler çıkmak için sabırsızlanıyordu. Defter ve kitaplarını çantalarına koydular. Zil çalar çalmaz, dışarı çıkmak için hazırdılar. Yalnız, Ali hazırlanmamıştı. Gecikmek için de elinden geleni yapıyordu. Nihayet zil çaldı. Öğrenciler bir anda kapıya yöneldi. Ali, yerinden kalkmadı. Ağır ağır eşyasını topladı. Bir yandan göz ucuyla öğretmenine bakıyor,...
 2. neden?

  neden?

  bu oyunda hayatımızdaki klişelere bi anlam vermeye çalışacaz alttakide kendince bi cvp verip yeni bi klişe söliyecek... ilk ben baslıyorum neden hep ilk adım erkeklerden beklenir
 3. Neden...!

  Neden...!

  Bu güzel sitede neden radyo yayını yok ...?
 4. Neyse...

  Neyse...

  Aldığın her nefesin sana beni hatırlatacak.... Gittiğini sanma yerin bende ebedi kalacak... Gözlerinin baktığı her yerde gözlerim olucak... Adını aşkta bir kez kanatmamış Sevişmelerine hiç duygu katmamış Zalim düş... Yokluğunu çağırıyorum iki ucu yanık kağıtlardan Bitmemişliğin tükenmişliği başladı artık Zaman dudaklarıma bant Ellerime halat bundan böyle. Adını yalan aşklarda dağlayacak...
 5. ne

  ne

  burçak tarlasının gerçek adı nedir

Sayfayı Paylaş